"Kitąmet situacija dėl kiemų šienavimo išliks tokia pati, o gal bus net blogesnė", – tokios prognozės išsakytos savivaldybėje vykusiame asociacijos "Mano miestas Klaipėda" inicijuotame susirinkime.
Susitikimas su Klaipėdos valdžia miesto tvarkymo problemoms aptarti organizuotas antrą kartą. Prieš dvi savaites valdininkai ignoravo pilietinę iniciatyvą.
Asociacija miesto valdžiai pateikė pasiūlymų, kaip išspręsti daugiabučių namų kiemų tvarkymo, šienavimo problemas. Siūlyta kitų metų biudžete numatyti lėšų, kad būtų galima daugiabučiams namams priskirti sklypus. Šiam tikslui paramos ieškoti iš ES fondų.
Miesto valdžiai siūlyta ir raginti gyventojus kiemų tvarkymą organizuoti savo išgalėmis, įgalioti savivaldybės atstovą bent kartą per metus organizuoti susitikimus su bendrijų pirmininkais.
Miesto valdžios atstovai tvirtino, jog atsižvelgs į pasiūlymus, bet ne visus juos galima dabar įgyvendinti.
"Pinigų rinkimas iš gyventojų už šienavimą prieštarauja įstatymams, tačiau gyventojai, užuot sėdėję prie televizoriaus, galėtų patys prisidėti prie kiemų tvarkymo", – tvirtino Klaipėdos tarybos sekretorius Vidmantas Plečkaitis.
Savivaldybės administracijos direktorius Aloyzas Každailevičius pabrėžė, jog miestą reikėtų suskirstyti kvartalais, tačiau dabar tai trukdo padaryti teisės aktai ir lėšų stygius.
"Reikia išsiaiškinti, ar gyventojai nori, kad namams būti priskirti sklypai. Tai padarius, žmonėms išaugtų žemės mokestis, patys turėtų mokėti už šienavimą", – dėstė V.Plečkaitis.
Tarybos sekretorius prognozavo, jog analogiška situacija, o gal net prastesnė dėl kiemų šienavimo ir tvarkymo bus ir kitais metais.
Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, jog kiemų tvarkymui šiemet yra likę per 600 tūkst. litų. Per mėnesį išleidžiama apie 200 tūkst. litų.
"Pinigų užteks trims mėnesiams, vienas jų baigiasi. Ką toliau darysime, nelabai žinau. Gal pavyks sutaupyti iš mechanizuoto gatvių valymo, jei bus graži žiema. Priešingu atveju klausimas lieka atviras", – paaiškino I.Šakalienė. Ji pabrėžė, kad gyventojai patys turėtų imtis iniciatyvos tvarkytis.
"Klaipėda – ne vienintelis toks miestas. Kai kuriuose šiukšlės kiemuose renkamos ne tris kartus, kaip pas mus, o kartą per savaitę. Situacija pas mus nėra pati blogiausia", – pabrėžė I.Šakalienė.
Naujausi komentarai