Laukia įdomūs rinkimai: liberalams siekiant „susigrąžinti Klaipėdą“, LVŽS neabejoja savo sėkme

Liekant mažiau nei metams iki savivaldos rinkimų, vis dažniau keliamas klausimas, kas iš dabartinio Klaipėdos mero Vytauto Grubliausko perims uostamiesčio valdymą. V. Grubliauskui pareiškus, kad artėjančiuose merų rinkimuose jis nebedalyvaus, Liberalų sąjūdis viliasi, kad tai bus puiki proga partijai „susigrąžinti Klaipėdą“.

Nors Liberalų sąjūdžio gretose buvo svarstyta galimybė į Klaipėdos mero postą siūlyti jau du kartus uostamiesčiui vadovavusį ilgametį partijos narį Eugenijų Gentvilą, tačiau galiausiai, politikui nusprendus su pasiūlymu nesutikti, kandidatu buvo iškeltas liberalas Saulius Budinas. Nors politikas nėra ryški asmenybė šalies mastu, tačiau liberalai neabejoja, kad politiko įdirbis savivaldoje bus įvertintas.

Be liberalų keliamo į merus atstovo jau aiški ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatūra – partijai rinkimuose atstovaus Seimo narė Ligita Girskienė. Tarp politikų kalbama ir apie galimybę, kad į uostamiesčio mero rinkimus su komitetu kandidatuos ir 2019 metų Klaipėdos mero rinkimuose su „valstiečiais“ į antrą turą patekęs Arvydas Vaitkus. Visgi pats politikas tvirtina sprendimo dėl kandidatavimo rinkimuose dar nepriėmęs.

Konservatoriai, socialdemokratai bei kitos partijos savo kandidatų į Klaipėdos mero postą dar nėra paskelbę.

E. Gentvilas: Liberalų sąjūdis turi galimybę susigrąžinti Klaipėdą, bandysime ja pasinaudoti

Liberalų sąjūdžio atstovas Eugenijus Gentvilas akcentuoja, kad jo partijos keliamas kandidatas Saulius Budinas Klaipėdoje visuotinai žinomas politikas, turintis realius šansus artėjančiuose rinkimuose.

„Mes jau esame iškėlę kandidatą, mano manymu, tikrai pakankamai stiprų ir mieste tikrai pakankamai žinomą – Saulių Budiną, kuris yra buvęs administracijos direktorius keturis metus, tai tikrai ir darbų sąrašėlį turi, ką pateikti. S. Budinas gal Lietuvoje mažokai yra žinomas, tačiau Klaipėdoje jis tikrai visuotiniai žinomas ir yra potencialus kandidatas“, – Eltai teigė E. Gentvilas.

Politikas pripažįsta, kad kol nėra aiškūs visi kandidatai į Klaipėdos mero postą, prognozuoti Liberalų sąjūdžio sėkmę yra pakankamai sudėtinga. Visgi E. Gentvilas pabrėžia, kad galimybę susigrąžinti Klaipėdos miestą Liberalų sąjūdis turi ir ja bandys pasinaudoti.

Kol nėra kitų kandidatų, kiekvienas galime pūsti žandus ir sakyti, kad mes laimėsime.

„Ir kai jūs klausiate, ar galime susigrąžinti Klaipėdą, taip, manau, galime su tinkamu aktyvumu, komandiniu darbu turime galimybę. Kita vertus, man dabar sudėtinga kalbėti, kai mes nežinome realių kitų kandidatų“, – sakė E. Gentvilas.

„Kol nėra kitų kandidatų, kiekvienas galime pūsti žandus ir sakyti, kad mes laimėsime. Tai pasižiūrėsime, kokie bus kiti kandidatai“, – akcentavo jis.

E. Gentvilas atkreipia dėmesį, kad kandidatą į Klaipėdos miesto merus jau yra paskelbusi ir Lietuvos valstiečių ir žalųjų sąjunga (LVŽS), iškėlusi Seimo narės Ligitos Girskienės kandidatūrą. Taip pat, pasak jo, yra kalbama, kad į uostamiesčio mero postą su komitetu kandidatuos ir 2019 metų Klaipėdos mero rinkimuose su „valstiečiais“ į antrą turą patekęs Arvydas Vaitkus.

Liberalas pripažįsta, kad Vaitkus yra stiprus kandidatas į Klaipėdos merus. Visgi, pasak politiko, tikėtina, kad jis praras balsus, kuriuos nusineš LVŽS iškelta kandidatė. Todėl E. Gentvilo teigimu, A. Vaitkaus šansai uostamiesčio mero rinkimuose – sumažėję.

„A. Vaitkus stiprus kandidatas, tačiau jis praranda daug balsų, kuriuos nusineš „valstiečiai“. Jis ten nuėjo kaip „valstietis“, tai jo flange atsiranda konkurencija. Tai A. Vaitkus nebėra toks garantuotas kandidatas kaip buvo 2019 metais. Antras dalykas, prisiminkime, kad A. Vaitkus tada kandidatavo iš uosto direktoriaus kėdės, tik po to jis neteko uosto direktoriaus posto. Tai uosto direktorius mieste vis tik yra ryški pareigybė, dabar jis net nežinau, kuo užsiima“, – sakė E. Gentvilas.

„Tai taip vienareikšmiškai vertinti, kad A. Vaitkus ir toliau yra labai rimtas kandidatas aš negaliu. Tuo labiau, kad A. Vaitkų dabar jau persekioja ir tos nuodėmės, dėl kurių jis neteko uosto direktoriaus posto: supainioti viešieji ir privatūs interesai, pralaimėti visi teismai, kuriuose jis bandė bylinėtis. Teismai nustatė, kad buvo pagrįstai atleistas“, – svarstė politikas.

Paklaustas, kodėl Liberalų sąjūdis nekėlė Lietuvos mastu ryškesnio kandidato politikas pripažino, kad partija turi vos kelis kandidatus, kurie puikiai žinomi tiek Klaipėdoje, tiek ir visos šalies mastu. Vienas iš šių kandidatų yra pats E. Gentvilas.

„Taip, tiesą pasakius tik Simonas Gentvilas arba aš yra žinomi liberalai Klaipėdoje, kurie žinomi ir Lietuvos mastu. Daugiau nėra“, – sakė jis.

Politikas pripažįsta, kad partija bandė įkalbinti jį sudalyvauti Klaipėdos mero rinkimuose. Visgi politikas tikina tokių planų neturįs.

„Gal ir buvo pasvarstymų, buvo partijos skyriuje pokalbiai, bet ir Simonas, ir aš neplanuojame kandidatuoti. O pakalbinimų buvo. Man kolegos liberalai net skambino, kad gal aš sutikčiau net į Kauno merus eiti. Bet, aišku, nesutikau“, – teigė E. Gentvilas.

Visgi politikas mano, kad sėkmė rinkimuose priklausys ne nuo politiko žinomumo šalies mastu, tačiau nuo jo įdirbio savivaldybėje.

„Aš pats kažkada buvau Klaipėdos meras 1997-iais, argi aš buvau žinomas Lietuvos mastu? Taip, kaip signataras kažkiek, bet ne daugiau. Toliau po manęs R. Taraškevičius, V. Grubliauskas. Argi V. Grubliauskas buvo žinomas Lietuvos mastu? Džiazo festivalis ir ne daugiau. Tai niekada jokių stebuklų nebūdavo, mes paprastai turėdavome merus, kurie yra žinomi Klaipėdos žmonėms, o Lietuvos masteliu jie išgarsėjo po to, kai pabūna merais. Todėl aš nemanau, kad reikalinga vietinei bendruomenei visos Lietuvos masteliu žinomi kandidatai“, – akcentavo E. Gentvilas.

V. Grubliauskas apie savo bendražygius: pabiro kaip Grigo bitės

Savo ruožtu dabartinis Klaipėdos meras V. Grubliauskas tikina, kad jam apsisprendus nekandidatuoti ateinančiuose merų rinkimuose jo bendražygiai, norėdami išlikti politikoje, jungiasi prie kitų politinių darinių.

„Pabiro, žinokit, kaip Grigo bitės – kas kur. Bet aš taip drįstu spėti, kad žmonės planuoja savo ateitį, nori turbūt sieti kažkiek su politika, dalyvauti toliau savivaldos politikoje, būti tarybos nariais ir, be abejo, ieško platformos, kur galėtų tą tikslą įgyvendinti. Tai natūralu, kad žmonės ieško“, – Eltai sakė Klaipėdos meras.

V. Grubliauskas tikina artėjantiems mero rinkimams tikrai komiteto nesteigsiantis.

„O komiteto to, su kuriuo aš atėjau, jau nebėra nei juridiškai, nei fiziškai, o kokia bus ateitis, kas kurs kokius komitetus, tai aš tikrai negaliu kalbėti už kitus. Aš tikrai komiteto nekursiu“, – sakė jis.

Uostamiesčio meras taip pat teigia kol kas nenorįs sakyti, kokį kandidatą ketina remti artėjančiuose mero rinkimuose.

Mes vis dėlto suprantame, kad liberalai tikriausiai šių rinkimų metu praras ilgametį dominavimą miesto valdyme.

„Kažkaip būtų nekorektiška dabar išreikšti kažkokią paramą arba konkrečiai įvardinti, kad kažką palaikau, nes dar neaiškus visas kandidatų į merus sąrašas. Nematant viso to būrio, kuris tikrai, manau, bus pakankamai gausus dabar kalbėti būtų ankstoka“, – pažymėjo politikas.

R. Karbauskis: manau, liberalų era Klaipėdoje baigsis

Tuo tarpu Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis neabejoja, kad daugiausiai šansų tapti Klaipėdos naująja mere turi jo vadovaujamos partijos kandidatė Ligita Girskienė.

„Man sunku dabar vertinti kitus kandidatus. Tikrai turbūt stipriausias Ligitos Girskienės konkurentas būtų A. Vaitkus, aš taip suprantu pagal situaciją ir pagal tuos nuomonių tyrimus, kuriuos mes pastoviai darėme Klaipėdoje. Pagal apklausas, kaip mes suprantame Ligita yra pirmoje vietoje, labiausiai remiama iš visų politikų Klaipėdoje, tai, matyt, jos šansai yra pats didžiausi“, – Eltai teigė R. Karbauskis.

Todėl „valstiečių“ lyderis mano, kad E. Gentvilo lūkesčiui, kad Liberalų sąjūdžiui pavyks susigrąžinti Klaipėdos miestą nebus lemta išsipildyti.

„Manau, kad liberalų merų era Klaipėdoje baigsis. Ir mūsų vertinimu, paradoksas gali būti toks, kad į antrą turą, jeigu A. Vaitkus dalyvaus rinkimuose, gali patekti A. Vaitkus ir Ligita. Ir jokių liberalų, jokių konservatorių gali nebūti“, – sakė R. Karbauskis.

„Bet jeigu šnekėti tiesiog apie balsų išsiskaidymą, mums nekelia abejonių, kad antrame ture vienas iš tų dviejų tikrai būtų. Nes apklausos rodo, kad šie du kandidatai – L. Girskienė ir A. Vaitkus – absoliučiai dominuoja apklausose. Neįmanoma padaryti taip, kad nei vienas iš jų nepatektų į antrą turą“, – pridūrė R. Karbauskis.

Todėl politikas įsitikinęs, kad net jei Liberalų sąjūdžio kandidatas S. Budinas pateks į antrą turą, šansų laimėti praktiškai neturės.

„Mes vis dėlto suprantame, kad liberalai tikriausiai šių rinkimų metu praras ilgametį dominavimą miesto valdyme“ , – akcentavo R. Karbauskis.

A. Vaitkus apie galimybę kandidatuoti Klaipėdos mero rinkimuose: šio klausimo dar nesvarstėme

Savo ruožtu tarp galimų kandidatų į Klaipėdos miesto merus įvardinamas A. Vaitkus tikina kol kas sprendimo dėl dalyvavimo rinkimuose dar nepriėmęs.

„Aš niekur niekam iki šiol jokia forma nesu pasakęs, kad eisiu į sekančius rinkimus ir kad pretenduosiu į kažkokius postus. Kol kas to nėra padaryta ir šiandieną tai turbūt yra ne tik mano vieno klausimas, bet ir frakcijos „Klaipėdiečiams“ klausimas, kurią aš atstovauju kaip pirmininkas. Mes tos nuomonės dar nesame suformavę ir išvis dar nesame net svarstę to klausimo“, – Eltai sakė A. Vaitkus.

Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos narys akcentuoja, kad jo sprendimas labai priklausys nuo bendros situacijos, kokia bus prieš rinkimus.

„Žengti tokį svarbų žingsnį reikia turbūt įvertinti tą situaciją, kuri bus prieš rinkimus, kokios yra aplinkybės. Aplamai šiandieną dar net neaišku, kokie tie rinkimai bus, nes iš mūsų mylimo ir gerbiamo Seimo vos ne kas mėnesį išgirsti vis kitokią naujieną apie rinkimus. Taip kad gali būti taip, kad tu gali būti pasaulinio lygio plaukikas, bet jeigu tau suriš rankas už nugaros, tai tu jokios upės neperplauksi“, – pabrėžė A. Vaitkus.

„Tai labai stipriai sprendimas priklauso nuo aplinkybių visumos. Aplinkybių visuma duos, aišku, impulsą, galimybę atsakyti į šį klausimą nežinau, galbūt rudenį“, – pridūrė jis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Raimis

Raimis portretas
Gerb.Gentvilai ,norėčiau kadJus pamatytumėte kokius veiksmus ir susitikimus Budis organizuoja Svyturio Arenoje per Neptūno varžybas (viskas vyksta ne tik pagerimo kambariuką bet ir pačioje Arenoje ,ju apie 2000 klaipedieciu tai mato .fioletovumo nepaslėpsi. Eugenijau kviečiu i Neptūno varžybas apie tai nepranešęs Laikiame

m

m portretas
geras meras kuris supranta versla o ne kas kliklauja

nuomonė

nuomonė portretas
Žinau viena,už girskienę niekada,populistė,šmeižia žžmones, laksto,ieško,kas ką baigęs,kokius mokslus, baisu, tai valstiečių metodika-apspjaunant kitus prie lovio.Neišdegs.Lai išmoksta seime neskaityti iš lapuko,ir kvailų klausimų neuždavinėti.
VISI KOMENTARAI 51

Galerijos

Daugiau straipsnių