Į darbą – neišsiblaivę
Klaipėdos apskrities policijos viršininkas Alfonsas Motuzas neslėpė, kad trys pareigūnai buvo nutverti po darbo neblaivūs vairuojantys. Dar penki darbuotojai neblaivūs buvo tarnyboje.
Paskutinis toks atvejis – patikrinę areštinės slaugytoją alkoholio matuokliu pareigūnai nustatė jai 1 prom. girtumą. Nors ji ne pareigūnė, su darbu policijoje teko atsisveikinti.
Vienai policijos pareigūnei darbo metu buvo nustatytas 0,15 prom. neblaivumas. Šis rodiklis civiliam žmogui leistų vairuoti ir iš darbo už tai neatleidžiama, bet pareigūnė paliko tarnybą. Ji tai padarė savo noru.
Kiti neblaivūs policininkai nutverti specialių patikrų metu. Jų amžius – 35–53 metai. Didžiausias nustatytas girtumas – 1 prom.
Ėmėsi griežtų patikrų
A. Motuzas neslėpė – problema yra, todėl viršininkas pasirašė nurodymą, kuriuo kiekvieno padalinio vadovas privalo savo nuožiūra darbe patikrinti pareigūnų blaivumą.
Be to, sudaryta nepriklausoma darbo grupė. Jos nariai kartais tikrina visų į darbą atvykstančių pareigūnų blaivumą. Būtent šių patikrų metu ir nustatyti neblaivūs darbuotojai.
„Policininkams reikalavimai – visai kitokie nei civiliams, pareigūnai jų turi laikytis visą parą. Liūdni faktai mūsų komisariate privertė imtis radikalių priemonių“, – atviravo komisariato vadovas.
A. Motuzas. Vytauto Liaudanskio nuotr.
Mąsto, ką daryti
Rugpjūčio pradžioje A. Motuzas vyko į Policijos departamentą. Pokalbyje dalyvavo Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla, jo pavaduotojas Marius Draudvila, Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Vytautas Grašys, Policijos departamento patarėjas Vladimir Banel, Veiklos analizės ir kontrolės valdybos viršininkė Oksana Plesko, laikinasis departamento Imuniteto valdybos viršininkas Vytautas Šneideris bei departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.
Esame didžiausia sukarinta organizacija su dideliais įgaliojimais, todėl turime paklusti taisyklėms.
„Tai nebuvo kvietimas „ant kilimėlio“, tiesiog pristačiau mūsų situaciją, kalbėjome, kiek mes galėjome prognozuoti panašius dalykus. Neturiu kaip daryti įtakos pareigūnams po darbo. Po šio pokalbio kiekvienas gavome namų darbų. Galvojama, ką daryti, kad panašių atvejų būtų kuo mažiau“, – pasakojo A. Motuzas.
Nėra psichologų
Griežtinant kontrolę policijos darbuotojų patikros vykdomos ne tik dieną, bet ir jų tarnybos metu anksti ryte bei naktį.
Policijos komisariato vadovas įsitikinęs, kad ir padalinių vadovai turėtų gerai jausti kiekvieno pavaldinio gyvenimo aktualijas, numanyti, kada jam gali reikėti pagalbos.
Čia pasitarnautų policijos psichologai, bet šiuo metu Klaipėdos AVPK yra tik viena psichologė ir ji yra vaiko priežiūros atostogose.
Etatai tam skirti, bet psichologai policijoje neužsibūna. Kitas klausimas, ar su asmeninėmis problemomis susidūrę policininkai pasitikės psichologais.
„Daugiau naudos bus, jei girtaujančius darbuotojus išravėsime kaip piktžoles, kad jie neužkrėstų kitų. Geriau tokių neturėti, kad nedarytų gėdos tarnybai. Tai yra ir prevencinis darbas, kad kiekvienas žinotų, jog gali bet kada būti patikrintas. Esame didžiausia sukarinta organizacija su dideliais įgaliojimais, todėl turime paklusti taisyklėms. Juk kiekvienas mūsų prisiekėme“, – teigė A.Motuzas.
Šiandien Klaipėdos AVPK pareigūnai su šeimomis dalyvaus sąskrydyje.
Naujausi komentarai