„Visame Klaipėdos regione turime vienuolika atliekų priėmimo aikštelių, mechaninio rūšiavimo gamyklą, naują maisto rūšiavimo cechą, administracines patalpas. Visiems mūsų objektams ir rūšiavimo įrenginiams būtina elektros energija, kuri, deja, nepinga. Todėl pagal pagrindinio akcininko patvirtintą strategiją nuosekliai investuojame į savo elektros gamybos įrenginius. Tokios ilgalaikės investicijos mums leidžia mažinti atliekų tvarkymo kaštus ir tuo pačiu stabilizuoja rinkliavos įkainius mokesčių mokėtojams“, – teigė Roma Budrienė, KRATC direktorė.
Planuojama, jog naujoji elektrinė per metus pagamins iki 500 000 kilovatvalandžių elektros energijos. Tai tik maždaug trečdalis bendrovei būtino poreikio, mat vien Dumpių rūšiavimo įrenginiuose per metus sunaudojama apie 1,4 mln. kilovatvalandžių, o visiems KRATC objektams reikia maždaug 1,6 mln. kilovatvalandžių elektros energijos.
Į Kalotės saulės elektrinės įrengimą investuota virš 350 000 eurų. Planuojama, kad ji atsipirks per 5–7 metus, priklausomai nuo elektros kainų svyravimų. Jei elektra brangs – atsipirkimo laikotarpis sutrumpės.
Tai ne pirmas ir ne vienintelis KRATC naudojamas žaliosios energijos šaltinis. Prieš daugiau nei dešimtmetį rekultivuotame Kalotės sąvartyne iš pūvančių atliekų per vaakuminius gręžinius buvo išgaunamos metano dujos, o jas deginant pagaminama elektros energija. Dabar identiška technologija naudojama regioniniame Dumpių sąvartyne. Iš nebeeksploatuojamų dviejų sekcijų išsiurbtos dujos taip pat panaudojamos elektros energijos gamybai.
Dar keturiose KRATC didžiųjų ir žaliųjų atliekų priėmimo aikštelėse yra pastatyti saulės baterijų moduliai, kurių pagamintos energijos pakanka visus metus aprūpinti šiuos objektus elektra. Ji naudojama aikštelių apšvietimui, stebėjimo įrangos ir kompiuterinės įrangos aptarnavimo reikmėms, karšto vandens ruošimui, šildymui.
(be temos)