Klaipėdietį nustebino šiukšliavežiai: iškratė tik vieno konteinerio turinį ir išvažiavo

Šiukšlių vežėjų darbas kartais sukelia klausimų. Taip savaitgalį nutiko ir Klaipėdos centre gyvenančiam vyrui.

Stebėjo vežėjų darbą

Į S.Šimkaus gatvės 5-ojo namo kiemą šiukšliavežiai paprastai atvažiuoja ankstų rytą ir pažadina gyventojus.

Sausio 16-ąją, šeštadienį, vienas namo gyventojas pabudo anksčiau nei įprastai.

Išėjęs į kiemą parūkyti, vyras stebėjo šiukšliavežių darbą. Didžiule mašina atvažiavusieji iškratė vieno konteinerio turinį ir išvažiavo.

Kieme liko stovėti vienas tuščias konteineris, kitas – pilnutėlis.

Atrodė, kad bendrovės "Ecoservice" žmonės grįš ir ištuštins antrąją šiukšliadėžę. Tačiau nei šeštadienį, nei sekmadienį šio konteinerio turinio išgabenti mašina neatvažiavo.

Teigė kitaip

Pirmadienį prie minėto namo atvyko įmonės logotipu pažymėtais rūbais vilkintis vyras, jis apžiūrinėjo konteinerį, ypač domėjosi lipduku ant  šiukšliadėžės.

Vis dėlto konteineriai neištuštinti tebebuvo ir antradienį ryte.

Įmonės atstovai paaiškino, kad konteineriai bus ištuštinti pagal grafiką, o tai reiškia – antradienį.

Tiesa, bendrovės "Ecoservice Klaipėda" regiono atliekų surinkimo administravimo vadovas Antanas Rukša teigė ką kita.

"Mūsų duomenimis, konteinerio turinys nurodytu adresu nebuvo išvežtas dėl techninio jo gedimo, tačiau jau tą pačią dieną gedimas buvo pašalintas, o konteineris – ištuštintas", – teigė A.Rukša.

Padaugėjo atliekų

Įmonės atstovų teigimu, karantino metu pastebimai išaugo ne tik mišrių, bet ir pakuočių atliekų kiekis. Manoma, kad daugiau prekių užsisakantys gyventojai jas gauna įvairiose pakuotėse ir ne visas jas tinkamai sutvarko – neišlanksto dėžių, jų nesuspaudžia. Būtent todėl konteineriai pripildomi greičiau nei anksčiau.

Klaipėdos atliekų tvarkymo taisyklėse numatyta, kad gyventojai turi rūšiuoti komunalines atliekas – atskirti popierių ir kartoną, stiklą, plastiką, metalą, o surūšiuotos ir į antrinių žaliavų surinkimo konteinerius metamos antrinės žaliavos turi būti be priemaišų (pvz., maisto, skysčio, kitų medžiagų likučių).

Pasak bendrovės "Ecoservice Klaipėda" atstovų, daiktai, kurie nėra pakuočių atliekos, neturėtų atsidurti antrinių žaliavų konteineriuose.

Pakuotės ir antrinės žaliavos negali būti metamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerius ar šalia jų. Senų baldų, statybinių ir kitų didelių gabaritų atliekų vieta – didžiųjų atliekų aikštelėje.

"Jeigu dėl netinkamo atliekų tvarkymo konteinerio vežėjai negali ištuštinti, pavyzdžiui, jame randa netinkamų atliekų, ši priežastis fiksuojama. Kartu su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru galime matyti konteinerių neišvežimo priežastis ir operatyviai spręsti iškylančias problemas, – tikino A.Rukša. – Kad atliekos būtų išvežtos sklandžiai, raginame gyventojus įvertinti, ar, palikus automobilį ant šaligatvio ar važiuojamosios kelio dalies, didelių gabaritų transporto priemonė – šiukšliavežė – galės privažiuoti."NAUJAUSI KOMENTARAI

Jelena

Jelena portretas
O jeigu nori rūšiuoti,bet rajone nėra konteinerių rūšiavimui.net nemačiau kad būtų kur nors už kilometro...čia prie sodžiaus

Melnragė

Melnragė portretas
O kada "šiukšliavežiai" pradės plauti konteinerius, nes jie dvokia siaubingai?

pensininkė

pensininkė portretas
manau kad atliekų vežėjai taip bando auklėti apsileidėlius kurie nesugeba rūšiuoti savo atliekų o dar kai kas net drįsta ir užmokesčio norėti už rūšiavimą juk tai mūsų ateitis kaip klosime pamatą taip ir gyvensime visas normalus pasaulis rūšiuoja atliekas o mes kaip ožiai užsispyrę darykime kail liepia ir tilps visos šiukšlės kada mes keisimės į gerą
VISI KOMENTARAI 14

Galerijos

Daugiau straipsnių