„Sveikatos apsaugos ministerijos noras ginti viešąjį interesą ir kreiptis į prokuratūrą man atrodo teisingas ir pagrįstas“, – teigiama pirmadienį Eltai raštu perduotame KUL komentare, kuriame cituojamas A. Šimaitis.
Ligoninės atstovai pažymi, kad dėl praėjusiais metais atlikto KUL įstaigų veiklos ir vidaus kontrolės vertinimo vidaus audito metu nustatytų pažeidimų, susijusių su praėjusios vadovybės sprendimais, ligoninės vadovybė pernai spalį kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT). Visgi neseniai pranešta, kad pastarasis tyrimas buvo nutrauktas.
Savo ruožtu SAM atkreipia dėmesį, kad artimiausiu metu kreipsis į KUL ir Klaipėdos miesto savivaldybę, siekiant nustatyti iki ligoninės reorganizacijos priimtų sprendimų padarytos žalos dydį. Sulaukus informacijos, ministerija kreipsis į Generalinę prokuratūrą, pažymi ministerijos atstovai.
ELTA primena, kad pernai veiklą pradėjusi KUL, įkurta sujungus Klaipėdos universitetinę, Jūrininkų ir Palangos reabilitacijos ligonines, yra įsiskolinusi daugiau nei 11 mln. eurų. Apie tai pranešė naujienų portalas LRT.
Audito metu nustatyta, kad 2022 metų pabaigoje buvo ženkliai padidinti darbuotojų darbo užmokesčiai. Tų metų sausio–spalio mėnesiais etatinio darbo užmokesčio priskaitymų vidurkis siekė kiek daugiau nei 1,9 mln. eurų, o tų pačių metų gruodį – daugiau nei 2,9 mln. eurų.
Taip pat audito metu klausimų sukėlė KUL darbuotojų grupės kelionė į Graikiją gegužės 28–birželio 3 dienomis. Iš viešosios įstaigos „Edukaciniai renginiai ir mokymai“ KUL tarptautinį profesinio mokymo renginį-profesinės kompetencijos tobulinimo seminarą įsigijo už 29 tūkst. 722 eurus.
Viešuosius pirkimus 2022 metais vertinę auditoriai taip pat nustatė neatitikimų tarp ligoninės planuotų ir realiai įvykdytų pirkimų. Pavyzdžiui, tais metais buvo suplanuota įvykdyti 200 pirkimų, o įvykdyta 590 pirkimų.
Naujausi komentarai