Klaipėdos moksleiviai – prieš patyčias

Klaipėdos miesto mokyklų socialiniai pedagogai praėjusią savaitę organizavo pilietinę akciją „Draugystės ABC“, skirtą apibendrinti veiksmo savaitę „BE PATYČIŲ“, bei uostamiesčio moksleivius skatino būti tolerantiškus ir draugiškus.

Klaipėdos miesto pedagogai įsitikinę, kad bendradarbiaujant ir dalijantis atsakomybe su bendruomene, visuomene, kurioje gyvename, galime siekti geresnių prevencijos prieš patyčias rezultatų.

Miesto erdvėse susirinkę moksleiviai kvietė praeivius stabtelėti ir susimąstyti. Įvairiomis meninėmis priemonėmis buvo mėginama atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių apraiškas bei skatinti pagarbius ir draugiškus tarpusavio santykius.

Šiame prevenciniame renginyje dalyvavo aštuonių Klaipėdos miesto mokyklų moksleiviai, pedagogai bei policijos pareigūnai.

Jaunieji klaipėdiečiai įvairiais būdais reiškė savo požiūrį į dažnai pasitaikančias patyčias, į tarpusavio draugystės sampratą: vieni ant asfalto piešė draugystę simbolizuojančius piešinius, kiti leido į dangų draugystės balionus, treti į renginį atsinešė plakatų, raginančių nebūti abejingiems pastebėtoms patyčioms.

Renginys vyko Taikos prospekte prie „Eglės“ turgavietės, Baltijos prospekte, prie prekybos centro BIG, ant Jono kalnelio bei prie prekybos centro „Studlendas“.

„Laikas keisti nusistovėjusius stereotipus tarp žmonių. Siūlome pradėti griauti bendravimo sienas“, – teigė Klaipėdos pedagogai.

Uostamiestyje praūžusi pilietinė akcija – kovo 24–30 dienomis penktą kartą startavusios iniciatyvos „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, skirtos sutelkti visuomenę spręsti patyčių problemą, – dalis.

„Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ – tai prieš dešimtmetį „Vaikų linijos“ inicijuotos kampanijos „BE PATYČIŲ“ vienas iš projektų, kuriuo siekiama ne tik suvienyti įvairias organizacijas bendram darbui, mažinant patyčias Lietuvoje, bet ir keisti visuomenės nuostatas patyčių atžvilgiu.

„Veiksmo savaitės BE PATYČIŲ“ dalyviais galėjo tapti bet kuri švietimo įstaiga ar įmonė, palaikanti gyvenimo be patyčių idėją.

Akcijos organizatoriai džiaugėsi, kad didelis būrys mokyklų aktyviai įsijungė į „Veiksmo savaitę“ ir renginių savo mokyklose metu diskutavo su mokyklos bendruomene apie patyčias bei jų prevenciją.NAUJAUSI KOMENTARAI

Socialinė pedagogė Rita B.

Socialinė pedagogė Rita B. portretas
Straipsnyje padaryta klaida. Miesto akcijoje dalyvavo daugiau mokyklų. Vien prie PC BIG pasirodė 8 mokyklos. Labai gaila, kad viešoje erdvėje spausdinama klaidinga informacija.Bet ko nebūna, gal tai techninė klaida?!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių