Legendinei „Žuvėdros“ vadovei – išskirtinė pagarba

Klaipėdoje vyko legendinio sportinių šokių ansamblio "Žuvėdra" vadovės, šokėjos, trenerės, baletmeisterės Onos Skaistutės Idzelevičienės pagerbimo ceremonija.

Garsią šokių ansamblio vadovę sveikino Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas, mero pavaduotojas Arvydas Cesiulis, taip pat daugybė buvusių "Žuvėdros" šokėjų, O.S.Idzelevičienę su vyru Romaldu pasitikusių džiaugsmo šūksniais. Buvo pasirūpinta, kad jų vadovei šių iškilmių proga būtų patiestas raudonas kilimas.

Meras akcentavo, kad O.S.Idzelevičienė svarbi ne tik Klaipėdos kraštui, bet ir visai Lietuvai.

"Klaipėda yra ta vieta, kur šios nuostabios moters talentas, gebėjimai, vizijos suspindėjo, sužėrėjo visomis spalvomis ir atsiskleidė visa talentų jėga. Tai asmenybė, kurios vaidmenį Lietuvos kultūros istorijoje, tuo pat metu ir Klaipėdos istorijoje tikrai labai sunku tinkamai įvertinti", – teigė V.Grubliauskas.

Pasak mero, Klaipėda, kaip miestas, visus aukščiausius įvertinimo rangus ir titulus O.S.Idzelevičienei jau yra suteikęs. Tačiau svarbiausia yra tai, kas lieka žmonių atmintyje.

Apdovanojimas: iškilmingo renginio metu O.S.Idzelevičienei įteiktas medalis už indėlį į Klaipėdos sportą. (Vytauto Liaudanskio nuotr.)

"Visa "Žuvėdros" istorija, nuo kurios neatsiejamas Skaistutės Idzelevičienės vardas, yra tiesiog šokanti šiuolaikinės Klaipėdos istorija. Ji miesto vardą pasaulyje garsino pačiu skambiausiu, grakščiausiu ir įspūdingiausiu būdu. Už tai Klaipėda ir klaipėdiečiai niekada nepamirš šio indėlio, šio nuostabaus "Žuvėdros" skrydžio. "Žuvėdros" legenda tęsiasi ir išliks amžina, ja Klaipėda visada didžiuosis", – teigė meras.

Uostamiesčio vadovas vylėsi, kad legendinis ansamblis veikiausiai atgims, tik tam reikės pastangų ir šiek tiek laiko.

Miesto vadovas O.S.Idzelevičienei įteikė medalį už indėlį į Klaipėdos sportą.

2003 m. miestiečių valia "Žuvėdros" vadovei suteiktas Metų klaipėdietės titulas.

O.S.Idzelevičienei 2005 m. už ypatingus nuopelnus Klaipėdai suteiktas miesto garbės piliečio vardas.

Taip pat 2015 m. už pramoginių ir sportinių šokių kultūros puoselėjimą bei miesto garsinimą suteiktas Klaipėdos kultūros magistro vardas.

Lotynų Amerikos sportinių šokių ansamblis "Žuvėdra" pasaulio čempionatuose pradėjo dalyvauti nuo 1989 m., Europos čempionatuose – nuo 1992 m. Iš viso iškovojo 34 medalius.

Šis ansamblis daugelį metų reprezentavo Klaipėdos universitetą, uostamiestį ir Lietuvą visame pasaulyje.

Rugsėjo 24 d. O.S.Idzelevičienė atšventė 80-ąjį gimtadienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Vika

Vika portretas
Buvo labai gaila,kai sis kolektyvas nutrauke savo veikla, nes esa nebuvo tam lesu. Toks kolektyvas, sitaip isgarsines Lietuva ir neatsirado lesu,kad teko nutraukti veikla? Jie soko taip, tarsi tai butu vienas zmogus. Didziule pagarba Idzelevicienei ir labai gaila, kad mes praradome toki kolektyva. Labai noretusi,kad jis sugriztu. Labai tikimes!

Senukas

Senukas portretas
Nematem ju šokiu ne tautai šoko

Ku čia

Ku čia portretas
toks visai nieko kabakėlis? Ko žiurnalistai neparašė?
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių