Klaipėdoje keičiama vaikų vasaros poilsio programų atrankos ir finansavimo tvarka Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdoje keičiama vaikų vasaros poilsio programų atrankos ir finansavimo tvarka

2025-02-12 12:25
ELTOS inf.

Klaipėdos miesto savivaldybė keičia vaikų vasaros poilsio programų atrankos ir dalinio finansavimo tvarkos aprašą. Pokyčiais siekiama daugiau dėmesio skirti programų kokybei bei didesniam vaikų įsitraukimui.

Klaipėdoje keičiama vaikų vasaros poilsio programų atrankos ir finansavimo tvarka
Klaipėdoje keičiama vaikų vasaros poilsio programų atrankos ir finansavimo tvarka / Asociatyvi Freepik.com nuotr.

„Esame įsitikinę, kad nauja vaikų vasaros poilsio programų atrankos ir finansavimo tvarka užtikrins didesnes galimybes visiems vaikams dalyvauti vasaros poilsio programose, nepriklausomai nuo jų socialinės padėties“, – sako Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Kaip skelbiama pranešime, naujame tvarkos apraše paslaugų teikėjams atnaujintas programų vertinimas. Nuo šiol daugiau balų bus skiriama teikėjams, kurie stovyklos metu užims didesnį vaikų skaičių, taip pat tiems, kurie teiks prioritetą vaikams, augantiems socialinės rizikos šeimose, patiriantiems socialinę atskirtį, turintiems negalią ar specialiuosius ugdymosi poreikius. Taip pat vaikams iš daugiavaikių ar nepilnų šeimų, netekusiems tėvų globos ir augantiems šeimynose.

Naujoje  tvarkoje numatyta, kad programos turi būti vykdomos specialiai pritaikytose stovyklose, mokyklose, neformaliojo ugdymo įstaigose ar stovyklautojams pritaikytose vietose. Dienos užimtumas – ne mažiau 4 valandų per dieną. Pamainoje turi būti ne mažiau nei 15 vaikų, tas pats vaikas gali dalyvauti tik vienoje pamainoje.

Taip pat planuojama sukurti inovatyvią registracijos į vasaros stovyklas informacinę sistemą, kuri leis tėvams patiems pasirinkti ir registruoti vaikus į norimas vasaros poilsio programas. Panaši sistema jau veikia Klaipėdos rajone. Planuojama, kad Klaipėdos miesto savivaldybėje ji pradės veikti nuo 2026 metų.

Šiemet vasaros poilsio organizavimui savivaldybė planuoja skirti 400 tūkst. eurų, ši suma 100 tūkst. eurų didesnė nei pernai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra