Pereiti į pagrindinį turinį

Klerkų darbe – pramogos socialiniuose tinkluose

2012-12-17 05:00
Klerkų darbe – pramogos socialiniuose tinkluose
Klerkų darbe – pramogos socialiniuose tinkluose / Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdos valdininkų verksmai, kad jų darbo krūvis yra nepakeliamas, tėra vaidyba. Uostamiesčio savivaldybės darbuotojai randa laiko darbo metu „nardyti“ socialiniuose tinkluose – dalytis savo emocijomis, asmeninėmis nuotraukomis. Kitos valdiškos įstaigos jau užblokavo prieigas prie tokių puslapių, kad noras juose naršyti netrukdytų darbui.

Patiko pusnuogės merginos

Populiariausiame socialiniame tinkle „Facebook“ yra užsiregistravę kone pusė uostamiesčio savivaldybės valdininkų.

Jie nesibodi šiame interneto puslapyje laiką leisti ir darbo metu. Užuot dirbę tiesioginį darbą, valdininkai „Facebook‘e“ lieja savo emocijas, kaip tą dieną jaučiasi, kokie yra laimingi, pasakoja, kaip jų vaikams sekasi darželiuose. Klerkai, būdami darbe, socialiniame tinkle taip pat dalijasi savo asmeninėmis nuotraukomis iš įvairių vakarėlių, kelionių.

Vienas valstybės tarnautojas net buvo įnikęs reikšti pasimėgavimą apsinuoginusių merginų nuotraukomis ir jomis dalytis su savo internetiniais draugais.

Kone pati aktyviausia tarp Klaipėdos savivaldybės klerkų socialiniame tinkle yra administracijos direktorės pavaduotoja Alina Velykienė.

Ji darbo metu komentuoja įvairias naujienas, dalijasi patarimais, pasakoja apie savo vaikus, vis įdeda naujų savo nuotraukų.

„Kiek laiko darbo metu praleidžiu „Facebook‘e“? Įvairiai. Tai priklauso nuo miesto aktualijų. Socialinis tinklas yra informacijos perteikimo forma, todėl juo ir naudojuosi informuoti apie miesto aktualijas. Tačiau dažniausiai darbo metu prie socialinio tinklo nesijungiu“, – tikino A.Velykienė.

Užklasinė veikla papiktino

Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorė Judita Simonavičiūtė, sužinojusi, kad jos pavaldiniai darbo laiką skiria ir bendravimui socialiniame tinkle, pasipiktino.

„Tai tikrai labai blogai, nes darbo metu techninės priemonės turi būti naudojamos tik darbui. „Facebook'as“ ar kiti socialiniai tinklai yra užklasinė veikla ir ja darbo metu tikrai nereikėtų užsiiminėti. Pati tokiais dalykais nesinaudoju, todėl ir nežinau, kas naudojasi. Uždavėte klausimą ir tikrai pasidomėsiu, kiek mano pavaldiniai darbo metu laiko skiria ne darbui“, – žadėjo J.Simonavičiūtė.

Ji tik stebėjosi, kad valdininkai randa laiko darbo metu naršyti socialiniuose tinkluose. „Darbo laikas yra skirtas darbui, o socialiniai tinklai yra bendravimo priemonė. Jei bendraujama, vadinasi, žmonės neturi darbo ir nepagrįstai verkia, kad jų krūviai dideli, o atlyginimai maži. Man tikrai nesuvokiama, kaip jie randa laiko užklasinei veiklai“, – negalėjo atsitokėti Klaipėdos savivaldybės vadovė.

Padeda jausti pulsą

„Facebook‘u“ naudojasi ir Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, tačiau pabrėžė, jog tik ne darbe. „Šią pamoką išmokau dar Seime. Savo profilį pildau pats, todėl tikrai nesu aktyvus naudotojas. Tačiau „Facebook‘as“ man naudingas jausti miesto pulsą įvairiais klausimais – ir dėl gatvių valymo, ir dėl šunų vedžiojimo“, – teigė uostamiesčio vadovas.

Jis buvo itin kategoriškai nusiteikęs tų valstybės tarnautojų, kurie socialiniame tinkle bendrauja darbo metu, atžvilgiu. „Laikas visiems suvokti, kad darbo metu reikia dirbti tiesioginį darbą“, – akcentavo V.Grubliauskas.

Tačiau paklaustas, ar savivaldybėje nereikėtų blokuoti prisijungimo prie socialinių tinklų ar kitų puslapių, kurie nesusiję su valdininkų darbu, Klaipėdos meras tvirtino, jog draudimais tikrai niekas neišsprendžiama. „Žmonės išradingi, vis tiek suras būdų, kaip prisijungti prie socialinių tinklų. Todėl pirmiausia reikia apeliuoti į sąmoningumą ir negeroves viešinti, nes tai labai geras vaistas. Manau, kad valdininkai, kurie darbo metu asmeniniams tikslams naudoja socialinį tinklą, elgiasi neatsakingai ir tokį elgesį reikia vertinti adekvačiai“, – nuomonę reiškė Klaipėdos meras.

Darbui netrukdo

Klaipėdos mero pavaduotojas Artūras Šulcas prisipažino, kad darbe naudojasi „Facebook‘u“ ir tai ne tik netrukdo, bet net padeda.

„Turiu per 2 tūkst. vadinamųjų draugų, todėl per dieną sulaukiu kelių pranešimų apie nevietoje pastatytus automobilius, neišvežtas šiukšles. Man socialinis tinklas yra kaip elektroninis paštas, telefonas, bet kokia kita ryšio priemonė“, – neslėpė vicemeras.

Jis nesmerkė ir tų valdininkų, kurie darbo metu naudojasi socialiniais tinklais, tačiau mano, jog tai reikėtų daryti darbo tikslais ir nepiktnaudžiauti.

„Aišku, jei valstybės tarnautojai darbo metu socialiniame tinkle rašo anekdotus, siunčiasi dainas, aptaria moterišką apatinį trikotažą ar automobilio gedimą, tai yra mažų mažiausia neetiška“, – pabrėžė A.Šulcas.

Jo, kaip ir V.Grubliausko, nuomone, valdininkams prieigos prie darbui nereikalingų interneto puslapių nereikėtų riboti. „Manyčiau, užtektų gero pokalbio su tais, kurie piktnaudžiauja. Žmonės nėra kvaili ir po vieno įspėjimo tikrai suprastų, o jei ne, tai yra drausminės priemonės“, – teigė Klaipėdos mero pavaduotojas.

Duomenis tikrina

Kitose valdiškose įstaigose problemų, kad darbuotojai darbo metu laiką leidžia ne tiesioginiam darbui dirbti, nėra, nes jie tiesiog negali prisijungti prie socialinių tinklų, pažinčių svetainių, kitų pramoginių puslapių.

„Sodros“ Klaipėdos skyriaus direktorius Valdemaras Anužis patvirtino, kad jų įstaigoje darbuotojams yra užblokuotos prieigos prie tų puslapių, kurie nereikalingi darbui.

„Aišku, pasiskaityti, kas vyksta Lietuvoje ir pasaulyje, darbuotojai gali, tačiau apie socialinius tinklus ar „Skype“ nė kalbos negali būti. Tokia „Sodros“ politika. Be to, mes ir neturime laiko tokiems dalykams“, – teigė V.Anužis.

Klaipėdos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininko Audriaus Morkūno teigimu, galimybė naudotis socialiniais tinklais yra, tačiau ja pasinaudoti gali tik tam tikri darbuotojai ir tik darbo tikslais. Pavyzdžiui, viešųjų ryšių specialistai. „Mokesčių inspekcijoje laikomasi nuostatos, kad darbo metu darbuotojai turi dirbti savo darbą, o ne pramogauti lankydamiesi socialiniuose interneto tinklalapiuose. Tai apibrėžia ir Kompiuterinės įrangos, sisteminės ir standartinės programinės įrangos naudojimo taisyklės, kurių privalu laikytis darbuotojams. Visi duomenų srautai yra fiksuojami apsaugos sistemų, tai leidžia įvertinti, kokiu tikslu buvo lankytasi socialiniuose interneto tinklalapiuose“, – paaiškino A.Morkūnas.

Komentarai

Petras Gražulis

Seimo narys

„Facebook‘e“ turėjau savo profilį, bet jį aptarnavo sekretorė. Tačiau galiausiai jo atsisakiau, nes tai laiko gaišinimas. Man susidarė toks įspūdis, kad socialiniuose tinkluose rašo žmonės, turintys tam tikrų problemų. „Facebook‘as“ atima labai daug laiko, todėl tikrai blogai, jei valstybės tarnautojas socialiniame tinkle naršo darbo metu. Juk tai ir didžiulis išsiblaškymas, ir savo tiesioginių pareigų neatlikimas. Manau, kad socialiniai tinklai, „Skype“ daro labai didelę žalą kokybiškam valdininkų darbui. Žinau, kad kai kuriose privačiose kompanijose užblokuojami prisijungimai prie tokių interneto puslapių. Labai gera mintis būtų tai padaryti ir visose valdiškose įstaigose. Bet kol kas nežinau, kaip tą mintį įgyvendinti.


Aras Mileška


Klaipėdos apskrities darbdavių asociacijos vadovas

Socialinius tinklus galima vertinti dvejopai – ir kaip darbo priemonę, ir kaip laiko švaistymą. Kaip darbo priemonė socialiniai tinklai yra vienas rinkodaros kanalų, padedančių reklamuoti įmonę, formuoti jos įvaizdį, pristatyti naujas prekes. O kai žmogus darbe socialiniais tinklais naudojasi asmeniniais tikslais – tai jau laiko švaistymas. Tokia problema egzistuoja valdiškose įstaigose ir stambiose kompanijose, kur žmonės neapkrauti darbu. Jei normalus darbo krūvis, tai darbuotojas tikrai neras laiko prisijungti prie socialinių tinklų. Egzistuoja ir praktika, jog darbovietėse blokuojamos prieigos prie socialinių tinklų. Manau, tai tikrai yra bankuose, kitose didelėse bendrovėse, kur sunku sukontroliuoti, ką žmonės darbo metu veikia. Tačiau esminis dalykas yra darbo krūvis, o ne draudimai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų