Sirenos kaukė tris minutes. Daugybė išmaniųjų telefonų savininkų sulaukė grėsmingų signalų, o pažvelgę į ekranus, suprato, kad tai – tik žinios apie pavojų repeticija.
Pranešimai galėjo pasiekti ne tik Lietuvos gyventojus, bet ir užsienio piliečius, esančius Lietuvos teritorijoje.
Panašūs pranešimai pajūrio gyventojus šį rudenį pasiekė du kartus, kai buvo įsismarkavusi audra.
Šį kartą iš 110 įrenginių nesuveikė keturi: "Draugystės" geležinkelio stotyje, Taikos pr. 3, Vingio g. 9 ir Statybininkų pr. 7.
Šie signalizacijos įrenginiai yra nauji, tad aiškinamasi, kodėl jie neveikė.
Esama įtarimų, kad Taikos pr. pradžioje radijo ryšį blokuoti gali kažkokie kiti įrenginiai. Tai dar teks tirti.
Panašūs pavojaus signalo tikrinimai atliekami du kartus per metus, trečiąjį trečiadienį balandžio ir spalio mėnesiais.
Jau būta atvejų, kai suveikė visos mieste įrengtos apie pavojų pranešančios signalizacijos.
Aptardamas žmonių reakciją į garsinius signalus Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Civilinės saugos skyriaus vedėjas Stanislovas Kučinskas teigė, kad dauguma gyventojų būna girdėję iš anksto skelbiamą informaciją apie nelaimės signalo bandymus, todėl išgirdę sirenas išlieka ramūs.
"Manau, jei tikrai atsitiktų bėda, žmonės suprastų, kad tai rimta, ir pasielgtų, kaip yra mokomi. Apie tai byloja ir Vokietijos patirtis. Ten tokie bandymai vykdomi kiekvieno mėnesio 13-ą dieną, 13-ą valandą. Jeigu atsitinka, kad patikra numatytu laiku nevykdoma, žmonės sunerimsta", – kalbėjo S.Kučinskas.
Jei gyventojai ne patikrinimo metu išgirstų pulsuojantį, tris minutes trunkantį sirenos gausmą, reikėtų įsijungti radiją ar televizorių, per juos bus pateikta svarbi informacija.
Naujausi komentarai