Klaipėdiečiai pasitiko Naujuosius – šampanas liejosi laisvai

Klaipėdiečiai audringai pradėjo 2019-uosius: visame mieste griaudėjo fejerverkai, liejosi šampanas, tradiciškai sausakimša buvo Teatro aikštė.

Namuose ar baruose šventę žmonės prieš vidurnaktį išskubėjo į gatves. Kai kurie užsuko ir į Laikrodžių muziejaus kiemelį, kur likus pusvalandžiui iki Naujųjų suskambo Klaipėdos kariliono varpai. Apie prasidedantį naują etapą varpai praneša kasmet.

Teatro aikštėje prie miesto eglės susirinko minia klaipėdiečių, tarp jų – ir tėvai su mažais vaikais, įsismaginę jaunuoliai. 

Tam, kad būtų išvengta nelaimingų atsitikimų, šiemet Teatro aikštė vėl paskelbta zona be pirotechnikos. Naujametis fejerverkas buvo šaudomas iš piliavietės, todėl dauguma grožėjosi reginiu Pilies gatvėje, Dangės krantinėse.

Naujųjų metų naktį mieste dirbo sustiprintos policijos ir greitosios pagalbos medikų pajėgos. Didžiausias dėmesys buvo skiriamas miesto centrui, kur paprastai susiburia daugiausia žmonių.

Stebėta, kaip naudojamos pirotechnikos priemonės, ar jos nešaudomos Teatro aikštėje, ar to nedaro neblaivūs asmenys, vaikai. Norintieji iššauti fejerverkus buvo nukreipiami į atokesnes vietas, kur mažiau žmonių, kad būtų išvengta nelaimių.

Panašu, kad šventei gausiau pajėgas sutelkusios specialiosios tarnybos turėjo ne itin daug darbo – į 2019-uosius uostamiestis įžengė gana ramiai. Pažiūrėję pagrindinį miesto fejerverką klaipėdiečiai santūriai skirstėsi namo, apie ką tik vykusias linksmybes bylojo tik besimėtantys tušti putojančio vyno buteliai ir pirotechnikos likučiai.

Subruzdimo netrūko ne tik miesto centre, bet ir kitose vietose. Daugiabučių namų gyventojai rinkosi savo kiemuose, kur taip pat šaudė fejerverkus, dalis žmonių važiavo palydėti senųjų ir pasitikti Naujųjų prie jūros, į Palangą. Todėl gerokai po vidurnakčio kelyje iš Palangos į Klaipėdą susidarė spūstys.

Naujųjų metų proga viešoji įstaiga „Klaipėdos keleivinis transportas“ vakare ir naktį organizavo papildomus reisus šventiniais maršrutais. Didesnes pajėgas sutelkė ir taksistai – senamiestyje išsirikiavę taksi automobilių vairuotojai vežė klientus padidintais-šventiniais tarifais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ačiu Dievui

Ačiu Dievui portretas
dar iperkame bent šventėm kažkokios šipučkės butelaiti kita.Kitep but viens konclageris

Joo

Joo portretas
Gal neklaidintų, ne šampanas bet šampano falsifikatas.

ok

ok portretas
tai kad jie patis ikale stovejo
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių