Klaipėdos meras: Šviesų festivalis neturėtų atrodyti kaip puota maro metu

Kad dėl išaugusių elektros kainų neatrodytų kaip puota maro metu, artimiausias Šviesų festivalis turės būti kitoks, sako Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Jis socialiniuose tinkluose paskelbė klaipėdiečių apklausą, kurioje klausia, ar drastiškai brangstant energijos resursams šią žiemą Klaipėdoje turėtų vykti tradicinis Šviesų festivalis.

V. Grubliausko teigimu, ši apklausa parodys dvi galimybes – nedaryti nieko ir laukti kol situacija pagerės arba ieškoti sprendimų, kurie būtų adekvatūs esamai situacijai dėl išaugusių elektros kainų.

„Aš vertinčiau simbolinės apklausos rezultatą kaip postūmį ieškoti kitų galimų sprendimų būdų, kurie nekeltų erzelio, nepykintų, neskaudintų nieko ir neatrodytų kaip puota maro metu arba išlaidavimas visiškai neatsižvelgiant į tai, kas vyksta pasaulyje“, – BNS sakė Klaipėdos meras. 

Anot jo, tai nėra oficiali Klaipėdos miesto savivaldybės paskelbta apklausa, tačiau padės susidaryti gyventojų nuomonę šiuo klausimu.

„Tai ne ta formalioji apklausa, kurią inicijuoja meras, suburia komisiją, suformuoja klausimą, po to jau skelbia tą apklausą, mėnesį ar kiek, o apklausos rezultatai, jei sudalyvavo kiek ten priklauso miestiečių, tampa patariamąja nuomone tarybai. Čia ne tas atvejis. Čia tiesiog noras socialiniuose tinkluose pasidalinti nuomone, kaip miestiečiai žvelgia į šitą idėją“, – sakė meras.

Jo teigimu, artimiausias festivalis, kuris tradiciškai vyksta vasario mėnesį, turės būti kitoks. Tai diktuoja elektros kainos.

„Galiu drąsiai pasakyti, kad tas šviesų festivalis, kokį mes turime savo vaizduotėse iš pastarųjų metų, kai visas senamiestis ir nemaža dalis miesto teritorijos apšviečiama prožektoriais, įvairiais rakursais, instaliacijomis, apie tokius sprendinius pamiršti reikėtų ir apie tai nesiimsime kalbėti“, – sakė Klaipėdos vadovas.

Jo teigimu, festivaliui derėtų ieškoti „inovatyvių, šiuolaikiškų sprendimų“, įdarbinant saulės energiją ir ieškant kitų alternatyvų.

„Galėtume kalbėti apie istorijos tęstinumą, bet visiškai naujam kontekste, nutolstant nuo to įprastinio įvaizdžio, stereotipo, koks susiformavo per eilę metų. Šiai minutei tokio festivalio koks buvo, sunkiai įsivaizduoju, bet kad jis galėtų būti kitoks, idėjų laukiam pliūpsnio, lietaus, diskusijos dėl to“, – kalbėjo V. Grubliauskas.

Klaipėdos miesto vadovas teigė miestiečių išreikštą nuomonę vertinsiantis kaip ženklą, ar klaipėdiečiai yra už pokyčius.

Šviesų festivalis Klaipėdoje rengiamas nuo 2015-ųjų. NAUJAUSI KOMENTARAI

Jo,

Jo, portretas
Geriau šilumą duokit žmonėms,o ne festivaliams mėtykit pinigus, pinigų švaistytojai!

Šviesos festivalio Klaipėdoj jau seniai nebuvo.

Šviesos festivalio Klaipėdoj jau seniai nebuvo. portretas
Tik tamsos. Tikriausiai tik pet pirmuosius festivalio gyvavimo metus buvo kažko įdomaus - jei teisingai pamenu, buvo atvežti Italijos meistrų darbai. O paskui net nebuvo į ką pažiūrėti. Tai, ką organizatoriai vadina festivaliu, kitose šalyse yra tiesiog kasdienybė, t.y. pagrindinės miesto gatvės taip apšviečiamos kasdien. Geriau jau išvis nieko, nei tokia pinigų plovykla.

Po žvakelę

Po žvakelę portretas
Pasiūlymas prie kiekvieno parkomato uždegti po žvakelę, kaip simbolį dvigubų mokesčių miestui atidavimą. Žvakelę statyti šalia automato, negadinant inventoriaus
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių