Klaipėdos licėjus atjautos moko visus metus

 • Teksto dydis:

Klaipėdos licėjus garsėja aukštais akademiniais pasiekimais. Jau trečius metus iš eilės pirmauja tarp 360 šalies gimnazijų, kurios nedaro mokinių atrankos. Didelį dėmesį skiria dvasinėms ir bendražmogiškoms vertybėms ugdyti.

Jau 14-asis labdaros projektas

Šiais mokslo metais tęsiama kalėdinė tradicija, suburianti mokyklos bendruomenę kilniam tikslui. Jau 14 kartą organizuojamas labdaros paramos projektas, kurio metu surinktos lėšos skiriamos mažiesiems klaipėdiečiams ir jų šeimoms. Taip pat vaikams pagalbą teikiančioms visuomeninėms organizacijoms.

Tradicinis projektas kasmet paskatina vis daugiau mokyklos bendruomenės narių dalyvauti skirtingose savanoriškose veiklose, kurioms skiriamas ypatingas dėmesys. 2018–2019 mokslo metai licėjuje paskelbti Savanorystės metais.

"Padėdami mokomės ir siekiame kurti atvirą, draugišką ir atsakingą bendruomenę", – teigia Klaipėdos licėjaus direktorė doc.dr.Regina Kontautienė.

Centre – gerumo pamokos

Klaipėdos licėjaus bendruomenė savo gerumu dalijasi ne tik kalėdiniu laikotarpiu, bet ir visus mokslo metus. Mokiniai kasmet lankosi miesto ir rajono senelių namuose, Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namuose, vaikų globos namuose. Taip pat su džiaugsmu ir dovanomis vyksta į gyvūnų globos namus.

Ypač jautrią patirtį licėjaus savanoriai įgyja lankydamiesi ir bendraudami su "Medeinės" mokyklos negalią turinčiais vaikais.

"Vienas įsimintinų susitikimų vyko spalį, kai mūsų mokiniai kartu su "Medeinės" mokyklos moksleiviais dalyvavo dailės projekte "Paslaptingas vandenų pasaulis". Vaikai kartu ne tik kūrė nuostabius paveikslus, bet ir augino empatijos, noro padėti kitam, bendrystės jausmus", – pasakojo Klaipėdos licėjaus skyriaus vadovė Kristina Sipavičienė.

Jau antrus metus bendruomenė draugauja su Šv.Pranciškaus Asyžiečio koplyčios paramos centro vaikais, turinčiais autizmo spektro sutrikimų. Ji remia ne tik šio centro kūrimą, bet ir dalyvauja edukacinėse veiklose.

Šį rudenį licėjaus bendruomenė padėjo tvarkyti rožyną prie Šv.Pranciškaus Asyžiečio koplyčios, kurioje kasmet licėjaus abiturientams teikiami brandos atestatai. Šventės metu šios koplyčios šeimininkas, mokyklos bičiulis brolis Benediktas kiekvieną abiturientą pakviečia iš rožyno išsirinkti savo rožę. Tikimasi, kad licėjaus bendruomenės iniciatyva rūpintis koplyčios rožynu taps dar viena gerų darbų tradicija.

Vienas jautriausių gruodžio mėnesio renginių – 10-ųjų klasių organizuotos "Tyliosios Kalėdos". Šios akcijos metu devintųjų ir dešimtųjų klasių mokiniai kartu su Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacija mokėsi gestų kalbos ir kartu atliko dainą "Kalėdų šventą naktį tylią".

Licėjaus mokiniai kasmet sumano ir imasi vis naujų ir labai netikėtų gerumo iniciatyvų. Gruodį aštuntokė Banga Kniukštaitė Klaipėdos vaikų ligoninės patalpas papuošė savo sieninės tapybos paveikslais. Aštuntosios klasės mokinės Isabellos Pocevičiūtės iniciatyva septintųjų ir aštuntųjų klasių mokiniai Lėbartų kapinėse sutvarkė apleistus vaikų kapelius, pagamino puokščių ir uždegė žvakių.

Daugelis licėjaus mokinių priklauso Maltiečių ordinui. Dalis vyresniųjų klasių mokinių savo noru tampa korepetitoriais ir padeda mokytis jaunesniųjų klasių moksleiviams. Taip pat licėjuje vyksta ir kitos savanoriškos veiklos, kuriose išmokstama padėti ir dalintis.

Iniciatyvą vainikuoja koncertas

Kasmet labdaros paramos projektą vainikuoja didysis projekto renginys – licėjaus mokinių bendruomenės teatralizuotas koncertas, kurį pamatyti susirenka mokytojai, mokinių tėveliai bei daugybė renginio svečių.

Šiais metais visa bendruomenė pakviesta į teatralizuotą koncertą pagal A.de Sent-Egziuperi kūrinį "Mažasis princas" (režisierius T.Jašinskas), kurio metu scenoje pasirodė per 500 mokinių, o žiūrovus vos sutalpino Žvejų kultūros rūmų salė.

"Šis renginys kasmet suvienija ir įkvepia mus bendram ir kilniam tikslui. Šiandien verta prisiminti visus jau praėjusius kalėdinius projektus, kurie padėjo mūsų bendruomenei augti ir tvirtėti. Tai geriausias būdas išmokti atjautos ir gerumo" – tokiais žodžiais į susirinkusiuosius prieš koncertą kreipėsi licėjaus direktorė R.Kontautienė.

Susirinkusieji, kaip ir kasmet, savo aukomis prisidėjo prie kilnaus tikslo – surinkti kuo daugiau lėšų remiamiems vaikams, juos jungiančioms organizacijoms. Mokyklos bendruomenę sveikinę renginio svečiai džiaugėsi licėjaus bendruomenės iniciatyva.

Dalyvavo ir patys mažiausieji

"Itin aktyviai šiemet kalėdiniame projekte dalyvavo pradinio ir priešmokyklinio ugdymo klasių mokinukai. Jie savo iniciatyva papildomai rinko lėšų Maltos ordino pagalbos tarnybai Klaipėdos skyriui. Mažieji savo aktyvumu ir išmone stengėsi neatsilikti nuo vyresniųjų mokinių – organizavo kalėdines kepinių, knygų ir įvairių daiktų muges, įdomių daiktų aukcioną, ruošėsi koncertui" – pasakojo skyriaus vadovė Elena Burbienė.

Ką kasmet paremti labdaros paramos projekto metu, nusprendžia patys moksleiviai. Mokinių prezidentė su senatu renka pasiūlymus ir priima sprendimą, kam bus renkamos lėšos. Šiais metais nuspręsta tęsti du ilgalaikius paramos projektus. Tai pagalba ,,Medeinės" mokyklai ir Šv.Pranciškaus Asyžiečio koplyčios paramos centro vaikams, turintiems autizmo spektro sutrikimų. Taip pat nuspręsta paremti Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizaciją ir Maltos ordino organizaciją.

Per visą kalėdinį labdaros paramos projektą iš viso buvo surinkta 13 336, 39 euro. Bendruomenės suaukoti pinigai išdalinti "Medeinės" mokyklai, Šv.Pranciškaus Asyžiečio koplyčios paramos centrui, Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijai ir Maltos ordino pagalbos tarnybai Klaipėdos skyriui.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje
  Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje

  Siekiant valstybės strateginių tikslų atsinaujinančioje energetikoje ir tam išnaudoti jūrinio vėjo potencialą Baltijos jūroje, Energetikos ministerijos užsakymu Klaipėdos universiteto mokslininkai atliko išsamią jūrinio vėjo plėtros...

  3
 • Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos
  Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos

  Jūros šventės išvakarėse, liepos 25 d., vyks unikalios „Optimist“ klasės jachtų buriavimo varžybos „Pagauk optimistą Dangėje!“, kuriose bus galima išvysti ne vieną garsų klaipėdietį. Varžybų Dangės up...

  2
 • Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas
  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas

  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas, skelbia kurorto savivaldybė. ...

 • Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją
  Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją

  Klaipėdietė Darja, turinti sūnų su autizmo spektro sutrikimu, sako kasdien susidurianti su aršiu visuomenės požiūriu į jos vaiką. Situacija bėgant metams ir berniukui augant tampa vis sunkiau suvaldoma – vargina nuolatiniai pasiai&scaron...

  70
 • Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai
  Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai

  Ne visada restoranuose, kavinėse ir baruose ant lankytojų stalų patiekti estetiškai atrodantys patiekalai yra saugūs sveikatai. Per pirmą šių metų pusmetį uostamiesčio viešojo maitinimo įstaigose užregistruota daugiau nei pustre...

  1
 • Į globalias problemas – lokaliai
  Į globalias problemas – lokaliai

  Vakar pas Klaipėdos merą apsilankiusi asociacijos "Žalia banga" pirmininkė Dalia Žukienė išreiškė rūpestį dėl liūdnų visuotinio atšilimo pasekmių. ...

  15
 • Jūros šventė – išbandymas tarnyboms
  Jūros šventė – išbandymas tarnyboms

  Kitą savaitę uostamiestyje startuos jubiliejinė Jūros šventė, į Klaipėdą priviliosianti tūkstančius turistų. Masiniai, kelias dienas truksiantys renginiai pareikalaus įtemptesnio transportininkų, komunalininkų, policijos pareigūnų, vie&s...

  6
 • Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?
  Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?

  Nuo rugsėjo pradėsiančioje veikti Klaipėdos kadetų mokykloje uniformuoti turėtų būti ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai. Taip mano mokyklos iniciatyvinės grupės aktyvistai, šioje įstaigoje nuo rudens užsiimsiantys užklasiniu vaikų ugdymu...

  20
 • Pajūris plastikui taria „ne“
  Pajūris plastikui taria „ne“

  Klaipėdoje veikiančios dvi stambios plastiko gamintojos neslepia: kilęs visuotinis plastikinių indų mažinimo vajus buityje galbūt paveiks jų gamybos apimtis. Tačiau tikina, jog pirmiausia reikia ieškoti būdų, kaip išvengti taršo...

  10
 • Išnykusi laivininkystė klampina valstybę
  Išnykusi laivininkystė klampina valstybę

  Lietuvos jūrų laivininkystės žlugimo istorija ją gelbėjusioms valstybės įmonėms papildomai gali kainuoti dar beveik milijoną eurų. ...

  32
Daugiau straipsnių