Kodėl Palangoje leista ilsėtis tūkstančiams, o į renginius įleidžiami tik 300 žmonių?

Seimo Kultūros komiteto posėdyje sudvejota Vyriausybės nutarimo, įgalinančio nuo birželio 1 dienos atvirose erdvėse organizuoti renginius su 300 žmonių, pagrįstumu. Komiteto narys konservatorius Vytautas Kernagis akcentavo nesuprantantis, kodėl į kultūros renginius yra leidžiamas toks nedidelis skaičius žmonių, kai, pasak jo, Palangos paplūdimiuose vasarą be apribojimų atostogaus tūkstančiai žmonių.

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas teigia, kad šis sprendimas suderintas su kultūros sektoriumi, atsižvelgiant į kultūros atstovų kreipimąsi. Pasak ministro, leidimas organizuoti daugiatūkstantinius renginius sudarytų riziką prasidėti naujam koronaviruso protrūkiui.

Savo ruožtu Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis teigia, kad komitetas, atsižvelgdamas į palankią epidemiologinę situaciją  galėtų teikti pasiūlymus ankstinti datas, kuriomis numatytas renginiuose dalyvaujančių žmonių skaičiaus didinimas. Pasak valdančiųjų lyderio, toks sprendimas tenkintų ir kultūros atstovus.

M. Kvietkauskas: su kultūros bendruomene žiūrovų skaičius buvo suderintas

„Šie skaičiai buvo nuosekliai derinami su kultūros sektoriumi ir buvo kultūros sektoriaus atstovų kreipimasis. Pagal tą kreipimąsi dėl lauko renginių dalyvių skaičiaus toks Vyriausybės nutarimas ir buvo priimtas, ir kultūros įstaigos pačios įsivertina galimybę, kiek žmonių, kokiais skaičiais jie gali užtikrinti saugumą renginyje“, – Kultūros komiteto posėdyje sprendimą paaiškino M. Kvietkauskas.

Ministro teigimu, erdvės, kuriose vyksta kultūros renginiai, yra aiškios ir ribotos. Pasak M. Kvietkausko, leidus daugiatūkstantinius renginius, yra labai didelė tikimybė, kad virusas vėl pradėtų sklisti.

„Mes, aišku, galime galvoti (apie leidimą rengti) daugiatūkstantinius renginius, bet kas atsakys už jų padarinius. Mes puikiai žinome, kad virusas gali sklisti be galo greitai. (...) Mes turime žiūrėti labai atsakingai į visus tuos siūlymus“, – teigė ministras.

„Pažvelkite į pasaulio situaciją, greta esančių valstybių situaciją, kur tokių renginių organizavimas apskritai neleidžiamas. Lietuva yra viena iš pirmųjų, kuri leidžia sau tokią galimybę, atsižvelgdama į didžiules rizikas jau pradėti tokius renginius“, – taip pat akcentavo jis.

M. Kvietkauskas akcentuoja, kad pagrindinė problema, kad kultūros renginių metu žmonės ilgą laiką būna toje pačioje erdvėje, todėl, pasak jo, tikimybė užsikrėsti žymiai padidėja.

„O kultūros renginiuose žmonės yra ilgą laiką vienoje erdvėje, tai yra ilgas kontaktas. Dėl to Sveikatos apsaugos ministerija nuolat argumentuoja, kad iš tikrųjų saugos taisyklių čia reikia laikytis atidžiai, nes čia gali būti užsikrėtimo židinys. Ir dėl to aš tikrai noriu būti tas, kuris pasakys, kad rizikų nebėra, man atrodo tai būtų labai neatsakinga“, – savo poziciją išsakė ministras.

Visgi konservatorių atstovas V. Kernagis Kultūros komiteto posėdyje kaip kontrargumentą į ministro teiginius pateikė Palangos pavyzdį. Anot politiko, Palangos paplūdimyje vasarą ilsėsis tūkstančiai žmonių.

„Paimkime pavyzdį Palangos paplūdimio, kuris bus tūkstančiais žmonių nusėtas. Ar ten irgi bus tik po 300 žmonių pasinaudojimas jūra, juk taip nebus“, – atkreipė dėmesį V. Kernagis.

„Sakyti, kad 400 žmonių ar 500 žmonių vienoje vietoje su kaukėmis, su tam tikru atstumu, kurį organizatoriai užtikrina, kažkokius židinius įžiebs labiau, negu, pavyzdžiui, Palangos paplūdimys, aš drįsčiau abejoti“, – pridūrė jis.

R. Karbauskis: galima siūlyti akstinti terminus, numatančius didinti žiūrovų skaičių

Savo ruožtu Kultūros komiteto pirmininkas R. Karbauskis akcentavo, kad sprendimus dėl renginiuose dalyvaujančių žiūrovų skaičiaus turėtų priimti Sveikatos apsaugos ministerija, atsižvelgdama į specialistų rekomendacijas.

Visgi R. Karbauskis teigia, kad Kultūros komitetas, atsižvelgdamas į epidemiologinę situaciją šalyje, galėtų teikti pasiūlymus ankstinti datas, kuriomis numatytas renginiuose dalyvaujančių žmonių skaičiaus didinimas. Pasak politiko, toks sprendimas tenkintų ir kultūros atstovus.

„Mes, kaip komitetas, ir Kultūros ministerija galime kalbėti apie terminus, kada tas planas įgyvendinamas, jeigu situacija yra 2-3 užsikrėtę per dieną, tai galbūt galima terminų klausimą truputį perkelti ir leisti, pavyzdžiui, liepos mėnesį anksčiau šiek tiek, savaitę ar kažkiek pradėti renginius su didesniu skaičiumi žmonių, jeigu situacija iki to laiko neblogėja, o dar tik gerėja“, – teigė R. Karbauskis.

„Šioje situacijoje manau, kad tai tenkintų ir kultūros visuomenę, ir tų renginių organizatorius, kad mes į tai žiūrėsime pagal natūralią situaciją“, – akcentavo jis.

Vyriausybės sprendimu nuo birželio 1 dienos Lietuvoje gali vykti iki 100 žmonių pritraukiantys renginiai uždarose erdvėse ir iki 300 – atvirose, laipsniškai, kas dvi savaites, didinant leidžiamą renginių dalyvių ir (ar) žiūrovų skaičių. Į jį neįskaičiuojami atlikėjai, organizatoriai ir aptarnaujantis personalas.

Nustatyta, kad atvirose erdvėse turi būti užtikrinamas ne mažesnis nei 1 m, o uždarose – mažiausiai 2 m atstumas tarp žiūrovų, išskyrus sutuoktinius, artimuosius giminaičius, įtėvius, įvaikius, globėjus ir rūpintojus. Uždaras erdves, skirtas dalyviams (žiūrovams), leidžiama užpildyti ne daugiau nei 30 procentų.NAUJAUSI KOMENTARAI

tt

tt portretas
Juk vienas is valstieciu alkoholio ministras sake : neieskokite logikos ...

UPS

UPS portretas
Pritariu ankstesniam komentatoriui,jei laikytis kitų nuomonėa,reikėtų uždaryti visus miestus.

NU JO

NU JO portretas
Argi visi tie poilsiautojai vienoje vietoje stovi?Jie,kaip ir kiekviename mieste,vaikšto,važinėja dviračiais,būna paplūdimyje,kur,ypač dabar,atstumo problemų nėra.O kas vyksta per renginius?Visi grūdas kuo arčiau scenos,sutryptų vienas kitą ir net nepastebėtų.Prastas palyginimas.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių