Kolegos po mediko iš Palangos mirties: medicina ir mokslas turi būti aukščiau už įsitikinimus

 • Teksto dydis:

Kauno Karmėlavos kapinėse palaidotas 79 metų Palangos medikas Albinas Stankus, kurio gyvybę pasiglemžė koronavirusas, informuoja LNK.

Kelias savaites kolegą dar bandė gelbėti Kauno klinikų medikai, tačiau vyro gyvybė užgeso reanimacijoje.

„Klausiau, ar skiepijaisi, sako – ne. Klausiau kodėl, bet jis turėjo savo įsitikinimus. Puikiai žinojo mikrobiologiją, virusologiją“, – teigė Klaipėdos universiteto profesorius Arvydas Martinkėnas.

Kauno klinikų reanimacijoje guli ir mediko žmona, koronavirusu užsikrėtė ir susirgusių tėvų atvykusi prižiūrėti dukra. Nė vienas šeimos narys pasiskiepijęs nuo COVID-19 nebuvo.

Jo šeima, aš tikiu, labai juo tikėjo, todėl ir nesiskiepijo.

„Jis šnektelėjo, kad čia nėra gal taip labai pavojinga, kad gal čia panašu į gripą, nes ir nuo gripo mirštama ir yra tas mirtingumas toks. Jo šeima, aš tikiu, labai juo tikėjo, todėl ir nesiskiepijo“, – pasakojo A. Martinkėnas.

Kolegos sako, kad ši netektis – pavyzdys, jog medicina ir mokslas turi būti aukščiau už asmeninius įsitikinimus. „Ko gero, taip. Ir su kolega aptarinėjome tuos dalykus, kad turime pažįstamų ir kitų, kurie nesiskiepija, kad labai skaudžiai nukentėję“, – tvirtino vyras.

A. Stankaus kolegos jį prisimena kaip profesionalą, palikusį gilų pėdsaką Lietuvos medicinoje. „Patentų išradėjas, kurie patentuoti Europos Sąjungos šalyse ir JAV. Visą gyvenimą dirbo encefalografija širdies ritmo. Labai svarbios fiziologinės, patofiziologinės, virusologinės žinios“, – teigė A. Martinkėnas.

Profesorius buvo aktyvus politiniame gyvenime. Palangos meras Šarūnas Vaitkus sako, kad A. Stankus jam buvo tarsi mokytojas ir pavyzdys, o  sveikata niekada nesiskundė. „Jis buvo sveikas, mokslo eruditas, sveikuolis. Nesu girdėjęs, kad jis pasiskųstų ligomis. Kaip tik jis sakydavo, kad reikia aktyviai gyventi, galvoti gražiai ir gerai “, – pasakojo meras.

Tikėtina, kad koronavirusu medikas galėjo užsikrėsti prieš kelias savaites Palangoje. Šiame mieste pasiskiepijusių yra apie 67 proc. Meras sako, kad skiepytis turėtų visi. „Medikai tai privalo daryti ir visi žmonės privalo tai daryti, nes kitokių šiai dienai būdų sveikai gyventi, išgyventi kaip ir nėra. Reikia pasitikėti mokslu“, – tikino Š. Vaitkus.

Nesu girdėjęs, kad jis pasiskųstų ligomis. Kaip tik jis sakydavo, kad reikia aktyviai gyventi, galvoti gražiai ir gerai.

Ši istorija apskriejo visą Lietuvą – vienus sukrėtė, kitus privertė susimąstyti. „Iš asmeninių patirčių turbūt tik gali spręsti, ir dabar girdėjau, guli ligoninėse, tie, kurie nepasiskiepiję ir vis tiek sako serga, bet vis tiek nesiskiepija“, – kalbėjo žurnalistų kalbinta moteris.

„Siūlyčiau visiems, kurie nepasiskiepiję, tai tegul jiems padaro ekskursiją ten, kur žmonės tokioje situacijoje ir jie tegul pamato, kaip atrodo žmonės, kurie susirgo ir kurie nepasiskiepiję“, – nuomone dalijosi kita pašnekovė.

Pasak kito vyro, pavyzdžiai, kai miršta medikai, turėtų padaryti įtaką kitų žmonių apsisprendimui. „Turėtų turėti. Jeigu tu blaivai mąstai“, – teigė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

irenai

irenai portretas
vargsiuke! matosi,kad pati nori pasirodyti esanti labai sviesi,bet nieko nemastanti,smegeneliu nerasta!

KODĖL

KODĖL portretas
KODĖL VIEŠINAMIS PRIEVATŪS DUOMENYS

pastebėjimas

pastebėjimas portretas
> Pasiskiepyjes. Jums smegenų sukalkėjimas nuo trečio skiepo. Miršta pasiskiepyje ne ką komfortabiliau, nei nesiskiepyje, tik propaganda tyli, bent statistika pasidomėk, nes apie 30 procentų mirusių pilnai skiepyti, o dauguma "neskiepytų" mirė po skiepo, tik statistiškai neskiepyti. Loterija.
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių