Muziejų naktis Klaipėdoje: smalsuoliams – ne viena įdomybė

Uostamiesčiui švenčiant 770-ąjį miesto įkūrimo gimtadienį, muziejai ir kai kurios kultūros įstaigos šeštadienio vakarą visus klaipėdiečius kviečia apsilankyti jų organizuojamuose renginiuose bei užsiėmimuose nemokamai.

Laikrodžių muziejaus kiemelyje 17 val. vyko gatvės šokio kolektyvo „Intrus“ pasirodymas.

Po jo visi buvo kviečiami apsilankyti muziejaus antrame aukšte, kuriame galėjo išvysti laikrodžius taisantį meistrą, apšviestas senovinių laikrodžių ekspozicijas bei sudalyvauti edukaciniame projekte „Laiko ritmu“.

Buvo rodomi šeši animaciniai filmukai, kuriuose pristatoma, kaip laiką žmonės skaičiavo nuo priešistorinių iki mūsų laikų.  

Vaikštant po muziejų daugeliui prireiks išmanaus telefono, kuriame veiktų žibintuvėlis, kadangi laikrodžių ekspozicija – pritemdytose patalpose.

Visą vakarą lankytojai, ypač mažieji, bus laukiami muziejaus kiemelyje, kuriame galės žaisti įdomius edukacinius lauko žaidimus laiko tema.

Muziejaus ir parko lankymas šiandien veiks iki 23 val. Įėjimas – nemokamas.

Klaipėdos kultūros komunikacijų centras laukia meno mylėtojų. Jame šiuo metu eksponuojama ne viena paroda, taip pat parduodami įvairūs suvenyrai, papuošalai, atvirutės.

Menininkė Roma Aukštakalnytė lankytojams pristatė kaligrafijos darbų parodą „Kūnas kaip siela“. Ji ne tik pasakojo apie kūrybos procesą, bet ir atskleidė darbų prasmes.

„Juoda – pagrindinė mano spalva. Juoda litografijoje ir grafikoje yra pirma spalva. Mes imame pirmuosius antspaudus ir žiūrime, ar antspaudas geras. Mano kūryboje juodos yra labai daug“, – teigė R. Aukštakalnytė.

Buvo pristatomi ir kai kurie performansai. Vienas jų sukurtas 2016-aisiais, pavadinimu „Tobula laikysena“. Klaipėdiečiai galėjo išvysti šio performanso pagrindinį įrankį – marškinius su adatomis ant apykaklės.

„Darbas buvo įkvėptas pagal Kinijos karių paradus. Jeigu esate juos matę, kariai eina tiesiai, žiūri į vieną pusę. Buvo priartinta nuotrauka, kurioje matėsi, kad prie apykaklės kariams prisegtos nedidelės adatėlės, kad jie žinotų, jog  žiūri tiesiai. Aš nešiojau šiuos marškinius kažkur pusvalandį ir tekstas beveik įsispaudė į kaklą“, – pasakojo menininkė.

Po R. Aukštakalnytės parodos visi buvo kviečiami pasiklausyti apie Daniele Bongiovanni peizažus „Era“.

„Menininkas nesiūlo suprasti visko, kaip yra. Kviečia į pasaulį žiūrėti per savo patyrimus, jausmus. Taip atsiranda kiekvieno individualumas. Ši jo paroda yra 40 darbų serija, kuri atspindi dešimties metų kūrybos tyrimą. D.Bongiovanni nori pristatyti, kad gamta keičiasi, mes keičiamės, dabartis keičiasi. Jis kviečia pagalvoti ir apie dabartį, kuri kinta dėl to, kas vyksta dabar pasaulyje“, – menininko kūrinius pristatė parodos vedėja.

Einantiems į KKKC siūloma nepraeiti pro šalį, pažvelgti į langus – juose pamatysite dar vieną parodą, ukrainiečių menininkės Anastasijos Leliuk darbų ekspoziciją.

Menininkė buvo pakviesta į Klaipėdą, prasidėjus karui Ukrainoje. Šiuo metu ji yra Portugalijoje.

„Per Velykas sukūrė šį darbą. Ekspozicijoje matysite marškinius, nudažytus margučių dažų likučiais. Kitoje dalyje matysite raketą, kurios prasmės galbūt nereikia pasakoti, viskas kaip ir aišku“, – pasakojo vedėja.

Po parodų pristatymų svečiai turėjo galimybę išvysti gyvą R. Aukštakalnytės performansą „Nestabili žemė“.

KKKC bus atidarytas iki 21 val.

Kiti įvairūs užsiėmimai ir pasirodymai vyksta Lietuvos jūrų muziejuje, Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2), Klaipėdos dramos teatre (Teatro g. 2), Prano Domšaičio galerijoje (Liepų g. 33).

Išsamesnė programa – čia.  NAUJAUSI KOMENTARAI

Pritariu

Pritariu portretas
Lietuviai seniai mažuma. Pirmyn prie privilegijų, gėrybių, išimtines teisių dalinimo punktų, kurie neteisėtai užimti laikinai paspringusių multmilijonierių pasiuntinių, išmokytų bliauti rėkti taškytis barščiais ir demonstruoti distrofikus vaikus, kurių narkomanės artistės papirosininkės nemažino ir neprižiūrimi ir dabar sugužėjo na chaliavai pabaliavot prie jūros. Ne apie tuos ne apie jus neįsižeiskit nelaikykite asmeniškai, tai nuomonė įspūdis...šlykštu taip, kad net vemti nebėra kuo. Užteršė Klaipėdą naujai įvažiavusiais degradais.

Čia Lvive vyksta ar kur?

Čia Lvive vyksta ar kur? portretas
Be to dvispalvio skarmalo nuotraukoj, nu, niekaip. Jau vemt verčia.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių