Klaipėdiečių pikete – ginčai su policininkais

Trečiadienį vykęs klaipėdiečių piketas, kurie įprastai būdavo taikūs, sudomino policijos pareigūnus.

Jie įtarė, kad aktyvistai protesto akciją surengė neturėdami leidimo.

Pikete, kuriam rengti joks leidimas nereikalingas, gali dalyvauti ne daugiau kaip 10 žmonių. Tačiau trečiadienį per pietų pertrauką prie Klaipėdos savivaldybės vykusioje protesto akcijoje dalyvavo daugiau žmonių, apsiginklavusių plakatais.

Tai ir sudomino policijos pareigūnus – jie piketuotojų ėmė teirautis, ar jie tokiam susibūrimui turi leidimą.

Protestuotojai staiga atsiskyrė į dvi grupeles, kuriose buvo po mažiau nei 10 žmonių. Jie pareigūnams bandė išaiškinti, kad esą vyksta du maži piketai, todėl jiems leidimų nereikia.

Tačiau policininkai piketuotojus nusifotografavo ir spręs, ar pradėti tyrimą.

Aktyvūs klaipėdiečiai piketą prie Klaipėdos savivaldybės surengė, nes joje esą šeimininkauja A.Lukašenkos pasekėjai.

„Klaipėdos nevyriausybinė organizacija kreipėsi į savivaldybę prašydama leisti surengti mitingą prie savivaldybės. Ankstesniais metais tokius leidimus gaudavo Žaliųjų sąjunga, Klaipėdos daugiavaikių šeimų bendrija ir kitos organizacijos. Savivaldybei ėmus vadovauti J.Simonavičiūtei, atseit dėl žmonių saugumo, sveikatos, viešos tvarkos atsisakyta leisti prie Klaipėdos savivaldybės surengti mitingą ir pasiūlyta pasirinkti kitą mitingo vietą, kuri yra toliau nuo jautrių savivaldybės administracijos vadovų ausų ir akių. Tai antausis demokratijai, susirinkimų laisvei“, - aiškino piketo organizatoriai.NAUJAUSI KOMENTARAI

gal žinote

gal žinote portretas
Kada Klaipėdos darbo birža pradės mokėti bedarbio išmoką už liepos mėnesį. Rugsėjo 1, o pinigų nėra. Valgyti norisi.

Naglis Puteikis

Naglis Puteikis portretas
Klaipėdos policija remia neteisėtus Klaipėdos valdžios sprendimus? Nevyriausybinės organizacijos 2011 08 31 d. norėjo surengti mitingą "Už saugias Dangės krantines, už krantines su turėklais" - tiny.lt/6v3gh5g, tačiau joms neleido Klaipėdos valdžia, o piketams trukdė policija. Šios organizacijos norėjo atkreipti dėmesį į tai, kad neteisėtai naudojamos ne pagal projektą realizuotos Dangės krantinės. Jos nesaugios, nes nebuvo įrengti projekte numatyti turėklai, o esami buvo nupjauti. Dėl to per metus nukritę žuvo 4 žmonės. Įstatymas draudžia tokias krantines eksploatuoti, tačiau Klaipėdos valdžia nekreipia į tai dėmesio, kaip ir Statybų inspekcija, ar Klaipėdos prokuratūra. Šios įstaigos elgiasi lygiai taip pat, kaip Darbo inspekcija ir Energetikos inspekcija, leidusios veikti be jokių įstatyme numatytų leidimų ir saugos garantijų olando atrakcionams Palangoje. Dėl to įvyko nelaimė - vaikai kabojo 1,5 val.žemyn galva, kai sugedo vienas iš įrenginių. Tada paaiškėjo, kad jis neturi avarinio mechaninio ar atsarginio akumuliatorinio nuleidimo. Su Dangės krantinėmis lygiai tas pats – naudojamos neteisėtai, tai žino visos aukščiau paminėtos įstaigos, tačiau joms dzin, joms negaila žuvusių, jos nevykdo įstatymo reikalavimų, jos laukia, kad vėl kas nors netyčia nukris ir žus. Todėl Klaipėdos valdžia ir neduoda leidimo protestuot prieš jos atliekamą įstatymų pažeidimą – nesaugių krantinių eksploatavimą. Tik keista, kad policija pereina į nedemokratiškos Klaipėdos valdžios, kuri nebeleidžia mitingų prie savivaldybės, pusę. Iš kitos pusė, ko čia stebėtis - jei Klaipėdos prokurorai ir STT Klaipėdos valdyba iki šiol dangstydavo neteisėtus Klaipėdos valdžių sprendimus, kodėl turėtų kitaip elgtis Klaipėdos policija? Policijos vadams , matyt, nepatogu iškristi iš konteksto, nes po to Taraškevičius su Simonavičiūte į furšetus nebekvies, o kiti teisėsaugininkai šaipysis, kad iškrito iš „elito“. Dar kokio sklypo po to buvusioje pionierių stovykloje ar Skautų aptvarėlyje prie jūros nebegaus. Todėl raginu žmones, kurių artimieji žuvo nukritę nuo nesaugių ir neteisėtai naudojamų Dangės krantinių, paduoti šių nelaimių kaltininką - savivaldybę į teismą, kaip tai padarė nukentėjusių vaikų tėvai paduodami olandą-atrakcionų savininką dėl to kybojimo žemyn galvą. O Klaipėdos policiją raginu nesekti Klaipėdos prokuratūrų ir Klaipėdos STT valdybos pavyzdžiu – netarnauti neteisėtiems Klaipėdos valdžios sprendimams, o ginti viešą interesą. Jei dar liko sąžiningų prokurorų Klaipėdoje, labai prašau jų iškelti bylą Klaipėdos valdžiai (jei jos nebijote) dėl nesaugių Dangės krantinių neteisėto ir keliančio pavojų praeiviams naudojimo. NELAUKIME KOL KAS VĖL NUO TŲ KRANTINIŲ NUKRIS , SUSIŽALOS, AR NEDUOKDIEV UŽSIMUŠ.

RK.

RK. portretas
Nenuostabu, kad įtariamasis baudžiamojoje byloje ragina nevykdyti įstatymų. Nuostabu, kad toks žmogus tapo Seimo nariu. Na bet Šustauskas Kauno meru buvo...
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių