Pereiti į pagrindinį turinį

Laivas „Jotvingis“ perims vadovavimą NATO priešmininių laivų grupei

2019-12-11 15:03

Štabo ir aprūpinimo laivas „Jotvingis“ (N42) atitinka visus NATO keliamus reikalavimus laivui ir jo įgulai bei yra pasirengęs vadovauti minų paieškos ir neutralizavimo junginiui NATO SNMCMG1 (angl. Standing NATO Mine Countermeasures Group One) Baltijos jūroje.

Asociatyvi nuotr.
Asociatyvi nuotr. / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Tai nusprendė NATO Minų paieškos ir neutralizavimo operacijų vertinimo centras Belgijoje.

Laivas trečiadienį sugrįžo į Lietuvą ir prisišvartavo Karinių jūrų pajėgų (KJP) Karo laivų flotilėje Klaipėdoje, sakoma pranešime.

Planuojama, kad grupės vadovybė keisis 2020 m. liepą, o junginiui vadovaus Lietuvos kariuomenės KJP Karo laivų flotilės štabo viršininkas komandoras Audrius Venckūnas. Tai antras kartas, kai šiam NATO laivų junginiui vadovaus Lietuva. 2014 m. SNMCMG1 vadovavo kmdr. Giedrius Premeneckas kartu su štabo ir aprūpinimo laivu „Jotvingis“ (N42).

SNMCMG1 veikia Šiaurės Europos vandenyse (dažniausiai Šiaurės ir Baltijos jūrose), kuriuose vykdo išminavimo operacijas jūroje, dalyvauja kituose NATO šalių tarptautiniuose mokymuose jūroje bei pratybose su NATO sąjungininkais ir partneriais.

Šiuo metu NATO Nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupei vadovauja kmdr. Peteris Kroghas (Danija). NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų 1 grupė yra tarptautinis greitojo reagavimo priešmininių laivų junginys, kurio uždaviniai – užtikrinti nuolatinį NATO priešmininės kovos pajėgumą, galintį veikti taikos, krizės ar ginkluoto konflikto metu.

SNMCMG1 taip pat gali būti naudojamas reaguojant į krizes, demonstruojant Aljanso buvimą regione ir solidarumą, lankant NATO šalių ir partnerių uostus. NATO nuolatinės parengties priešmininių laivų I grupės junginys kartu veikia kaip pagrindinė jūrinių NATO greito reagavimo pajėgų platforma.

Junginio uždaviniams atlikti priešmininius ir aprūpinimo laivus, junginio vadą ir štabą rotacijos pagrindu 6–12 mėnesių tarnybai skiria NATO jūrinės valstybės. Nuo 2006 m. Karinės jūrų pajėgos beveik kasmet skiria priešmininius karo laivus vykdyti NATO užduotis grupės sudėtyje.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų