Tąkart kariškiai tikino, kad jokių skraidyklių Paupių teritorijoje neleido, tad patarė gyventojams jas vėl išvydus nedelsiant informuoti.
Paaiškėjo, kad gyventojams neramu ir šiuo metu, žmonės vis skundžiasi.
Pasak Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo etmono Jono Karolio Chodkevičiaus pėstininkų brigados "Žemaitija" viešųjų ryšių karininko Edvino Urbono, į pranešimus reaguojama procedūrų nustatyta tvarka.
"Kadangi štabas yra įsikūręs Jaunystės g. 7, aplinkinis Paupių kvartalas yra draudžiamojoje skraidymo zonoje, tai reiškia, jog galime naudoti specialiąsias priemones dronams nutupdyti, taip pat, Karo policija turi teisę konfiskuoti droną arba sulaikyti pilotą", – teigė E.Urbonas.
Viešųjų ryšių karininkas minėjo, kad pagal taisykles už bepiločių orlaivių naudotojų ir nuotolinių pilotų nusižengimus, kurie numatyti Administracinių nusižengimų kodekso 393 straipsnyje, surašyti protokolą gali ir Karo policija.
"Bepiločių orlaivių skrydžių vykdymas virš karinių teritorijų arba nustatytu atstumu iki jų, arba draudžiamojoje, ribojamojoje ir pasienio zonos oro erdvėje, neturint tam teisės, užtraukia baudą nuo 200 iki 400 eurų. Antrą kartą per metus pažeidus šią taisyklę bauda taikoma nuo 300 iki 600 eurų", – teigė E.Urbonas.
Dronų naudojimą Lietuvoje reglamentuoja Vyriausybės patvirtintos taisyklės.
Anksčiau dėl dronų sklandymo būta mažiau nusiskundimų, tačiau šiuo metu tokie prietaisai ne vienam sukelia minčių apie gresiantį pavojų.
Naujausi komentarai