Klaipėdoje elektromobiliams – dar viena įkrovimo stotelė

Klaipėdoje atsirado dar viena greitojo elektromobilių įkrovimo stotelė. Šalia autobusų stoties pastatytas įrenginys taps dar vienu uostamiesčio patrauklumą naudotis ekologiškas transporto priemones didinančiu argumentu.

Penktadienio ryte į aikštelę prie autobusų stoties, kur dažniausiai rikiuojasi taksi, rinkosi savivaldybės valdininkai, atvažiavo du elektromobiliai.

„Čia galima bus pakrauti automobilius greituoju būdu, tai bus trečia tokia savivaldybės iniciatyva pastatyta stotelė. Netrukus pradės veikti elektra varomų miesto maršrutinių autobusų įkrovimo įrenginys. Pagal automobilių elektromobilizaciją Klaipėda yra viena lyderių šalyje. Kol kas nuo mūsų atsilieka ir sostinė“, – pristatydamas naująją stotelę teigė Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Ši, kaip ir kitos stotelės turi antivandalinę apsaugą, be to, autobusų stoties apsaugos vaizdo kameromis bus galima stebėti ir šį įrenginį.

Konkursą laimėjusios bendrovės „Elinta Charge“ atstovas Ignas Mikutis tikino, kad naujasis įrenginys turi ir platesnę reikšmę – jis turėtų vilioti elektomobiliais į pajūrį atvažiuoti žmones iš atokesnių Lietuvos regionų. Greitai pasikrauti automobilio bateriją – svarbu vairuojantiesiems tokias mašinas. Pats iš Kauno atvažiavęs vyras demonstravo stotelės galimybes – mašinos baterija buvo įkrauta 28 procentais, prietaisai rodė, kad baterija bus pilna jau po valandos.

Šis stotis yra universalios, jomis galima krauti baterijas ir greituoju, ir įprastu režimu.

Mieste veikia dar aštuonios savivaldybės lėšomis įrengtos elekromobilių įkrovimo stotelės, tikėtina, kad dar keturios atsiras artimiausiu metu. Mieste yra ir privačių tokių įrenginių, dauguma jų – prie didžiųjų prekybos centrų.

Mūsų mieste elektromobiliams sudarytos puikios sąlygos: juos galima nemokamai pakrauti, jais leidžiama važiuoti visuomeninio transporto juostomis, nemokamai laikyti aikštelėse.

Dar viena tokia greitojo įkrovimo stotelė įrengta prie Naujojo turgaus, trečioji – Vingio gatvės automobilių stovėjimo aikštelėje. Tiesa, šią stotelę vandalai labai greitai suniokojo, bet jos veikla atkurta, ji vėl veikia.

Įrengiant elektromobilių įkrovimo stoteles stengiamasi apsaugoti miesto orą ir aplinką.

Dabar Lietuvoje yra apie 1,3 tūkst. elektomobilių, dar apie tūkstantis – hibridinių automobilių. Tikėtina, kad gamintojams atpiginus ekologiškas transporto priemones jų padaugės ir Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pensininkė

Pensininkė portretas
oi kaip mane džiugina tos elektrombilių įkrovimo aikštelės! Pats tas ko mums ir pusalkaniams mokyklinukams vaikams reikia. Ačiūūūū geradėjai, ačiūūūū. Kai aš sapnuose matysiu kad važiuoju elektromobiliu, būtinai atvažiuosiu į tokią aikšelę Klaipėdoje sau įsikrauti sapnų elektromobilio

Jonas

Jonas portretas
Kokia nesąmonė man tie elektromobiliai. Šiais laikais, kada svarbiausia valiuta yra nebe pinigai, o laikas, net ir su greituoju pakrovimu, eikvoti 1-1,5 valandos kelionėje yra didžiulis minusas. Nežinau, negundo visai pirkti manęs tie elektromobiliai. Lieku su dyzeliu, dabar gi lietuviai buvo atlikę tyrimą, jog naujausi dyzeliniai automobiliai yra net gi švaresni nei naujausi benzininiai automobiliai.

GD

GD portretas
O viena dviems mėnesiams uždaryta (prie AKROPOLIO pastačius eglę)
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių