Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vadovas Benitas Jonikas paaiškino, kad pakitęs vandens kvapas galėjo būti juntamas nuo trečiadienio, kai pradėtas vandens įrenginių gerinimas ir modernizavimas pirmojoje vandenvietėje, Liepų g. 49. Arčiausiai šių įrenginių nemalonus vandens tvaikas jaučiamas dar ir ketvirtadienį.
Įmonės vadovas patikino, kad iki vakaro šis tvaikas turėtų dingti, nes chemikalai, reaguodami su oru, suyra.
Į įrenginius pilami valgomosios druskos pagrindu pagaminti chemikalai, elektrolizės būdu atliekamas įrenginių dezinfekavimas.
„Natūralu, kad šis tvaikas gali priminti natrio hipochlorido, žmonių vadinamos „chlorke“, kvapą. Chemikalų kiekis geriamajame vandenyje yra itin mažas ir leidžiamos normos neviršija. Juo praustis ir vartoti maistui – saugu. Geriausias patarimas – įsipylus tokio vandens į indą, truputį palaukti, netrukus, gal per porą minučių, kvapas turėtų dingti“, – patikino bendrovės „Klaipėdos vanduo“ vadovas.
B. Jonikas atviravo, kad įmonės darbuotojai nuo trečiadienio vakaro sulaukė daugybės klaipėdiečių skundų ir paklausimų.
Kodėl apie tai nepranešta klaipėdiečiams įmonės tinklalapyje, B. Jonikas negalėjo atsakyti.
Penktadienį ryte bendrovės „Klaipėdos vanduo“ atstovė spaudai Justina Kazragytė pranešė, kad Klaipėdos miesto I-oje vandenvietėje atliekami vandentiekio įrenginių gerinimo ir modernizacijos darbai, dėl ko buvo padidintas natrio hipochlorito kiekis. Taip siekiama užtikrinti geriamojo vandens dezinfekciją ir saugų vartojimą.
„Klaipėdos vanduo“ nuo rugsėjo 26 d. šiaurinėje miesto dalyje atlieka vandens išleidimo per hidrantus ir papildomus vandens tinklų valymo darbus tam, kad gyventojai patirtų kuo mažiau diskomforto dėl kvapo, kuris susidaro natrio hipochloritui reaguojant su oru. Atkreipiame dėmesį, kad šį vandenį vartoti yra visiškai saugu. Šiandien vandenvietėje atliktais tyrimais, natrio hipochlorito koncentracija yra 0,02 mg/l. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, galima laisvo chloro koncentracija geriamajame vandenyje yra 0.2–0.5 mg/l.“
Gyventojai, kurie vis dar jaučia į chlorą ar jodą panašų kvapą, gali kreiptis bendruoju įmonės telefonu +370 46 220 220 arba el. paštu [email protected].
Įmonės atstovai atsiprašė dėl kilusių nepatogumų.
Naujausi komentarai