Klaipėdoje miško takais pasileido 17-ojo ekomaratono dalyviai

Bėgti maratoną ar trumpesnę trasą miško takais Klaipėdoje – tampa tradicija. Šeštadienį didžiulis būrys žmonių leidosi bėgti drauge, tai buvo 17-asis ekomaratonas.

Prieš bėgimą tylos minute pagerbti anapilin išėję tokių ekologinių maratonų organizatoriai.

Aštuntus metus rengiamą ekomaratoną organizuoja Klaipėdos miesto bėgikų klubas „Maratonas“.

Tokie maratonai rengiami dukart per metus: rudenį ir pavasarį.

Kuo toliau, tuo renginys darosi populiaresnis ir sutraukia bėgimo entuziastus ne ti iš visos Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių.

Ekomaratonu šis renginys vadinamas todėl, kad bėgama ne asfaltuotais keliais, o miško takeliais. Renginio kūrėjas Klaipėdos miesto bėgikų klubo „Maratonas“ įkūrėjas Romas Beržinskas sugalvojo, kad ir sportininkai, ir mėgėjai turėtų bėgti drauge, kartu mėgaudamiesi gamtos grožiu ir patys susiliedami su mišku.

„Tai nėra klasikinės varžybos, nors bėgimo laiką fiksuojame. Tai daugiau kiekvieno žmogaus savo fizinių jėgų pasitikrinimas. Kartu matome, kad bėgančius žmones pagauna azartas, kai kuriems jų svarbu per kiek laiko jie nubėgo užsibrėžtą atstumą“, – kalbėjo renginio organizatorė Jolanta Beržiskienė.

Bėgikai leidosi miško takais, kurie sudaro 4,2 km atstumo ratą. Pasiryžusieji nubėgti visą 42 km maratono atstumą, turi nubėgti 10 tokių ratų. Kiek bėgti, pasirenka kiekvienas pats. Didžioji dalis dalyvių bėgo vieną arba du ratus, maratono atstumą įveikė apie 15 entuziastų.

Bėgikai neskirstomi amžiaus grupėmis, bėga, kas nori ir turi tam jėgų.

Pasak organizatorių, kaskart į ekomaratoną susirenka vis daugiau žmonių. Pirmą kartą miško takais bėgo apie 60 bėgikų, pavasarį bėgo 214 bėgimo entuziastų, šį šeštadienį jų buvo 168.

Bėgimai sumoka simbolinį vieno euro registracijos mokestį. Siekiant, kad startas nevėluotų, registruojantis prieš pat renginio pradžią, prašoma mokėti penkis eurus.

„Nors ekomaratoną rengiame tokiu metu, kai galima tikėtis lietaus ar darganos, mums su oru labai sekasi. Iki šiol bėgimo dieną būdavo puikus oras. Tik kartą buvo šalna, bet tai nėra kliūtis bėgti. Norime kuo daugiau žmonių ištraukti iš namų į mišką, realių sportininkų čia ateina mažuma, visi kiti yra tiesiog norintys drauge pabūti, pajudėti žmonės“, – džiaugėsi J.Beržinskienė.

Šį kartą jauniausias bėgikas buvo dar šešerių neturintis kaunietis, atvažiavęs bėgti su visa šeima, vyriausias – 72 metų gargždiškis.

Šį kartą ekomaratone dalyvavo bėgikai iš Liepojos, Kaliningrado, Kauno, Vilniaus, Telšių, Šventosios, Palangos, Kretingos, Mažeikių, Panevėžio.

Miško takais už Vasaros estrados pasivaikščioti su vaikais bei augintiniais ar pasivažinėti dviračiais mėgstantys klaipėdiečiai su pavydu stebėjo bėgančiuosius. Jų palaikyti atėjo būrys artimųjų.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių