Kruiziniai laivai neaplenks Klaipėdos

Šiųmetis kruizinių laivų sezonas Klaipėdoje, kaip ir pernai, prasidės balandį ir truks bemaž pusmetį. Į uostamiestį šiais metais ketina atplaukti 57 keleiviniai laineriai, tačiau kitų metų kruizinės laivybos planai viršys visus ligšiolinius rekordus.

Tikimasi sėkmingo sezono

Šiemet pirmasis keleivinis laivas į Klaipėdą atplauks balandžio 25-ąją. Pernai pirmasis čia švartavosi balandžio 17 d.

Kruizinės laivybos sezoną pradės didelis laineris – 294 m ilgio "MSC Poesia", plaukiojantis su Panamos vėliava.

Po kelių dienų atplauks "Magellan", paskui – "Astoria". Iš viso šiemet į Klaipėdą ketina užsukti 57 kruiziniai laivai.

Sezonas truks iki spalio 7 d. Jį užbaigs laivas "Marco Polo".

Per šį sezoną net penkis kartus tą pačią dieną Klaipėdoje viešės po du keleivinius laivus.

Itin dažnas svečias (net 8 kartus šį pusmetį) į Klaipėdą planuoja atvykti 290 m ilgio su Italijos vėliava plaukiojantis gigantas "Costa Pacifica", kuriame telpa iki pusantro tūkstančio keleivių.

"Turizmo parodose tiek Vokietijoje, tiek Olandijoje, tiek Didžiojoje Britanijoje sulaukėme labai daug besidominčiųjų, kurie klausinėjo apie galimybes atvykti kruiziniais laivais pas mus. Kruizinis turizmas labai sparčiai auga, nes populiarėja aktyvus "tinginių" poilsis, kai dienos metu keliautojai truputį kažkur vaikštinėja, o vakare jų laukia pramogos, maitinimas, degustacijos ir viskas, kas tik įmanoma. Kadangi dabar atplaukia didesni laivai ir kelionės jais kiek atpigo, šį poilsį renkasi ne tik vyresnio amžiaus žmonės, bet ir šeimos su vaikais bei jaunesni žmonės", – teigė Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro vadovė Romena Savickienė.

Kitais metais – rekordai

Šiųmetis kruizinis sezonas džiugins keleivinių laivų viešnagių gausa Klaipėdoje, o kiti – 2020-ieji – veikiausiai šiuo atžvilgiu bus absoliučiai rekordiniai.

2020-ųjų sezonas prasidės kovo 3 d. – anksčiausiai nei kada nors iki šiol ir truks iki spalio 26 d. – ilgiausiai nei kada buvęs keleivinės laivybos sezonas Klaipėdoje.

Kitaip tariant, 2020-aisiais kruiziniai laivai Klaipėdą lankys lygiai septynis mėnesius.

"Nereikėtų stebėtis tokiu ankstyvu sezonu, nes pirmieji turėtų atplaukti britai. O jie, kaip ir vokiečiai, yra pripratę prie tos pačios klimatinės juostos. Žmonės anksčiau planuoja atostogas, jie jau keliauja ne tik vasarą. Beje, jiems svarbi ir kaina, nes pirmieji, kaip ir paskutiniai kruizai paprastai būna pigesni", – paaiškino R.Savickienė.

Švartuotis nori centre

Devynis kartus per 2020 m. sezoną Klaipėdoje tą pačią dieną lankysis po du keleivinius laivus.

O 2020 m. rugpjūčio 4 d. į Klaipėdą atplauks net trys kruiziniai laivai – "Costa Favolosa" (290 m ilgio), TBN (250 m) ir "Seven Seas Explore" (224 m ilgio).

"Laivų atvykimo grafikas dar gali būti koreguojamas, nes visi laivai nori švartuotis būtent Kruizinių laivų terminale, kitos alternatyvos – Centrinis Klaipėdos terminalas ar KLASCO teritorija kruizinių kelionių organizatoriams nelabai patrauklios", – apgailestavo R.Savickienė.

Kitais metais į uostamiestį atvykti jau šiandien yra užsiregistravę 64 laineriai.

Tai irgi rekordinis skaičius, nors registracija dar nėra baigta.

Tiesa, pernai dėl audringų oro sąlygų į Klaipėdą negalėjo įplaukti du savo keliones čia planavę laivai.

Turistų neatrasta Baltija

Sezoną 2020 m., kaip ir pernai, pradės 160 m ilgio laivas "Astoria", o užbaigti turėtų "Columbus".

"Planuojančių atvykti laivų sąrašas nėra galutinis. Jų registracija baigiasi maždaug kovo mėnesį. Tad atvyksiančių laivų sąrašas galbūt dar bus koreguojamas. O kad 2020-ųjų sezonas bus galingesnis, nereikėtų stebėtis, nes kruizinė laivyba tam tikra prasme banguoja. Be to, kruizinės kompanijos kiekvienais metais savo maršrutuose keičia uostus, nes yra tendencija, kad vyresnio amžiaus žmonės nuolat keliauja, kai kurie – kasmet. Todėl siekiama, kad kruizai nebūtų identiški", – kalbėjo R.Savickienė.

Anot Klaipėdos turizmo informacijos centro vadovės, Baltijos jūra turistams yra saugi ir dar iki galo nepažinta, tad jie mielai čia renkasi kruizines keliones.

"Tiesą sakant, Rytų Baltijos regione pirmuoju smuiku vis dėlto groja Sankt Peterburgas, kuris neabejotinai yra Baltijos jūros kruizo perlas. Tačiau nauda yra ir visiems kitiems uostams, ir mums taip pat, kur tie laivai užsuka", – tvirtino R.Savickienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anatolijau

Anatolijau portretas
kur tu tų menininkų gausi?Tautodailė mirus, amatai - irgi, naujieji ,,menininkai", kur parodų rūmuose ir kitose atkaliai kišamose ekspozicijų vietose demonstruoja niekam nereikalingus savo gaminius, neturi jokios vertės. Smulkus ir vidutinis verslas?:D)..Koks jis Klaipėdoje matome iš senamiesčio ir Akropolio - apgailėtinas..Kam reikės ir kas bus tose ,,patraukliose, naujose erdvėse"?Kiniečiai su savo skudurais ir plasmasiniais niekais?O jeigu tų erdvių metro kaina bus kaip šiandien Klaipėdos karmanovo vardo naujajam turge, tai net kiniečiai neis.

Anatolijus

Anatolijus portretas
Aiški žinutė, kad reikia kruizinio laivų terminalo Nr. 2 . Gal tai galėtų būti krantinė esanti nuo senosios perkėlos šiauriniame rage į jūros vartų pusę? Laivitės berods teritorija, kuri dabar merdi, rūdija, visiškai neišnaudojama...Yra apie ką pagalvoti ir Klaipėdos miesto vadovams ir verslui ir bendruomenei ir centrinei valdžiai Vilniuje. Prie erdvaus kruizinio terminalo galėtų kurtis ir smulkus bei vidutinis verslas, pėsčiomis turistai galėtų eiti į senamiestį užsukdami į patrauklias naujas erdves. Galėtų atsirasti Klaipėdos menininkų, jaunų kūrybingų žmonių akcentai, tai kuo mes kitokie nei dabar peršama mums multikūlturinė Europa.

Simui

Simui portretas
Kaip ir tu.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių