Pasak Klaipėdos aplinkosaugos ir miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Ingos Kubilienės, ši situacija nėra išskirtinė, nes mieste šiuo metu identifikuota daugiau nei 40 nelegalių sąvartynų.
„Gauname pranešimus, kuriuos pirmiausiai patikriname, ir tik tuomet fiksuojame problemą. Tada iš karto inicijuojame nelegalių sąvartynų tvarkymą“, – teigė I. Kubilienė.
Teritorijų tvarkymui savivaldybė turi ilgalaikes sutartis su rangovais.
Gavusi pranešimą, savivaldybė informuoja rangovus, kurie atlieka tam tikros vietos tvarkymo darbus.
Nelegalūs sąvartynai dažniausiai atsiranda atokesnėse miesto vietose – tankiai apželdintose teritorijose bei krūmynuose.
Pasak skyriaus vedėjos, dažniausiai yra šiukšlinama palei Dangės upę, Kairių miške, Rimkų ir Smiltelės gatvių pakelėse, taip pat tam tikrose Girulių vietose.
Anksčiau problemos židiniai buvo ir Debreceno bei Gediminų gatvėse.
„Dabar šių vietų kiekį sumažinome, bet problema išlieka“, – teigė I. Kubilienė.
Artimiausiu metu planuojama tvarkyti ir Šiaulių gatvėje esančius krūmynus, kurie, anot skyriaus vedėjos, pastaruoju metu tampa savavališko šiukšlinimo taškais.
Aplinkosaugos skyriaus duomenimis, sąvartynų sutvarkymui kasmet išleidžiama apie 100 tūkst. eurų, tačiau šiemet suma veikiausiai bus dar didesnė, nes sąvartynų mieste sparčiai daugėja.
I. Kubilienės teigimu, problema kelia nerimą, nes išvalius vieną teritoriją, netrukus ji vėl užteršiama.
„Sąvartynai vėl atsiranda tose pačiose vietose, bet yra ir kitų vietų, kuriose kaupiasi atliekos – dažniausiai padangos, baldai ar buitinė technika“, – teigė skyriaus vedėja.
Gyventojai skatinami nelikti abejingi ir, pastebėję nelegalius sąvartynus, pranešti savivaldybei.
Tik taip, pasak savivaldybės atstovės, galima efektyviai sumažinti šią problemą mieste.
(be temos)
(be temos)