Tirtis nori ne visi
Atlikti greituosius testus nuspręsta visuose Vidaus reikalų ministerijos padaliniuose. Pareigūnai raginami pasitikrinti, bet jokios prievartos tai daryti nėra.
Gauti duomenys leistų komisariato vadovams labiau orientuotis, kiek plačiai virusas paplitęs ir ar yra grėsmių tarnybai.
Testai turėtų parodyti ne dabar infekuotus asmenis, bet ir tuos, kurie, patys to nejausdami, jį turėjo ir dabar turi antikūnų šiai infekcijai.
Prievartos čia negali būti.
Klaipėdos apskrities policijos komisariate dirba apie 900 pareigūnų, tačiau iki praėjusios savaitės pabaigos tyrimui registravosi tik apie 150.
Paklaustas, ar tai nėra pernelyg mažas norinčiųjų pasitikrinti procentas, Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas neslėpė: "Man irgi atrodo, kad jis mažas, bet prievartos čia negali būti. Kiekvienas sprendžia pagal save. Kita vertus, dėl greitųjų testų yra visokių sakymų. Juk ir medikai sako, kad šie testai galbūt yra ne visai tikslūs. Gavus teigiamą atsakymą reikėtų tikrintis pakartotinai. Gal todėl pareigūnai skeptiškai žiūri į šį testavimą, sunku pasakyti. Aš pats tikrinsiuosi."
Iš atokesnių rajonų atvyksiantys pareigūnai pasitikrins iš anksto suderintu laiku, jų tarnyba neturėtų nukentėti.
Neleidžia į koridorius
Testavimas vykdomas komisariato didžiojoje sporto salėje. Sporto treniruotės jau senokai čia nebeleidžiamos, stengiantis, kad pareigūnai turėtų kuo mažiau kontaktų vieni su kitais.
Klaipėdos apskrities vyriausiojo komisariato specialiųjų užduočių skyriuje sirgo du darbuotojai, dar aštuoni jų bendradarbiai izoliavosi.
Šiuo metu vienas Plungės rajono policijos komisariato pareigūnas serga koronavirusu.
Kol kas daugiau pareigūnų lyg ir neserga, tiesa, izoliuojasi ir dirba iš namų daugiau policininkų. Kai kurie jų turėjo kontaktų su sergančiaisiais arba patys karščiuoja.
Šiuo metu kas rytą tikrinama kiekvieno ateinančio į darbą komisariato darbuotojo temperatūra.
Alfonsas Motuzas / Vytauto Liaudanskio nuotr.
Apklausos kambariai įrengti taip, kad tyrėjai su apklausiamais asmenimis bendrautų pro permatomą skydą, ir vieni, ir kiti gali dezinfekuoti rankas.
Be to, pakviesti į komisariatą asmenys neturi galimybės vaikščioti pastato koridoriais.
Saugos darbuotojus
Policijos pareigūnai nebesirenka į pasitarimus ir susirinkimus, visi organizaciniai reikalai sprendžiami nuotoliniu būdu. Komisariato koridoriuose policininkai turi dėvėti kaukes.
Kabinetuose leidžiama dirbti po vieną pareigūną, jei nėra kitos išeities, laikomasi didesnio nei dviejų metrų atstumo.
Reagavimo padaliniuose darbuotojai nerotuojami, tai yra stengiamasi, kad jų ekipažai išliktų tie patys. Sudaromos sąlygos apsiginkluoti ir nusiginkluoti bei persirengti kaip įmanoma mažiau kontaktuojant su kolegomis.
"Laikome nuo 15 iki 20 procentų pareigūnų rezervą reagavimo ir veiklos padaliniuose. Negalime leisti, kad nutrūktų policijos funkcijų vykdymas", – teigė A. Motuzas.
Tuo pat metu abu Klaipėdoje veikiantys teismai jau nebeįsileidžia iš anksto neužsiregistravusių interesantų. O prokurorai jau raginami dirbti nuotoliniu būdu.
Naujausi komentarai