Klaipėdos universiteto koplyčioje – ekumeninės pamaldos

 • Teksto dydis:

Sausio 18–25 dienomis visose katalikų bažnyčiose meldžiamasi už krikščionių vienybę. Minint šią savaitę, sausio 23 dieną Klaipėdos universiteto (KU) koplyčioje, atgaivinta anksčiau gyvavusi tradicija – surengtos iškilmingos ekumeninės pamaldos. Jas vedė Klaipėdos universiteto kapelionas, monsinjoras prof. dr. Arvydas Ramonas.

Į universiteto koplyčią rinkosi įvairių krikščioniškųjų konfesijų bendruomenių nariai ir dvasininkai: Klaipėdos miesto evangelikų liuteronų parapijos kunigas Reincholdas Moras, Klaipėdos Švento Kazimiero parapijos klebonas Rolandas Karpavičius, Klaipėdos Kristaus Karaliaus parapijos klebonas Virgilijus Poškus, ir brolis Paulius. Pamaldose dalyvavo ir Šilutės liuteronų choras, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas, savivaldybės atstovai.

Pradėdamas pamaldas mons. prof. dr. Arvydas Ramonas sakė, jog šie metai ypatingi tuo, kad liturgija yra parengta Indonezijos krikščionių.

„Kaip krikščionys iš vis dar atsiskyrusių bendruomenių, susirinkome šiandien čia melsti vienybės. Šių metų maldos už krikščionių vienybę savaitės tema parengta Indonezijos bažnyčių yra: „Tik to, kas teisu, teisingai te sieksi“.

Ši tema primygtinai svarbi dėl pasikartojančių situacijų, keliančių susiskaldymus ir konfliktus. Melsdamiesi drauge, atmename, savo kaip Kristaus kūno narių pašaukimą siekti ir įkūnyti teisingumą. Mūsų vienybė Kristuje įgalina mus veikliai kovoti dėl teisingumo ir skatinti gyvybės kilnumą“, – kalbėjo mons. prof. dr. A. Ramonas.

Ekumeninėse pamaldose dalyvavęs laikinai KU rektoriaus pareigas einantis prof. dr. Artūras Razbadauskas sakė, jog veiklas koplyčioje norima atgaivinti.

„Universiteto koplyčia atidaryta 2001 metais. Tačiau kurį laiką ši erdvė buvo pamiršta. Norime atgaivinti tradiciją čia susirinkti, susitikti ne tik universiteto bendruomenės nariams, bet ir klaipėdiečiams. Tai ta vieta, kurioje laukiamas kiekvienas. Ir nebūtinai pamaldose: juk ši vieta skirta ir susikaupti, pamąstyti, pabūti vienam su savo mintimis.

Dėkoju už šias ekumenines pamaldas, šią šventę, kuri įvyko šiandien mūsų universitete. Toks dvasinis užtaisas labai reikalingas. Visos vertybės, apie kurias šiandien kalbėjome – meilė, tikėjimas, viltis, – svarbios kiekvienam iš mūsų. Universitetas tiki savo ateitimi, o šiandien išsakytos mintys labai svarbios ir suvienijančios“, – sakė prof. dr. A. Razbadauskas.

Pasak jo, koplyčioje planuojamos ne tik pamaldos. Čia galimi ir įvairūs skaitymai, knygų pristatymai, šiai erdvei pritaikyti koncertai.

KU koplyčioje vykusios ekumeninės pamaldos šiemet vienintelės uostamiestyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

vytautas

vytautas portretas
Kiek dykaduoniu......ir regalijos prof.dr. O apranga.....tiesiog pasijunti,kaip opereteje.....ir kelios moteriskaites...

Jūratė

Jūratė portretas
Keista, kad šįmet pirmą kartą bažnyčiose nieko apie šias pamaldas nebuvo skelbiama...

Malda

Malda portretas
Kažkokia "pakazūcha" ar rinkiminis triukas. Melstis galiu bet kur, bet kada ir vienas. Seksui reikia partnerio ar partnerės, melstis galiu vienas-Dievas girdi, o aš meldžiuosi. O čia nesuprantamas pasirodymas...
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių