Klaipėdietė plūsta ašaromis: iš Kauno parsivežti neįgalų COVID-19 sergantį sūnų – misija neįmanoma

Klaipėdietė Virginija Lisauskienė šiomis dienomis plūsta ašaromis. Jos neįgalus sūnus, studijuojantis Kaune, turėjo kontaktą su COVID-19 užsikrėtusiu asmeniu ir yra priverstas izoliuotis. Išsigandęs dėl savo būklės vaikinas kelis kartus per dieną kenčia epilepsijos priepuolius. Bendrabutyje likti vienam jam – pavojinga. Mama tikėjosi pagalbos sulauksianti Klaipėdos savivaldybėje.

Paskambinusi į savivaldybės informaciją ji sužinojo Sveikatos apsaugos skyriaus darbuotojos telefoną.

„Prašiau pagalbos, ne reikalavau. Žinau, kad niekas niekam nieko neprivalo. Po daugybės skambučių ir pokalbių supratau, kad mane tiesiog apgaudinėjo. Darbuotoja išklausė, pasakė, kad panašaus atvejo nėra buvę ir ji nežino, ką atsakyti, padiktavo skyriaus vedėjos telefono numerį, bet juo skambindama nesulaukiau atsiliepiant. Darbo diena artėjo prie pabaigos, su siaubu galvojau apie tai, kad mano sūnus – bėdoje. Dar kartą rinkau skyriaus darbuotojos numerį, buvau netekusi kantrybės ir vilties, prisipažįstu, pratrūkau, paprašiau pakelti užpakalį ir nunešti ragelį vedėjai. Vėliau sulaukiau skambučio iš mobiliojo ryšio telefono. Moteris neprisistatė, pasakė tik, kad ii – vedėja ir paaiškino, kad mano sūnaus parvežti negali. Ilgai klausiau, kad reikia važiuoti mašina, bet aš neturiu savo mašinos. Reikia samdyti, o tai kainuotų 100 eurų ir tai nežinia, ar atsiras norintis gabenti sergantį užkrečiama liga žmogų“, – pasakojo klaipėdietė.

Jis yra visiškai vienas, vartoti ibumetino ar paracetamolio gerti jis negali, nes tai mažintų vaistų nuo epilepsijos poveikį. Priepuoliai jį ištinka kelis kartus per parą.

Penktadienį moteris dar kartą norėjo pasikalbėti su skyriaus vedėja, bet surinkusi mobiliojo ryšio telefono numerį ji išgirdo darbuotojos balsą. Valdininkė dėstė, kad moteriai jau buvo visa informacija, dagiau nėra ką pasakyti ir baigė pokalbį.

V.Lisauskienė susisiekė su Visuomenės sveikatos centro darbuotoja, pasirodo, su ja moteris taip pat jau buvo kalbėjusi ir niekuo negalinti padėti – pagelbėti gali tik savivaldybė.

Moteris gavo dar vieną telefono numerį, kuriuo jai irgi nepavyko prisiskambinti.

„Bendrabučio valdytoja išimties tvarka leido likti bendrabučio kambaryje, bet mano sūnui gresia pavojus, nes, kaip paaiškėjo, jis ne tik turėjo kontaktą su sergančiu asmeniu, bet ir pats užsikrėtė COVID-19. Jis yra visiškai vienas, vartoti ibumetino ar paracetamolio gerti jis negali, nes tai mažintų vaistų nuo epilepsijos poveikį. Priepuoliai jį ištinka kelis kartus per parą. Pati bendrabutyje sūnaus slaugyti negalėčiau, turiu prižiūrėti kitus vaikus, o ir gyventi su sūnumi jo kambaryje man neleistų“, – kalbėjo studento mama.

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis portalui atsiuntė komentarą.

„Situacija savivaldybei žinoma, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuro specialistai su studentu palaiko ryšį. Mūsų žiniomis, Kauno technologijos universitetas studentui yra suteikęs sąlygas saviizoliuotis, tad saviizoliaciją galima tęsti suteiktose patalpose. Jei kyla klausimų dėl sveikatos būklės ar pasireikštų COVID-19 ligai būdingi simptomai, pirmiausia reikėtų konsultuotis su savo šeimos gydytoju, kuris, jei bus reikalinga, patars kviesti greitąją medicinos pagalbą.

Pagal Operacijų vadovo sprendimą, savivaldybės pervežimo paslaugą užtikrina iš ligoninių po COVID-19 ligos gydymo išrašomiems pacientams, kuriems dar reikalinga tęsti gydymą izoliuojantis namuose. Saviizoliuotis privalantiems tik kontaktą turėjusiems asmenims nemokama pervežimo paslauga nėra teikiama. Ligoninės, kurios išleidžia pacientus klaipėdiečius, ar patys iš ligoninės išleidžiami, lengva COVID-19 forma tebesergantys klaipėdiečiai, apie pervežimo paslaugos poreikį turi informuoti uostamiestyje veikiančią liniją tel. 8 640 933 47. Visas pervežimo procesas bus sukoordinuotas.

Savivaldybės taip pat užtikrina patalpas saviizoliacijai, kai asmuo turėjo kontaktą ir neturi galimybės saviizoliuotis namų aplinkoje. Konsultacijos dėl patalpų saviizoliacijai ir kitais su koronavirusu susijusiais klausimais Klaipėdoje teikiamos darbo dienomis nuo 8 iki 17 val. telefonu 8 640 93342“, – rašome jame.NAUJAUSI KOMENTARAI

fu

fu portretas
Gyvuliai ne gyvuliai, bet gal ribas žmonės irgi turi jausti su savo nerealiais noriais? Nu gal mano kraujas blogas, tai skambinu į savivaldybę ir reikalauju, kad man labai gero maisto atvežtų??? Arba aš manau, kad gyvenu labai mažam bute ir reikalauju savivaldybės - duokit man namą, nes nu juk aš blogom sąlygom gyvenu. Tarybiniai laikai senai baigės, žmogus turi savimi pats rūpintis, o ne absurdiškus reikalavimus tik kelti.

Zyle

Zyle portretas
Taip pas mus zmoniu mažėja gyvuliai supratingas ir.Slyksciuosi visais valdzios poelgiais,aplamai jie besmegeniai,zmones tik ir ziuri kad jiems gerai butu,bet kitu bedos nejaudina.

Ss

Ss portretas
Visi verksit jei dabartiniams banditams pavyks perimti klaipedos ligoninę
VISI KOMENTARAI 29

Galerijos

Daugiau straipsnių