Klaipėdoje šurmuliuoja knygų atlaidai

Uostamiestyje jau šurmuliuoja devintoji Klaipėdos knygų mugė. Klaipėdiečiai kviečiami apsilankyti visą šeštadienį vyksiančiuose renginiuose.

Penktadienį Ievos Simonaitytės viešosios bibliotekos kieme įvyko Klaipėdos knygų mugės atidarymas.

Joje apsilankyti kviečia ir tarptautinis kultūros festivalis "Įveik paviršių".

Šūkis skelbia apie požiūrį į knygą – svarbus ne tik viršelis, bet tai, kas už jo.

Knyga yra kultūros ląstelė, nuo kurios viskas prasideda.

Knygų mugėje laukia net 50 renginių – diskusijos, performansai, muzikiniai duetai, vinilinių plokštelių perklausos, edukaciniai užsiėmimai, susitikimai su knygų autoriais ir leidėjais.

Programoje šias dvi dienas dalyvaus daugybė rašytojų, kultūros srities atstovų, bibliotekos kolegų.

Šventės atidarymo proga klaipėdiečius sveikino kultūros ministras Simonas Kairys.

"Džiugu, kad tokią dieną Klaipėdoje jaučiama knygos nuotaika. Kartais save pagauname, kad dažniau skaitome antraštes, labiau žiūrime į viršelį, bet visa tai, kas įdomu, gali būti ne ten. Knyga yra kultūros ląstelė, nuo kurios viskas prasideda. Labiausiai noriu palinkėti, kad rastumėte laiko knygai, nes tai yra laikas jums patiems", – kalbėjo S.Kairys.

Simonas Kairys / Vytauto Liaudanskio nuotr.

Kultūros ministras džiaugėsi, kad bibliotekos yra tos vietos, kuriose daugiausia pozityvumo, energijos, kūrybiškumo ir supratimo, kokią misiją turi vykdyti.

Svečius pasveikinti ir knygų muge pasidžiaugti atvyko ir miesto meras Vytautas Grubliauskas.

Jis stebėjosi, kaip greitai prabėgo devyneri metai, ir teigė, kad jau reikėtų mąstyti apie 10-ąją knygų mugę.

"Nuo šiandien turime pradėti galvoti apie mūsų laukiančią jubiliejinę Klaipėdos knygų mugę. Dažnai kartoju, kad mums, šio krašto žmonėms, ši knygų mugė – tai jos didenybės knygos atlaidai, kuriuose nesudalyvauti yra tam tikra nuodėmė", – juokavo meras.

V.Grubliauskas didžiavosi renginio idėjomis ir linkėjo, kad skaitytojai atsiduotų knygai nuo pirmo iki paskutinio puslapio.

"Tada tu nusilenksi knygai ir knyga savo turiniu ir išmintimi nusilenks tau. Tos knygos, kurios yra čia, tikiuosi, jau jus surado", – linkėjo meras.

Vakarykščio renginio pabaigoje aktorių trupė "Æmotion" susirinkusiesiems parodė muzikinį spektaklį "Tabulas musica".NAUJAUSI KOMENTARAI

Nezabitauskas

Nezabitauskas portretas
Skaičiau, kad kažkokio paso ten reikia, kitaip išmeta laukan. Matyt, šiemet mugė apsieis be manęs.

?

? portretas
Apsirinkate, ataiduose pasų nereikia kaišioti, rodyti, o čia ko gero be to popieriuko neįleidia, o gal galima ir be jo apsilankyti?

neįdomu

neįdomu portretas
Kvaila kai net knygoms mėginama primesti pigūs, nevykę vadybininkų prigalvojimai - "Knygų atlaidai", pigu,sakyčiau, neskoninga. Vadybininkai iš kailio neriasi, ir kuo labiau tai daro, tuo mažiau žavi jų pramanai...
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių