Tokį sprendimą šią savaitę priėmė Klaipėdos miesto savivaldybės taryba.
Dėl Klaipėdos miesto garbės piliečio vardo suteikimo D. Varkaliui į savivaldybę kreipėsi keliolika įmonių, mokymo įstaigų ir organizacijų.
Uostamiesčio garbės piliečio vardas yra suteikiamas už ypatingus nuopelnus miestui, įvertinus asmeninį indėlį bei miesto vardo propagavimą pasaulyje.
D. Varkalis po mirties bus apdovanotas rugpjūčio 1 dieną, minint Klaipėdos miesto gimtadienį.
Klaipėdos garbės piliečio vardas iš viso yra suteiktas 21 asmeniui.
D. Varkalis gimė 1934 metais Pagermantyje, Telšių apskrityje.
D. Varkalis kaupė Klaipėdos krašto laikraščių, knygų ir atvirukų, XIX–XX amžių Rytprūsių miestiečių namų interjero ir buities apyvokos daiktų rinkinius.
1978 metais D. Varkalis surengė taikomosios dailės rinkinių parodą Klaipėdos paveikslų galerijoje, jai padovanojo vertingą Klaipėdos krašto keramikos ir metalo dirbinių kolekciją.
Klaipėdos miesto muziejui padovanojo 1 159 Mažosios Lietuvos kultūros paveldo artefaktus: dokumentus, fotografijas, vaizdus, kuriuose užfiksuota pokario rezistencijos istorija.
D. Varkalis buvo vienas iš keturių Klaipėdos laikrodžių muziejaus įkūrimo iniciatorių, Kalvystės muziejaus įkūrėjas, išsaugojęs Klaipėdoje veikusią Gustavo Kackės XIX amžiaus kalvę, prisidėjo prie Lietuvos jūrų muziejaus, Prano Domšaičio galerijos ir Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus ekspozicijų sukūrimo ir parengimo.
1988 metais D. Varkalis įsitraukė į Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio veiklą, buvo vienas iš Klaipėdos Sąjūdžio iniciatyvinės grupės steigėjų, Sąjūdžio Seimo narys.
1990–1995 metais dirbo Klaipėdos miesto taryboje.
D. Varkalis mirė 2022 metų liepą.
Naujausi komentarai