Pereiti į pagrindinį turinį

Malūno tvenkinyje – bebrų puota

2023-01-12 07:43

Klaipėdiečiai stebisi vaizdu prie Malūno tvenkinio. Pakrantėse – bebrų išguldyti medžiai. Nuostabą kelia tai, kad gyvūnai įsitaisė miesto centre, kur medžioklė būtų itin komplikuota.

Padariniai: toks vaizdas Malūno tvenkinyje fiksuojamas ne pirmą kartą. Bebrai iš pradžių nugraužė septynis medžius, o dabar – dar dešimt. Padariniai: toks vaizdas Malūno tvenkinyje fiksuojamas ne pirmą kartą. Bebrai iš pradžių nugraužė septynis medžius, o dabar – dar dešimt. Padariniai: toks vaizdas Malūno tvenkinyje fiksuojamas ne pirmą kartą. Bebrai iš pradžių nugraužė septynis medžius, o dabar – dar dešimt. Padariniai: toks vaizdas Malūno tvenkinyje fiksuojamas ne pirmą kartą. Bebrai iš pradžių nugraužė septynis medžius, o dabar – dar dešimt.

Aplinkosaugos skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė patikino, kad savivaldybei didesnis galvos skausmas buvo ne seni medžiai, o į Malūno tvenkinį įsisukę bebrai.

"Bebrai nugraužė viską. Mes jau nebežinome, ką su jais daryti. Kai miesto teritorijoje įsismarkauja viena kuri nors gyvūnų populiacija, dažniausiai prašoma Aplinkos apsaugos departamento leidimo mažinti ją medžiojant. Bet miesto centre negalime to daryti", – aiškino R. Jievaitienė.

Malūno tvenkinys ne tik arti gyvenamųjų namų, bet tai dar ir gausiai lankoma vieta.

Bebrai nugraužė viską.

"Medžiotojai čia negali statyti spąstų. Su gyvosios gamtos inspektoriais apžiūrėjome visą tvenkinį. Neradome bebrų lizdų ar gulėjimo vietų. Panašu, kad jie atplaukia pralaida. Tvenkinys susisiekia su Dangės upe", – teigė R. Jievaitienė.

Dangėje, ties sodų bendrija, esančia netoli Panevėžio gatvės, aplinkosaugininkai yra radę bebrų nuolatinių buveinių.

"Sukame galvas, kaip su tais bebrais susitvarkyti, kad jie neįsijaustų. Nukirsi medį, jie eis prie kito. Kol kas stebime teritoriją", – pasakojo specialistė.

Vytauto Liaudanskio nuotr.

Bebrai iš pradžių pagraužė septynis medžius, juos savivaldybės darbuotojai važiavo apžiūrėti. Išdavė leidimus kirsti. Rangovas supjaustė ir išvežė virtuolius.

"Dabar jau dešimt medžių reikės šalinti. Ir tai tik dėl bebrų darbo. Pagraužia, medžiai virsta ir tada vėl reikia juos šalinti. Ten daug žmonių vaikšto, sugalvos dar koks vaikas užlipti", – kalbėjo R. Jievaitienė.

Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas tikino, kad jei savivaldybė mano, jog gyvūnai daro žalą, jų veikla kelia grėsmę aplinkiniams, leidimą medžioklei gal ir išduotų.

"Reikia pasvarstyti, pažiūrėti, kokie argumentai. Gal medžiotojai spąstus galėtų pastatyti", – sakė V. Marozas.

R. Jievaitienė tikino, kad medžiotojai nenori imtis bebrų reikalo.

"Jiems jau buvo kažkas pavogęs spąstus. Jie paskui skundžiasi, kad tuščias darbas", – prisiminė R. Jievaitienė.

V. Marozas sakė, kad laukti nėra ko, nes balandžio viduryje įsigalios draudimas bet kokiai medžioklei.

"Yra juk gyvagaudžiai spąstai. Geriausiai jais būtų. Niekas kol kas nesikreipė. Jei daryti, tai reikia daryti dabar", – ragino V. Marozas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra