Klaipėdoje šildymo išjungti neskubama

Į pajūrį atslinkus šaltesnėms oro masėms gyventojai ėmė baimintis, ar nebus paskubėta baigti šildymo sezono. Kol kas šildymas mieste išjungiamas tik tose patalpose, kuriose nevyksta jokia veikla.

Kol kas nė vienas daugiabutis nepareiškė noro, kad šildymas būtų išjungtas. Energetikams pareiškimus siuntė tik biurų pastatus valdančios įmonės.

Šildymą prašoma išjungti tuose pastatuose, kuriuose įrengti biurai, nes juose darbas dėl pandemijos nevyko.

Dažniausiai tokių patalpų savininkai prašo įmonės „Klaipėdos energija“ tik palaikyti minimalią patalpų temperatūrą, kad nuo šalčio nesutrūkinėtų vandentiekio ir šildymo sistemos.

Energetikai prognozuoja, kad šildymo sezonas gali vykti ir iki balandžio pabaigos, nes kol kas sinoptikai džiugių žinių pajūriui neturi

Portalo „gismeteo.lt“ duomenimis, visą mėnesį dienomis temperatūra nekils aukščiau kaip iki  9–10 laipsnių šilumos. Naktimis vis dar vės iki kelių laipsnių šilumos.

Šildymas išjungiamas, kai tris paras iš eilės vidutinė paros temperatūra būna didesnė nei 10 laipsnių.

Klaipėdos savivaldybė paskelbė, kad nuo balandžio 2 d. uostamiesčio biudžetinėse bendrojo ir neformaliojo ugdymo įstaigose baigiamas šildymo sezonas.

Toks sprendimas priimtas siekiant racionaliai naudoti miesto biudžeto lėšas.

Šildymas bus išjungtas visose mokyklose, išskyrus „Žemynos“, H.Zudermano, „Ąžuolyno“ ir Žaliakalnio gimnazijas, kuriose vyksta remonto darbai.

„Ugdymo procesas mokyklose dėl šalyje paskelbto karantino šiuo metu nevykdomas, o po ilgojo Velykų savaitgalio prasideda mokinių pavasario atostogos. Įvertinus šias aplinkybes, taip pat atsižvelgus į orų prognozes, apsispręsta išjungti šildymą savivaldybei priklausančiose patalpose, – teigė Klaipėdos miesto savivaldybės Statinių administravimo skyriaus vedėja Diana Gerasimovienė.

Šildymas sporto įstaigose, darželiuose ir mokyklose-darželiuose bus tęsiamas iki atskiro sprendimo.

„Kol kas dar nesvarstome galimybės užbaigti mieste šilumos sezoną. Vyraujant tokiems orams, kokie yra dabar, negalėtume užtikrinti patalpose reikiamos temperatūros, todėl lauksime šiltesnių orų“, – teigė D. Gerasimovienė.

Anot jos, šildymo sezono pabaigą, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, savo pavaldume esančioms įstaigoms nustato savivaldybė.

Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučius gyvenamuosius namus, gali baigti šildymą savo nuožiūra, nepažeidžiant nustatytų higienos normų.

Atkreiptinas dėmesys, kad daugelis klaipėdiečių karantino metu dirba ir/ar mokosi nuotoliniu būdu iš namų, todėl svarbu, kad jiems namuose būtų komfortiška temperatūra.

Įprastai šildymo sezonas Klaipėdoje baigiamas balandžio antroje pusėje.

Pernai šildymo sezono pabaiga uostamiestyje skelbta balandžio 30 d. Užpernai – balandžio 19-ąją, o 2018 metais rekordiškai anksti – balandžio 11-ąją. Tačiau 2017 metais šildymo nuspręsta atsisakyti tik gegužės 5-ąją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimantas

Rimantas portretas
nuotraukoje toks įraudęs kaip butu po labai gero vakarykščio...

klaipėdietei iš Žiegždrių

klaipėdietei iš Žiegždrių portretas
dar gal pasidydyk...

JAU

JAU portretas
TIKRAI REIKIAAAAA
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių