Klaipėdoje – kalėdinės gerumo akcijos

Sekmadienį Klaipėdos Teatro aikštėje surengta viena populiariausių socialinių akcijų Lietuvoje – „Maltiečių sriuba“, kurios metu surinktos lėšos skiriamos vienišų senelių globai ir maitinimui. Tuo pačiu maltiečiams aukas rinkti padėjo ir Lietuvos verslo kolegijos organizuoto kalėdinio bėgimo dalyviai.

„Mūsų ketinimai išlieka tie patys, kaip ir per pastaruosius 17 metų, – per šią akciją surinkti kuo daugiau lėšų įvairiems senjorų projektams, ypatingai maitinimui. Šiųmetis kalėdinės „Maltiečių sriubos“ kampanijos šūkis – „Nėra niekieno senelių“. Nepaisant visų pasaulyje vykstančių neramumų, negalime pamiršti, kad ir pas mus daug senolių yra vieniši, nesulaukia jokios pagalbos. O mes, maltiečiai, ir esame tie, kurie jais rūpinamės“, – kalbėjo Lietuvos Maltos ordino pagalbos tarnybos prezidentas Bronius Einars.

Lietuvoje šiuo metu, pasak B. Einars, maltiečiai globoja – suteikia pagalbą namuose ar pasirūpina maitinimu – 2,8 tūkst. žmonių, Klaipėdoje šie skaičiai svyruoja nuo 20 iki 60 asmenų.

Šiųmetis kalėdinės „Maltiečių sriubos“ kampanijos šūkis – „Nėra niekieno senelių“.

„Klaipėdoje yra graži tradicija, kad miesto merai, kas jie bebūtų, visada prisideda prie mūsų aukojimo akcijų. Štai ir dabar meras pilsto sriubą, dalija ją žmonėms ir kviečia paaukoti. Ir nors „Maltiečių sriubos“ akcijų metu pinigų miestų aikštėse pavyksta surinkti ne tiek, kiek norėtųsi, tačiau tai padeda atkreipti žmonių dėmesį. Kiek pinigų surinksime, visi jie atiteks klaipėdiečiams“, – patikino B. Einars.

 

Lietuvos verslo kolegijos įkūrėja Angelė Lileikienė teigė, kad kalėdinis bėgimas, kurio metu aukojamos lėšos skiriamos maltiečiams, besirūpinantiems vienišais senoliais, buvo jau aštuntas.

„Mes bendradarbiaujame su Maltos ordinu, jie tądien dalija sriubas ir renka aukas, o mes organizuojame kalėdinį bėgimą, per kurį taip pat renkame aukas, po to jas perduodame Maltos ordinui ir jau jie pagal paskirtį jas panaudoja. Gal tai skambūs žodžiai, bet iš tikro tai yra daroma labai nuoširdžiai“, – kalbėjo A. Lileikienė.

Šiais metais iki starto į bėgimą buvo užsiregistravę per du šimtus dalyvių, tačiau jų susirinko kur kas daugiau. Esą šiais metais graži žiema ir tarsi ore tvyranti Kalėdų laukimo nuotaika pritraukė tauriems poelgiams žmones.

Simbolinės trasos ilgis šiemet buvo 2 tūkst. 22 žingsniai Klaipėdos senamiesčiu, mažiesiems bėgikams – 222 metrai.NAUJAUSI KOMENTARAI

o kas

o kas portretas
gero iš tokio gerumo?Kiek konkrečiai tūkstančių surinko pinigne išraiška?O gal kam iš sergančių patapo lengviau ir jis pasveiko pasižiūrėjęs į tą bėgimą?

Lopeta

Lopeta portretas
Kiek siais metais miesto pinigu sumoketa keliu "valytojams"? Dar ilgai ciuozynesim keliais ir saligatviais? Apie kiemu plotus jau nekalbame-Sibiras. :D

Leonas

Leonas portretas
Ačiū už gražią iniciatyvą. Žiemiškas kelias bėgikus tik skatino bėgti.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių