Pereiti į pagrindinį turinį

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – miesto identiteto ir pajūrio kraštovaizdžio dalis

2024-02-20 09:12

Balandžio 20 d. duris atversiantis naujasis Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) pastatas taps moderniausia menininkų poreikius įprasminančia profesionalaus meno įstaiga šalyje. Teatro kuriamas kokybės ženklas – amžinasis meno alsavimas, vienijantis istorinių įvykių suformuotą Klaipėdos miesto veidą ir pajūrio kraštovaizdį. Muzikinio teatro veikla – lyg bangavimas, nepaliaujamas amžinybės, kūrybos ir skambesio pojūtis.

Jums būtina tai patirti! Ar tikite, kad netrukus duris atversiantis teatras parodys viską, ko dar nežinojome, tačiau įsivaizduojame apie didžiausią pajūrio miestą? Jūros bangas primins visos teatro pastato ir vidaus interjero detalės – ne tik jo stogas, bet ir vidus, persmelktas jūros sūrumo ir vėjo nugairintų smėlio kopų aromato...

Naujas stilius  dinamiškas teatro atgimimas

Jūros bangos leitmotyvas teatro stiliuje gyvuoja daugiau nei tris dešimtmečius. Nuo teatro įsikūrimo 1987 m. iki 2018 m. naudotas logotipas, sukurtas žinomo lietuvių grafikos dizainerio, profesoriaus Audriaus Klimo. Išsikėlęs sau naujus tikslus, puoselėdamas tradicijas ir pradėjęs naujo pastato statybas, 2018 m. KVMT nutarė atnaujinti ir savo stilių, atsisakant lūžtančios bangos įvaizdžio ir pasirenkant bangą, kaip perpetuum mobile (amžinojo variklio) idėją. 2024 m. teatras, pabrėždamas savo – šiuolaikinio, nacionalinio, profesionalaus scenos meno centro įvaizdį, prestižą, atvirumą, socialumą ir atsižvelgdamas į veiklos ilgaamžiškumą ir tęstinumą, formuoja naujo prekinio ženklo ir paties teatro vieningo stiliaus elementų naudojimo standartus.

Atsinaujinimo keliu teatras žengia išsaugodamas pagrindinę logotipo vizualinio sprendimo idėją – bangą-penklinę. Naują spalvų gamą diktuoja teatro pastato architektūros bei interjero sprendimai. Pastato vidaus interjerui naudojami faktūrinio molio tinko atspalviai, artimi pajūrio smėlio spalvų tonams, o stogui – bangos formos fragmentai. Naujasis KVMT prekinis ženklas, kaip ir jo pirmtakas, sukurtas panaudojant simbolį ir logotipą. KVMT stiliaus vadovą atnaujinęs grafikos dizaineris Virginijus Bakas gilina dizaino sąsajas su jūros bangomis, tarsi pabrėždamas teatro geografinę lokaciją, o penkias linijas pasirenka kaip aliuziją į muzikinę penklinę. Linijų storio kaita ir bangos aukščio perkrytis bei asimetrija – tai nuoroda į dinamišką teatro veiklos vystymąsi.

KVMT nuotr.

Naujas spalvinis sprendimas

Mėlynąją buvusio teatro logotipo spalvą keičia kopų smėlio, lietuviško molio spalvų paletė. Tokį spalvinį užmojį lėmė sumanymas kuriant svarbiausią muzikinio teatro dalį – žiūrovų salę ir jos akustinę erdvę. Bendrovės „Barzdoti vabalai“ komanda, pasiūliusi Lietuvos koncertinėms įstaigoms dar nematytą sienų dekorą – molio tinką – įkvėpimo sėmėsi iš gamtos: ne vieną valandą fotografavo lietuviškas kopas bei jose paliktus vėjo šuorų raštus, gaminosi specialius įrankius joms išgauti ir t. t.

Priėmus sprendimą, kad žiūrovų salės akustika bus formuojama lietuviško molio pagrindu, sekė teatro interjero detalių kūrimas. „Molio naudojimas tokio mastelio visuomeninio objekto interjere tikrai bus pirmasis Lietuvoje! Tai novatoriška ir įdomu, nes naudotas lietuviškas, rankų darbo produktas. Molio lipdiniai pagrindinėje salėje primena bangas. Sąsajos su bangomis ant logotipo bus juntamos visame pastate. Norisi pabrėžti, kad tai teatras, įsikūręs mieste prie jūros“, – sakė interjero projekto autorius, dizaineris Marius Mateika. – Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro logotipe pavaizduota banga. Net naujojo teatro pastato stogas banguotos formos, lyg banga vingiuoja ir teatro laiptai. Norisi, kad į teatrą atėjęs žmogus pajustų šios vietos išskirtinumą, tik jam skirtą sielos šventę. Ši erdvė publiką turi paruošti „išgyventi“ spektaklį.“

Publikos laukia Jūros ir Marių salės

Naujosioms teatro salėms vardus balsuodami rinko KVMT darbuotojai. Didžioji žiūrovų salė balsų dauguma pavadinta „Jūros“ vardu, o mažoji – „Marių“. Abiejose salėse yra įrengtos vietos, kuriose renginius patogiai galės stebėti ir judėjimo negalią turintys žiūrovai.

Teatro projektas – išskirtinis, nes itin didelis dėmesys yra skiriamas akustikai. Norint užtikrinti, kad skirtingo žanro kūriniai galėtų skambėti nepriekaištingai, prireikė atitinkamų sprendimų. Taigi, didžioji žiūrovų salė sukurta sudėtingos 3D formos su specialiais laiptais, išgaubimais. Šiai salei pagamintas ir specialus, unikalios formos, svorio, garso sugėrimo arba atspindėjimo reikalavimus atitinkantis vidinis akustinis kiautas. Orkestro ložė kilnojama, esant poreikiui joje gali būti įrengtos žiūrovų vietos, salėje įrengtos akustikai palankios medžiagos kėdės su informaciją transliuojančiais ekranais kiekvienoje atkaltėje. Negana to, naujos teatro salės turės šiuolaikišką garso ir apšvietimo įrangą, naujausias šildymo bei ventiliacijos sistemas. Taigi, tiek lankytojai, tiek dirbantieji pastate galės džiaugtis malonia aplinka, jungiančia istoriją ir modernius architektūrinius ir inžinerinius sprendimus. Naujame pastate yra erdvios repeticijų studijos, kostiumų ir dekoracijų saugyklos, kostiumų siuvykla, modernūs grimo kambariai, patogios laisvalaikio zonos bei erdvės žiūrovams.

KVMT nuotr.

KVMT: didelis ir ambicingas kolektyvas

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras – didžiausia profesionalaus scenos meno įstaiga ne tik Klaipėdoje, bet ir visame Vakarų Lietuvos regione. Jos misija – pristatyti aukščiausio meninio lygio muzikinius spektaklius bei koncertines programas šio regiono žiūrovams ir svečiams. 2019 m. teatrui tapus Europos operos teatrus vienijančios asociacijos „Opera Europa“ nariu, ypač suintensyvėjo KVMT repertuaro tarptautinė sklaida ir tinklaveika.

Teatro kolektyvas ilgus penkerius metus gyveno be savo namų, repetavo skirtingose Klaipėdos miesto erdvėse, ir visą šį laiką rodė spektaklius, rengė didžiulio Lietuvos žiūrovų dėmesio ir palankaus meno kritikų vertinimo sulaukusias premjeras, sulaukė tarptautinio pripažinimo. Naujas teatro pastatas – pagaliau išsipildžiusi svajonė, kurios siekė ir laukė meno kolektyvai, gyvendami ir kurdami sudėtingomis sąlygomis. Pagaliau menininkai įgyvendins savo didįjį tikslą – gyvens, dirbs ir kurs unikalius projektus naujame teatro pastate.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra