Pereiti į pagrindinį turinį

Medicinos studenčių pranešimai tarptautinėje konferencijoje pelnė aukščiausius įvertinimus

2021-04-28 08:48
DMN inf.

Dviejų studenčių, kurių mokslinių darbų vadovas – Respublikinės Klaipėdos ligoninės pilvo chirurgas Marijus Ambrazevičius, pranešimai tarptautinėje konferencijoje pelnė aukščiausius įvertinimus

Šių metų kovą dvi Vilniaus Universiteto Medicinos fakulteto 6 kurso studentės: Karolina Janonytė ir Miglė Kalinauskaitė chirurgijos internatūros ciklą atliko Respublikinės Klaipėdos ligoninės Pilvo ir endoskopinės chirurgijos skyriuje, kuriame, kaip teigia pačios studentės, susipažino su puikiu chirurgų kolektyvu, vadovaujamu gyd. Nerijaus Kaselio.

Skyriuje dirbantis gydytojas pilvo chirurgas M. Ambrazevičius supažindino būsimas gydytojas su įdomiais chirurginiais atvejais. Parengusios apie juos mokslinę medžiagą, pranešimus studentės pristatė balandžio mėnesį Rygoje vykusioje tarptautinėje Baltijos šalių organizuotoje studentų mokslinėje konferencijoje „Baltic Surgical Conference for Medical Students 2021“.

Tai – pirmoji Baltijos šalių chirurgijos konferencija skirta medicinos studentams, kurią organizavo trijų Baltijos valstybių medicinos universitetai: Vilniaus Universiteto Medicinos fakultetas, Riga Stradins Universitetas bei Tartu Universitetas (Lietuva, Latvija, Estija).

K. Janonytė pristatė pranešimą apie retą genetinį susirgimą – Peutz-Jeghers sindromą, kurio metu storojoje ir plonojoje žarnose formuojasi polipai, sukeliantys žarnų invaginacijas. Šiuo konkrečiu atveju – vienas plonosios žarnos segmentas įlindo į kitą.

Retą patologiją turinčiai pacientei abdominalinės chirurgijos gydytojas M. Ambrazevičius operaciją atliko laparoskopiniu būdu.

„Mūsų skyriuje dauguma operacijų, kai tai įmanoma, atliekama mažai invaziniu būdu. Šiuo atveju operacija buvo techniškai sudėtinga, nes pacientė prieš tai jau buvo operuota atviru būdu – laparotomija. Žarnų nepraeinamumo priežastis, t.y. plonosios žarnos invaginacija, buvo atstatyta per nedidelius pjūvelius ilgais instrumentais. Palyginus su tradicine chirurgija, laparoskopinė operacija turi šiuos privalumus: pacientai greičiau sveiksta, sutrumpėja gulėjimo ligoninėje laikas, gaunamas geresnis kosmetinis rezultatas“, – pasakoja gydytojas.

Tarptautinėje konferencijoje K. Janonytės, kurios mokslinio pranešimo vadovas buvo Respublikinės Klaipėdos ligoninės pilvo chirurgas M. Ambrazevičius, tarptautinėje konferencijoje buvo apdovanotas trečios vietos diplomu.

Vilniaus universiteto studentė M. Medicinos studenčių pranešimai tarptautinėje konferencijoje pelnė aukščiausius įvertinimusKalinauskaitė pranešimą konferencijai parengė apie kitą chirurginį atvejį – gerybinę multicistinę peritoninę mezoteliomą. Tai itin reta liga, pasaulyje aprašyta mažiau nei 200 jos atvejų.

Per operaciją, kuri taip pat atlikta laparoskopiniu būdu, pilvo chirurgas pacientei pašalino ne tik šį pilvaplėvės darinį, bet ir urachus cistą.

„Gerybinė multicistinė peritoninė mezotelioma yra reta liga. Vienintelis efektyvus šios ligos gydymo būdas yra chirurginis. Šiuo atveju pacientė turėjo ir kitą gana retą ligą – įgimtą embrioninio šlapimo latako cistą, kuri taip pat buvo pašalinta laparoskopiškai. Literatūroje nėra aprašyta atvejų, kuomet minimaliai invaziniu būdu pagydomos šios dvi itin retos ligos tam pačiam pacientui“, – pasakoja chirurgas.

Vilniaus universiteto studentės M. Kalinauskaitės pranešimas tarptautinėje konferencijoje pelnė antrą vietą.

„Labai dėkojame gydytojui chirurgui M. Ambrazevičiui ir visam Respublikinės Klaipėdos ligoninės Pilvo ir endoskopinės chirurgijos kolektyvui, kad mus šiltai priėmė internatūros praktikai, supažindino su chirurgijos specialybės darbu, gilino mūsų klinikinius įgūdžius ir suteikė progą profesiniam tobulėjimui!“ – sako studentės.

Pilvo chirurgas džiaugiasi, kad yra studentų, besidominčių chirurgija.

„Labai džiaugiuosi, kad į mūsų ligoninę atvyksta tokių motyvuotų studentų, kurie rašo pranešimus, nagrinėja retus atvejus. Didžiąją mokslinio darbo dalį atlieka iniciatyvūs studentai. Tokie pranešimai, neabejotinai, supažindina ir studentus, ir medikų bendruomenę su mūsų darbu ir itin retai pasitaikančiais klinikiniais atvejais. Apie tokias ligas sužinoję klinicistai, jas gali lengviau diagnozuoti kitiems pacientams. Labai svarbi ir žinia, kad tokiems atvejams gydyti galima taikyti laparoskopinę chirurgiją“, – sako gydytojas M. Ambrazevičius.

Tarptautinėje konferencija, kurioje pristatyti chirurginiai klinikiniai atvejai ir moksliniai tyrimai, sulaukė didelio pasisekimo, joje savo mokslinę veiklą pristatė studentai ne tik iš Baltijos šalių, bet ir Anglijos bei Indijos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra