Klaipėdos krašte – tūkstančiai netikslių adresų

 • Teksto dydis:

Klaipėdoje ir jos apylinkėse užfiksuota 6,5 tūkst. asmenų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra netikslus.

150 tūkst. netikslumų

Dėl šio netikslumo asmenys gali negauti laiškų ar paštu siunčiamų svarbių dokumentų.

Gyventojai taip pat rizikuoja nesulaukti "Sodros" išmokų, institucijų siunčiamų dokumentų. Kyla grėsmė, kad dėl netikslaus adreso laiku gali neatvykti medikai ar ugniagesiai, jei vykdami į nelaimės vietą dėl netikslaus adreso sugaiš brangų laiką.

Registrų centras kartu su Vidaus reikalų ministerija, savivaldybėmis ir kitomis institucijomis inicijavo socialinį projektą, kuriuo gyventojai raginami atnaujinti duomenis ir tikslinti duomenis apie save.

"Gyventojų registro duomenys apie asmenų deklaruotas gyvenamąsias vietas yra teikiami įvairioms valstybės ir savivaldybių institucijoms, kurios šiuos duomenis naudoja norėdamos susisiekti su gyventojais. Pagalbos tarnybų pareigūnams šie duomenys padeda greitai identifikuoti asmenis ir esant reikalui operatyviai rasti įvykio vietą. Todėl tikslios informacijos apie gyvenamosios vietos adresą pateikimu turėtų susirūpinti kiekvienas", – akcentavo Registrų centro Registrų tvarkymo direktorius Kazys Maksvytis.

Registrų centro duomenimis, šiuo metu šalyje yra apie 150 tūkst. asmenų, kurių deklaruotos gyvenamosios vietos adresas yra netikslus.

Daugiausia netikslių adresų galima rasti didmiesčiuose, kur, natūralu, savo gyvenamąją vietą yra deklaravę daugiau asmenų. Tačiau nemaža dalis netikslių adresų yra ir kaimo vietovėse.

Tikslios informacijos apie gyvenamosios vietos adresą pateikimu turėtų susirūpinti kiekvienas.

Ten, kur buvo sodai

Žvelgiant tik į Klaipėdos miestą ir jo apylinkes, daugiausia piliečių abejotinų adresų galima rasti Priekulės, Veiviržėnų ir Kretingalės seniūnijose esančiose gyvenvietėse ir, žinoma, pačioje Klaipėdoje, kur savo gyvenamąją vietą netiksliu adresu yra deklaravę per 1 tūkst. klaipėdiečių.

Priekulės seniūnijoje esančiame Derceklių kaime yra užfiksuoti 476 netikslūs gyventojų adresai, Gargžduose – 380, Priekulės seniūnijoje esančiame Žiaukų kaime – 167.

Nemažai tokių asmenų gyvena Priekulės seniūnijoje esančiame Dituvos kaime bei Kretingalės seniūnijoje Kalotės kaime.

Netikslūs adresai kaimo vietovėse atsiranda dėl paprastos priežasties – laikui bėgant čia pirmą kartą buvo suteikti gatvių pavadinimai ir namų numeriai, tačiau ilgą laiką ten gyvenantys asmenys, kurie savo gyvenamąją vietą buvo deklaravę nurodydami tik kaimo ar miestelio pavadinimą, po minėto adresų pasikeitimo nesikreipė į seniūniją ar savivaldybę dėl adreso patikslinimo.

Ragina deklaruoti

Deklaruotas gyvenamosios vietos adresas taip pat gali būti netikslus dėl to, kad nekilnojamojo turto objekto, kuriame deklaruota gyvenamoji vieta, adresas nėra registruotas Adresų registre ar Nekilnojamojo turto registre, taip pat jei nėra sutvarkyti paveldėjimo dokumentai.

Kiekvienas asmuo turi teisę nemokamai susipažinti su savo tvarkomais duomenimis, o Gyventojų registre esantį deklaruotą gyvenamosios vietos adresą galima sužinoti atvykus į seniūniją ar savivaldybę (ten, kur seniūnijų nėra), taip pat elektroniniu būdu prisijungus prie Registrų centro savitarnos sistemos.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių