Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos dramos teatrui įteiktas automatinis širdies defibriliatorius

2019-04-16 10:58

Nuo šiol Klaipėdos dramos teatro lankytojai bei darbuotojai gali jaustis visiškai saugūs. Jūrininkų ligoninės gydytojai perdavė teatrui Lietuvos širdies asociacijos dovaną, gyvybes gelbstintį prietaisą – išorinį širdies masažuoklį (defibriliatorių).

Klaipėdos dramos teatre per metus apsilanko apie 60 tūkst. klaipėdiečių ir miesto svečių. Todėl nuo staigios širdies mirties apsaugantis defibriliatorius įstaigai buvo labai reikalingas.

Antradienį dovaną pristatydama Lietuvos širdies asociacijos Klaipėdos skyriaus vadovė Rūta Raugelienė akcentavo, kad svarbu ne tik turėti, bet ir mokėti ja naudotis.

Priversti plakti sustojusią širdį gali ir medicininio išsilavinimo neturintis žmogus.

„Staigių mirčių buvo, yra ir bus. Dažniausia to priežastis yra širdies ir kraujagyslių ligos, kurios pasireiškia įvairiame amžiuje, tiek jauniems, tiek vyresnio amžiaus žmonėms. Ištikus infarktui tikimybė išgyventi tesiekia vos 10 proc. Jeigu laiku suteikiama tinkama pagalba, ji išauga iki 45 proc.“, – teigė R.Raugelienė. 

Pasak medikų, automatinis širdies masažuoklis turėtų atsirasti visuose šalies baseinuose, sporto klubuose, turguose, teatruose, prekybos centruose, didelių įmonių biuruose, paplūdimių gelbėjimo stotyse ir kitose viešosiose vietose. Jo kaina – nuo 2 tūkst. eurų.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojas anesteziologas-reanimatologas Nerijus Klimas pasidžiaugė, kad teatro administracija rūpinasi savo darbuotojų, lankytojų saugumu bei sveikata. 

Sakoma, kad kiekvieno aktoriaus svajonė – numirti scenoje. Šis prietaisas yra skirtas pakirpti svajonei sparnus.

„Tai parodo teatro šiuolaikiškumą ir prideda įstaigai prestižo. Šiaip defibriliatorius teatre yra šioks toks interesų konfliktas. Sakoma, kad kiekvieno aktoriaus svajonė – numirti scenoje. Šis prietaisas yra skirtas pakirpti svajonei sparnus“, – humoro jausmo nestokojo gydytojas.

N.Klimo žodžiais, lentynoje padėtas prietaisas neturi reikšmės, jis gali praversti tik naudojimo instrukciją žinantiems žmonėms. Esą svarbu nepasimesti ir tinkamai vykdyti nurodymus.

Todėl Klaipėdos jūrininkų ligoninės gydytojai kardiologai Dalia Jarašūnienė, Andrej Pileckij, Jonas Jarašūnas apmokė teatro darbuotojus, kaip taisyklingai naudotis išoriniu širdies masažuokliu, teikti pirmąją pagalbą.

„Mes visada bijome dėl savo žiūrovų, kurių vienas įkrito į baseiną, kitas nusirito nuo laiptų. Tik dabar tai skamba linksmai, bet situacijų būna įvairių“ – pripažino Klaipėdos dramos teatro direktorius Tomas Juočys.

Greitosios pagalbos prireikia ir patiems aktoriams, kurių darbe – ypač daug įtampos.

Pašnekovai prisiminė prieš kelerius metus Klaipėdoje gastroliavusį Rusijos aktorių Valerijų Garkaliną, kuris Žvejų rūmuose vykusio spektaklio metu pasijuto labai prastai.

Aktorius nebaigęs vaidinimo dėl gresiančio infarkto tiesiai iš užkulisių buvo išvežtas į ligoninę. Jūrininkų ligoninės gydytojų atliktos procedūros buvo sėkmingos, už išgelbėtą gyvybę Rusijos žvaigždė iki šiol dėkoja uostamiesčio medikams.

Teigiama, kad ankstyva defibriliacija padidina tikimybę išgyventi kelis kartus.

Šiuo metu Klaipėdoje yra apie 13 registruotų defibriliatorių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų