Likus dienai iki rinkimų kampanijos starto – sprogimas miesto valdžioje

Likus dienai iki oficialios savivaldybių rinkimų kampanijos pradžios, Klaipėdos valdančioji liberalų dauguma skilo. Dabartinis miesto meras Vytautas Grubliauskas oficialiai pareiškė paliekąs Liberalų sąjūdį ir eisiąs į rinkimus su visuomeniniu komitetu, dalis jo partijos kolegų ragino to nedaryti, o žinomi klaipėdiečiai viešu laišku prašė miesto vadovą dalyvauti mero rinkimuose.

Po posėdžio – rezoliucija

Nuojauta, kad pirmadienį turi kažkas įvykti, Liberalų sąjūdžio (LRLS) Klaipėdos skyriaus vadovybės neapleido visą savaitgalį, ypač po to, kai lemiamą žingsnį žengė Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir Seimo narė Aušrinė Armonaitė.

Panašus scenarijus buvo prognozuojamas ir Klaipėdoje. Partijos skyriaus taryba veikiausiai turėjo informacijos, kad dabartinis uostamiesčio vadovas V.Grubliauskas vis dėlto dalyvaus būsimuose mero rinkimuose, bet – be Liberalų sąjūdžio.

Būtent todėl sekmadienį Klaipėdos liberalų skyriaus taryba "skubos tvarka rinkosi įvertinti paviešintos informacijos apie Klaipėdos mero V.Grubliausko ir E.Masiulio susitikimą Odesoje bei turimos informacijos dėl galimo bendradarbiavimo".

Dalyvaujant 16 iš 21 skyriaus tarybos narių, vienbalsiai priimta rezoliucija: "Esame sunerimę ir nepritariame mero V.Grubliausko ryšiams su E.Masiuliu bei jų bendravimui Odesos džiazo festivalio metu. Raginame V.Grubliauską viešai paneigti gandus dėl kuriamo komiteto ir kviečiame toliau dirbti kartu su LRLS Klaipėdos skyriumi".

Tačiau ši rezoliucija labai greitai neteko prasmės, nes pirmadienio vidurdienį paaiškėjo, kad V.Grubliauskas pats traukiasi iš Liberalų sąjūdžio.

"Po šios žinios nemanau, kad mūsų rezoliucija turi prasmę. Liko dar trys mėnesiai bendro darbo su meru. Mes visi esame pragmatiški žmonės, dirbame klaipėdiečiams, o ne savo ambicijoms, įsivaizduoju, kad likusį laiką taip ir dirbsime. Gerbiu mero pasirinkimą. Liberalios idėjos niekur nedingsta, o tai ir yra svarbiausia", – korektiškai nemalonią žinią priėmė LRLS Klaipėdos skyriaus pirmininkas ir savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Pranešimas miestui ir partijai

Po lemtingo Liberalų sąjūdžio susirinkimo, kai paaiškėjo, kad partijos kandidatu į merus bus ne V.Grubliauskas, o Seimo narys Simonas Gentvilas, dabartinis Klaipėdos vadovas ilgai tylėjo apie savo ateities ketinimus ir prabilo tik vakar vidurdienį.

"Taip, dalyvausiu rinkimuose į mero poziciją artėjančiais metais. Gerbiu Liberalų sąjūdžio sprendimą, bet partijos struktūros sprendimai nepaliko kitų galimybių man dalyvauti mero rinkimuose, todėl šiandien sakau visiems, sakau klaipėdiečiams, kad dalyvausiu ne Liberalų sąjūdžio sąraše. Teks kurti visuomeninį rinkimų komitetą", – po kelių mėnesių tylos savo ateities ketinimus atskleidė V.Grubliauskas.

Kol kas nėra nei būsimo komiteto narių sąrašo, nei komandos. Ji turėtų būti suburta per artimiausią mėnesį.

Meras pabrėžė, jog parašė pareiškimą ir traukiasi iš Liberalų sąjūdžio, o tai esą nelengvas sprendimas.

Miestiečiai spręs, kas vadovaus miestui.

"Tikiuosi, kad būsiu adekvačiai suprastas ir įvertintas. Galiausiai miestiečiai spręs, kas vadovaus miestui. Užbėgdamas už akių, sakau, jog neišsinešu jokių blogų minčių ar keršto, tačiau neketinu prisiimti kaltės už nepadarytas nuodėmes. Nesitraukiu niekur nuo liberalių vertybių, nuo kurių nesitrauksiu niekada. Eisiu ta pačia kryptimi, tik kiek kitu keliu", – dėstė V.Grubliauskas.

Keturiolikos laiškas merui

Pirmadienį veikiausiai neatsitiktinai buvo išplatintas ir atviras laiškas, kuriame 14 žinomų klaipėdiečių kreipėsi į V.Grubliauską, prašydami jo kandidatuoti į miesto merus naujuose savivaldybės rinkimuose.

Šis laiškas esą buvo tik dar vienas postūmis kandidatuoti trečiai kadencijai.

Tarp pasirašiusiųjų viešą raginimą – du buvę miesto merai, trys skirtingoms frakcijoms priklausantys dabartinės miesto tarybos nariai, žinomi gydytojai, pedagogai, visuomenininkai, verslininkai, kultūrininkai.

Tai gydytojas ir Klaipėdos armėnų bendruomenės pirmininkas Albertas Albertjanas, Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Rasa Bekėžienė, dėstytojas, Klaipėdos tarybos narys Arvydas Cesiulis, Klaipėdos universitetinės ligoninės gydytojas onkologas chemoterapeutas Alvydas Česas, Klaipėdos dramos teatro direktorius Tomas Jočys, Lietuvos verslo kolegijos direktorė Angelė Lileikienė, Klaipėdos universiteto rektoriaus patarėja Elida Mantulova, Jaunimo projektų konsultantė Reda Mikalauskaitė, Klaipėdos universitetinės ligoninės Radioterapijos ir branduolinės medicinos centro vadovė Aista Plieskienė, laikinasis universiteto rektorius bei Klaipėdos tarybos narys Artūras Razbadauskas, bendrovės "Klaipėdos konteinerių terminalas" vadovas Vaidotas Šileika, Klaipėdos tarybos narys ir buvęs Klaipėdos meras Rimantas Taraškevičius, Jaunimo projektų konsultantė Greta Tautavičiūtė, pirmasis Klaipėdos meras Povilas Vasiliauskas.

Pasirašiusių asmenų pavardės byloja, kad takoskyra atsirado ne tik Liberalų sąjūdyje, bet ir pačioje Klaipėdos bendruomenėje.

"Pagrindinis motyvas tas, kad nėra rimto, atsakingo kandidato į Klaipėdos merus, kuris galėtų tęsti darbus mieste kitą kadenciją. Kai partijos skyrius kandidatu į merus patvirtino Seimo narį S.Gentvilą, aš balsavau ne už jį, o už V.Grubliauską. Bet aš nekvestionuoju skyriaus sprendimo. Tačiau esu įsitikinęs, kad V.Grubliauskas geriau galėtų atlikti savo pareigas ir vesti miestą į priekį", – tvirtino A.Cesiulis.

Anot A.Cesiulio, S.Gentvilas yra puikus jaunas, veržlus žmogus, bet jis lieka Seimo nariu ir esą niekuo nerizikuoja, jei jo neišrinktų.

"Geriausia, jei antrame rinkimų ture susigrumtų du liberalių pažiūrų kandidatai. Nors to Klaipėdos istorijoje dar nėra buvę", – pastebėjo A.Cesiulis.

Komandoje E.Masiulio nebus

Kai kurie buvę V.Grubliausko partijos kolegos iškėlė versiją, neva jis kuria visuomeninį komitetą kartu su politine korupcija kaltinamu Eligijumi Masiuliu.

Esą tai ir buvo mėginama padaryti Odesoje rugsėjį, kur meras ir E.Masiulis užfiksuoti kartu besišnekučiuojantys lauko kavinėje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
grubliauskui reikia eiti jau į poilsį ir ilsėtis anoks čia meras.

ir vėl

ir vėl portretas
Vyksta visiems klaipėdiečiams svarbus bendrojo plano svarstymas, o meras vėl eilinėje komandiruotėje Kopenhagoje (ES Regionų narių darbinis vizitas Pasaulio sveikatos organizacijos būstinėje). Ten svarbiau?

sąziningu Klaipedieciu viltis N.ir N. Puteikiai

sąziningu Klaipedieciu viltis N.ir N. Puteikiai portretas
Gerbiamieji, padėkime drąsuoliams įveikti įsigalėjusį liberalinį banditizmą Klaipedoje. Sekmes Jiems.
VISI KOMENTARAI 64
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių