Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos buriavimo mokyklai iškilo grėsmė

2009-07-30 16:49
Grožis: mažieji buriuotojai papuošia ir miesto šventes.
Grožis: mažieji buriuotojai papuošia ir miesto šventes. / Nerijaus Jankausko nuotr.

Auklėtinių pasiekimais miestą garsinančiai ir pasirodymais per šventes papuošiančiai buriavimo mokyklai iškilo grėsmė užverti duris. Lėšų išsilaikyti trūksta, o norinčių padėti neatsiranda.

Finansavimas sumažėjo gerokai

Prieš trejus metus įkurtą buriavimo mokyklą "Suominis" lanko 60 vaikų nuo 7 iki 15 metų. Mokytis buriuoti jiems tenka vykti į Nidą. Klaipėdoje vietos, kur vaikai galėtų treniruotis, nėra. Planuojama, jog ateityje jie galės buriavimo įgūdžius lavinti netoli Kiaulės Nugaros įkurtame jachtų uostelyje.

"Dabar sąlygos sudėtingos. Jei treniruotės vyktų Klaipėdoje, jos galėtų būti kur kas intensyvesnės", – vakar tvirtino pas miesto merą susirinkę buriavimo mokyklą lankančių vaikų tėvai.

Klaipėdiečiai pabrėžė, jog daugiausiai problemų kyla dėl sumažėjusio finansavimo.

Dvejus metus mokyklai "Suominis" paremti po 300 tūkst. litų skirdavo miesto savivaldybė. Šiemet taip pat planuota mokyklai skirti tokią sumą, bet ji buvo sumažinta iki 216 tūkst. litų.

Keturis kartus mažesnio finansavimo buriavimo mokykla sulaukė ir iš rėmėjų – pernai įmonės mokyklai skyrė 175 tūkst. litų, o šiemet – 40 tūkst. litų.

Mokykla yra pasiėmusi 500 tūkst. litų paskolą. Už ją įsigyta laivų ir autobusiukas, kuriuo vaikai vežami treniruotis į Nidą. Anksčiau paskolos išlaidos buvo apmokamos iš rėmėjų lėšų.

"Dėl mažo finansavimo kyla grėsmė. Ateis laikas, kai nebeapsimokės mokyklos išlaikyti. Baisiausia, kad, jei nebus finansavimo, treneriai išeis iš darbo. Dabar jie dirba vos ne visuomeniniais pagrindais. Atsisakys algos už paskutinį ketvirtį, kad galėtų vaikus nuvežti į varžybas. Nežinome, ar pavyks baigti sezoną. Dėl to ir kreipiamės pagalbos", – tvirtino tėvai.

Valdžia padėti negali

Buriavimo mokyklą "Suominis" lankančių vaikų tėvai už treniruotes per mėnesį moka po 100 litų. Savo atžalai jie turi nupirkti ir kostiumą, kuris kainuoja apie 1,5 tūkst. litų, mokėti startinius mokesčius varžybose, pasirūpinti draudimu. Per sezoną tėvams tenka išleisti apie 2 tūkst. litų.

Kad mokykla išsilaikytų, per metus jai reikėtų 500 tūkst. litų.

Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius tvirtino, jog daugiau lėšų iš miesto biudžeto buriavimo mokyklai "Suominis" šiemet nėra galimybių skirti. Anot jo, sunku prognozuoti, kaip bus kitąmet.

"216 tūkst. litų ekonominiu sunkmečiu yra daug. Vienam vaikui tenka 4 tūkst. litų. Klubas yra privatus, mes jį tik remiame. Prioritetas teikiamas toms sporto šakoms, kurių užsiėmimai sulaukia daugiausiai vaikų. Viena jų Klaipėdoje – krepšinis", – tvirtino meras.

Garsina savo pasiekimais

R.Taraškevičius mažųjų buriuotojų tėvams pažadėjo padėti spręsti problemą. Jis į diskusiją planuoja sukviesti jūrinių kompanijų atstovus ir jų prašyti rėmimo mokyklai. Buriuotojų klubo atstovai tvirtino, jog patys bandė kalbėti su uosto įmonėmis, tačiau paremti sutiko tik viena "Limarko".

Susitikimo metu buriavimo mokyklai patarta bandyti gauti mokinio krepšelio lėšų. Valdininkų teigimu, pagal vaikų skaičių jie galėtų gauti apie 12 tūkst. litų per metus.

Buriavimo mokyklos "Suominis" auklėtiniai dalyvauja įvairiose varžybose. Pernai keturi auklėtiniai pateko į Lietuvos rinktinę, kuri bazuojasi Kaune, ir varžėsi Europos čempionate Italijoje. Mokyklos atstovai žadėjo, jog iš ateinančios olimpiados jos auklėtiniai parveš medalį.

"Mūsų tikslas, kad Lietuvos buriuotojų rinktinė būtų ne Kaune, o Klaipėdoje", – pabrėžė tėvai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų