Ligoninių vadovų konkursai – pasaka be galo?

Sveikatos apsaugos ministerijai pavaldžių gydymo įstaigų vadovų paieška kelia ir nuostabą, ir šypseną. Per kelis mėnesius jau trečią kartą skelbiamas konkursas į Klaipėdos jūrininkų ir Respublikinės Klaipėdos ligoninių vadovų postus.

Paskelbė trečią kartą

Praėjusios savaitės pabaigoje iš naujo paskelbti konkursai į Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Klaipėdos jūrininkų ligoninės direktorių vietas. Nors vos prieš kelis mėnesius tokie konkursai jau buvo įsibėgėję.

Tuomet Sveikatos apsaugos ministerijos atstovė informavo, kad abiejuose konkursuose pageidavo dalyvauti po šešis kandidatus.

Vasarį buvo vertinama kandidatų atitiktis reikalavimams. Tuomet akcentuota nepriekaištinga vadovų reputacija. Po to – kelių mėnesių tyla.

Oficialiai abu konkursai lyg ir nebuvo atšaukti, tad žinia apie naujus konkursus – kaip perkūnas iš giedro dangaus. Per kelis mėnesius Sveikatos apsaugos ministerija jau trečią kartą organizuoja sau pavaldžių uostamiesčio ligoninių vadovų konkursus.

Su panašia situacija susiduria ne tik Klaipėdos gydymo įstaigos: iš naujo paskelbtas konkursas ir į Respublikinio priklausomybės ligų centro vadovo pareigas. Beje, taip pat ne pirmą kartą.

Panašių istorijų buvo ir su kitomis didelėmis Lietuvos gydymo įstaigomis – konkursai tai paskelbiami, tai atšaukiami ir vėl skelbiami iš naujo.

Viskas dėl reputacijos?

Sveikatos apsaugos ministro patarėja Vilma Srogė taip pakomentavo situaciją dėl konkursų:

"Kovo mėnesį buvo atšaukti konkursai VšĮ Respublikinės Kauno ligoninės, VšĮ Respublikinės Klaipėdos ligoninės,VšĮ Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Respublikinio priklausomybės ligų centro direktorių pareigoms užimti, įvertinus, jog esamos sąlygos, pagal kurias šiuo metu organizuojami konkursai sveikatos priežiūros įstaigų vadovų postams užimti, sudaro nevienodas konkurencines galimybes juose dalyvaujantiems pretendentams ir nepakankamai užtikrinamas kandidatų nepriekaištingos reputacijos įvertinimas.

Naujoji Sveikatos apsaugos ministerijos konkursų tvarka yra rengta, atsižvelgiant į naująjį valstybės tarnybos biudžetinių įstaigų vadovų atrankos mechanizmą, kuriuo buvo pakeisti Lietuvos nacionalinės sveikatos sistemos valstybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų vadovų konkursų organizavimo nuostatai užtikrinant tinkamą konkurso organizavimo procesą, leidžiantį išrinkti aukščiausius skaidrumo reikalavimus atitinkančius kandidatus į įstaigos vadovo pareigas.

Lietuvos Respublikos Konstitucinis Teismas savo nutarime nurodo, kad skaidrumas yra būtina prielaida neįsigalėti korupcijai, protekcionizmui, vienų asmenų diskriminavimui ir privilegijų teikimui kitiems bei užkirsti kelią piktnaudžiavimams valdžia, taigi ir būtina prielaida žmonėms pasitikėti viešosios valdžios institucijomis ir apskritai valstybe.

Tad patobulintame konkursų organizavimo procese patikslinti konkurso vykdymo terminai, atrankos būdai adaptuoti pagal valstybės tarnybos naują vadovų atrankos modelį bei, siekiant didinti skaidrumą ir objektyvumą, panaikintos iki šiol egzistavusios konkursų organizavimo ir vykdymo teisinio reguliavimo spragos, pakeistas atrankos vertinimo metodų įvertinimas, pretendentų teikiamų apie save duomenų sąrašas ir kt."

Neišvengė klaidų

Anksčiau skelbti konkursai į Klaipėdos jūrininkų ligoninės ir Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktorių vietas nepasiėjo be nesklandumų.

Iš pradžių buvo paskelbtas konkursas tik Jūrininkų ligoninei. Po kurio laiko tyliai atsirado informacija ir apie Respublikinės Klaipėdos ligoninės direktoriaus konkursą. Tačiau netrukus jie buvo atšaukti dėl įsivėlusių techninių klaidų – paaiškėjo, kad pateiktos netinkamos konkurso sąlygos.

Po kelių dienų konkursai paskelbti iš naujo. Ir tuomet neišvengta neapsižiūrėjimų: konkurso pavadinime skelbta, kad kandidatai gali pretenduoti į Jūrininkų ligoninės generalinio direktoriaus vietą, nors skelbime toliau nurodoma, kad bus renkamas direktorius. Vėliau klaida ištaisyta.

Sveikatos apsaugos ministerijos sutartys su dabartiniais minėtų ligoninių vadovais baigėsi praėjusių metų liepą.

Komentaras

Antanas Matulas, Seimo narys, Seimo Sveikatos komiteto narys:

– O kodėl dabar Klaipėdoje atšaukė konkursus? Sveikatos apsaugos ministerija nesusitvarko su savo pareigomis. Panaši situacija Vilniaus greitosios medicinos pagalbos stotyje ir kitose ligoninėse.

Paskirtas žmogus vėliau atšaukiamas dėl neva skaidrumo reikalavimų neatitinkančios reputacijos. Bet tie reikalavimai – tik A.Verygos galvoje.

Įstatymo projektas dėl nepriekaištingos gydymo įstaigų vadovų reputacijos yra pateiktas, bet nepriimtas. Valdantieji gal tikėjosi greitai prakišti  įstatymą su tais visais kriterijais, bet nepavyko. Jie laukė savivaldybių, prezidento rinkimų, tačiau juos pralaimėjo. Dabar Seimas pusiau dirba, pusiau – ne, šią savaitę vėl nebus plenarinių posėdžių. Gal todėl ir konkursai vis atšaukiami, tikintis, kad pagaliau bus priimti tie įstatymai?

Juokinga, kad reputacija tampa atspirties tašku ir skelbiami tokie konkursai kaip SST ar Valstybės saugumo darbuotojams.

A.Veryga kitiems kelia aukštus reikalavimus, nors pats jų neatitinka. Bent tris kartus pripažinta, kad ministras pažeidė viešuosius ir privačius interesus.

Kitas dalykas – ministerija nemoka organizuoti darbų. Vilniuje taip pat atšauktas ir vėl iš naujo paskelbtas konkursas, nes pagal reikalavimus vadovo pareigas turi eiti kitas kandidatas, užėmęs antrąją vietą.

Mano žiniomis, ministerija dėl šio konkurso paduota į teismą. Tai greičiausiai vėl užtruks, nes teismas greičiausiai pripažins, kad pareigas turi užimti antroje vietoje likęs kandidatas. Panaši situacija ir Klaipėdoje.

Kitas variantas, kad ministerija ieško savų žmonių. Juokinga, kad reputacija tampa atspirties tašku ir skelbiami tokie konkursai kaip SST ar Valstybės saugumo darbuotojams, nors, jei tokie reikalavimai būtų patvirtinti įstatymu, pats A.Veryga jų neatitiktų ir negalėtų būti ligoninės vadovu.

Kodėl reikia taikyti visiškai nelogiškus reikalavimus? Ministerija jau su daugeliu dalykų nesusitvarko ir nemoka tinkamai organizuoti darbų. Mano žiniomis, Lietuvoje jau yra 5 ar 6 gydymo įstaigos, neturinčios nuolatinio vadovo. Ką tai reiškia? Darbai netinkamai organizuojami, nesprendžiamos problemos, o galiausiai nukenčia pacientai ir darbuotojai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Veryga neatitinka jokių reikalavimų!

Pensininke

Pensininke portretas
PO galais ar SKERNELIS nemato kaip jo VERYGA neatitinka jokiu skaidrumo kriteriju, kaip TEISESAUGOS dirba su NENUSIKALSTAMA Kaunieciu seimos byla ? Kas dedasi LIETUVOJE kai to skaidrumo nera kiekviename zingsnyje. Reikia baigti garbinti musu STABUS , kurie skaldo visuomene ir laiko itampoje.

cha

cha portretas
Kyšiai amžiaus cenzo neturi -ima tik duok.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje
  Ministerija kloja pamatus vėjo energetikai Baltijos jūroje

  Siekiant valstybės strateginių tikslų atsinaujinančioje energetikoje ir tam išnaudoti jūrinio vėjo potencialą Baltijos jūroje, Energetikos ministerijos užsakymu Klaipėdos universiteto mokslininkai atliko išsamią jūrinio vėjo plėtros...

  6
 • Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos
  Dangės upėje – unikalios buriavimo varžybos

  Jūros šventės išvakarėse, liepos 25 d., vyks unikalios „Optimist“ klasės jachtų buriavimo varžybos „Pagauk optimistą Dangėje!“, kuriose bus galima išvysti ne vieną garsų klaipėdietį. Varžybų Dangės up...

  2
 • Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas
  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas

  Palangos maudyklose vanduo atitinka higienos normas, skelbia kurorto savivaldybė. ...

 • Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją
  Autistą sūnų auginanti mama: visad išėjus į viešumą bijau, kad mums iškvies policiją

  Klaipėdietė Darja, turinti sūnų su autizmo spektro sutrikimu, sako kasdien susidurianti su aršiu visuomenės požiūriu į jos vaiką. Situacija bėgant metams ir berniukui augant tampa vis sunkiau suvaldoma – vargina nuolatiniai pasiai&scaron...

  73
 • Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai
  Uostamiesčio kavinėse tyko pavojai

  Ne visada restoranuose, kavinėse ir baruose ant lankytojų stalų patiekti estetiškai atrodantys patiekalai yra saugūs sveikatai. Per pirmą šių metų pusmetį uostamiesčio viešojo maitinimo įstaigose užregistruota daugiau nei pustre...

  2
 • Į globalias problemas – lokaliai
  Į globalias problemas – lokaliai

  Vakar pas Klaipėdos merą apsilankiusi asociacijos "Žalia banga" pirmininkė Dalia Žukienė išreiškė rūpestį dėl liūdnų visuotinio atšilimo pasekmių. ...

  18
 • Konteineriai išdalyti, rūšiuoja ne visi
  Konteineriai išdalyti, rūšiuoja ne visi

  Siekiant tvarkingiau rūšiuoti žaliąsias ir biologiškai skaidžias maisto atliekas, šiemet Klaipėdos individualių namų gyventojams išdalyti 2 500 konteinerių. Iki šiol žaliosios atliekos – žolė, lapai, š...

 • Jūros šventė – išbandymas tarnyboms
  Jūros šventė – išbandymas tarnyboms

  Kitą savaitę uostamiestyje startuos jubiliejinė Jūros šventė, į Klaipėdą priviliosianti tūkstančius turistų. Masiniai, kelias dienas truksiantys renginiai pareikalaus įtemptesnio transportininkų, komunalininkų, policijos pareigūnų, vie&s...

  6
 • Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?
  Kadetų mokykloje – uniformos ir mokytojams?

  Nuo rugsėjo pradėsiančioje veikti Klaipėdos kadetų mokykloje uniformuoti turėtų būti ne tik moksleiviai, bet ir mokytojai. Taip mano mokyklos iniciatyvinės grupės aktyvistai, šioje įstaigoje nuo rudens užsiimsiantys užklasiniu vaikų ugdymu...

  23
 • Kurorto užribiuose – nelegalių verteivų rojus?
  Kurorto užribiuose – nelegalių verteivų rojus?

  Palangos valdžiai pažabojus elektrinių paspirtukų anarchiją centrinėje miesto gatvėje, šių transporto priemonių nuomotojai nėrė į užribį. Aiškėja, jog kurorte tokias paslaugas teikia visas būrys verteivų, kurie net nesivargina ga...

  4
Daugiau straipsnių