Klaipėdiečiai prisiminė Baltijos kelią

Savaitgalį uostamiestyje nuvilnijo Baltijos kelio 25-mečio sukakčiai paminėti skirti renginiai. Klaipėdiečiai neliko abejingi Lietuvą, Latviją ir Estiją suvienijusiam istoriniam įvykiui. Didžiausio dėmesio sulaukė akcija pajūryje, kai būrys gyventojų, susikibusių rankomis, išsirikiavo į gyvą žmonių grandinę.

Savaitgalį uostamiestyje nuvilnijo Baltijos kelio 25-mečio sukakčiai paminėti skirti renginiai. Klaipėdiečiai neliko abejingi Lietuvą, Latviją ir Estiją suvienijusiam istoriniam įvykiui. Didžiausio dėmesio sulaukė akcija pajūryje, kai būrys gyventojų, susikibusių rankomis, išsirikiavo į gyvą žmonių grandinę.

Pirmieji jubiliejiniai renginiai uostamiestyje prasidėjo dar praėjusios savaitės pabaigoje. Penktadienį LCC tarptautinio universiteto Alumnų galerijoje buvo pristatyta paroda „Visuomeninio judėjimo pėdsakais: Baltijos kelias“.

Šeštadienį prie Danės skvere esančio paminklo „Arka“ susirinko būrelis istorijai neabejingų žmonių, kurie apžiūrėjo atidarytą dokumentinę parodą.

Ekspozicijoje buvo galima išvysti Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus archyvų ir Antano Stanevičiaus nuotraukų. Baltijos kelyje dalyvavę žmonės nuotraukose galėjo atpažinti ir save.

Pristatyme dalyvavęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas prisiminė to meto įvykius ir pripažino, kad Baltijos kelio dalyvius tada vienijo jokiais žodžiais ar sąvokomis neapibūdinama emocija.

Šeštadienį buvo išlydėta ir uostamiesčio visuomeninių organizacijų delegacija, kuri vyko į Pasvalį ir dalyvavo Baltijos kelio minėjimo renginiuose.

Delegacija išgabeno ir palinkėjimus, kuriuos klaipėdiečiai rašė ant tam skirtų lapelių ir nešė į Klaipėdos savivaldybės Viešąją biblioteką.

52 uostamiesčio delegacijos nariai Baltijos kelio ruože ties Pasvaliu atidengė klaipėdiečių stovėjimo vietą žymintį atminimo stulpelį. Iki šiol Klaipėda buvo vienintelė iš didžiųjų miestų, neturėjusi savo žymens.

Didžiausio susidomėjimo sulaukė šeštadienį vakare Antrosios Melnragės paplūdimyje vykusi pilietinė akcija „Apkabink Baltiją“.

Daugiau nei 100 klaipėdiečių nepabūgo vakare nulijusio lietaus ir į paplūdimį atvyko simboliškai susikibti už rankų bei prisiminti prieš daugiau nei du dešimtmečius Baltijos kelyje stovėjusius uostamiesčio gyventojus.

Buvo uždegtas laužas, plevėsavo Baltijos šalių valstybinės vėliavos, o žmonėms susikibus į gyvą grandinę skambėjo akcijos himnu laikoma daina „Bunda jau Baltija“.

Į pilietinį susibūrimą atvyko ir nemažai jaunimo, kuris istorinę dieną prieš 25 metus dar nebuvo gimęs.NAUJAUSI KOMENTARAI

Iš portretas
kur ten ,,pusantro šimto"? Iš nuotraukų matosi kad kokia 30-50 ir tai visi iš konservatorių partijooos.Patys tie -,,patrijotai"nuvarę Valstybę į milijardines skolas, nupirkę persenusį atominės reaktorių ir išnuomoję laivą dujoms už trijų tokių laivų kainą.Gal šį kartą susikibdami rankomis atsiminėte, kad mums už tą dujų vežioklį, jūsų Kubiliaus dėka, reikės mokėti į dieną po 500 000Lt.?

Algirdas Grublys

Algirdas Grublys portretas
Patikslinu: Prie Arkos susikibo 112 asmenų. Į maždaug 150 ž. skaičių įtraukėme stabtelėjusius dviratininkus ir stebėjusius bei palaikiusius renginį asmenis kitoje Tiltų gatvės pusėje.

to Algirdas Grublys

to Algirdas Grublys portretas
pusantro šimto žmonių.... Vau kiek ju daug susirinko !!!
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių