Uostamiesčio kavinėje sąmonės netekusią vyresnio amžiaus moterį patys atgaivinę žmonės buvo šokiruoti, kai iškviesti greitosios pagalbos medikai jos nenorėjo vežti į ligoninę, esą ji yra neblaivi. "Pakelėse gulinčius benamius surenka, o normaliems žmonėms padėti neskuba", – baisėjosi klaipėdiečiai.
Darė širdies masažą
Incidentas įvyko šeštadienio vakarą vienoje pietinėje miesto dalyje esančių kavinių. Joje su keliomis draugėmis linksminosi ir pusamžė klaipėdietė.
Liudininkų teigimu, pašokusi ji atsisėdo prie staliuko ir staiga sukniubo.
"Moteris išbalo, jai sustojo širdis, kvėpavimą vos buvo galima justi. Iš virtuvės išpuolė virėja ir ėmė daryti dirbtinį širdies masažą, o tuo metu aš laikiau jai galvą taip, kad neprisikąstų liežuvio. Vaizdas buvo toks baisus, atrodė, kad moterį ištiko širdies priepuolis", – vis dar atsigauti nuo sukrėtimo negalėjo kavinės barmenė.
Tuo metu, kol buvo gaivinama moteris, kiti žmonės ėmė skambinti Bendruoju pagalbos telefonu 112, o nesulaukę atvykstant greitosios pagalbos medikų, – tiesiai į Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stotį.
"Išties skambinta buvo tris kartus, – vakar patikslino Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties vyriausiojo gydytojo pavaduotoja Nijolė Dambrauskienė. – Pirmą kartą informaciją gavome iš Bendrojo pagalbos centro. Tačiau skambinusieji netiksliai nurodė adresą, kur reikia atvykti, todėl brigada atvažiavo po 12 minučių. Ir tai yra normalu, nes miesto ribose į skubų iškvietimą turime atvykti vėliausiai per 15 minučių".
N.Dambrauskienė patikino, jog kaltinimai, kad greitosios pagalbos medikai į kavinę, kurioje blogai pasijuto moteris, atvyko tik po pusvalandžio, yra nepagrįsti.
"Faktas tas, kad žmonėms, kurie laukia, laikas prailgsta, todėl gal jiems ir pasirodė, jog pagalba ilgai neatvyko", – pabrėžė N.Dambrauskienė.
"Negalima numoti į žmogų"
Pagal iškvietimą buvo išsiųsta privačios Vladimiro Budanovo greitosios medicinos pagalbos brigada. Ši privati tarnyba aptarnauja pietinę miesto dalį.
"Jokio kriminalo ir nusikaltimo nėra. Pagal iškvietimą sureaguota laiku, uždelsta nebuvo", – patikino ir greitosios medicinos pagalbos vadovas V.Budanovas.
Tačiau klaipėdiečius šokiravo tai, jog atvykę medikai, sunegalavusios moters net neva dorai neapžiūrėję, atsisakė ją vežti į ligoninę. Priežastis – klaipėdietė yra neblaivi.
"Ji buvo kavinėje šeštadienio vakarą. Natūralu, kad vartojo svaigalus, tačiau tikrai nebuvo labai girta. Kai medikai atvyko, ji elgėsi gana neadekvačiai, buvo balta lyg popierius, bet tik todėl, jog buvo neseniai atgavusi sąmonę. Dar nebuvome matę, kad žmonės, kurie turėtų teikti pagalbą, su kitais elgiasi lyg su šunimis", – baisėjosi įvykio liudininkai.
Jie medikams ėmė daryti spaudimą, kad tik moterį nuvežtų į ligoninę – pradėjo juos fotografuoti ir filmuoti.
"Moteris buvo išgėrusi, ir niekas to neginčija. Tačiau galbūt alkoholis sukėlė širdies veiklos sutrikimus, gal jai grėsė rimtas sveikatos sutrikimas. Juk negalima numoti ranka į žmogų, kuris išgėrė kažkiek svaigalų. Kodėl tuomet greitosios pagalbos medikai iš pakampių renka ir į ligoninę veža visokius girtus asocialus?" – retoriškai klausė barmenė.
Iškvietė ir policiją
Galiausiai į įvykio vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai. Juos į pagalbą esą išsikvietė greitosios medikai.
Kita versija – juos neva iškvietę kavinės klientai, nes to reikalavo greitosios pagalbos medikai.
"Taip ir pasakė: moters nevešime į ligoninę, kol neatvyks policija. Tačiau keista buvo tai, kad jie sunegalavusią klaipėdietę galiausiai paguldė ant neštuvų, įkėlė į automobilį ir išvežė į ligoninę.
Tik tada atvyko policijos pareigūnai. Pasakė: "Labas vakaras ir viso gero". Ir išvažiavo", – pasakojo įvykio liudininkai.
N.Dambrauskienė teigė, jog jei greitosios medikai išvyksta pagal skubų iškvietimą – žmogui būtiną suteikti pirmąją pagalbą, niekada nevertinama, ar pacientas yra išgėręs.
"Mums nesvarbu, kiek jis alkoholio suvartojo. Svarbu, ar jam būtina suteikti pagalbą ir kokią", – pabrėžė N.Dambrauskienė.
Vežti į ligoninę – klaida
"Brigada padarė vieną klaidą. Kokią? Ji suklydo todėl, kad tą moterį išvežė į ligoninę. O išvežė tik dėl šventos ramybės. Ji nebuvo nei sužalota, jos sveikatai joks pavojus negrėsė. Ji buvo tiesiog labai girta ir labai norėjo miego. Ne veltui yra toks posakis – geria iki sąmonės netekimo", – aiškino V.Budanovas.
Jis tikino, kad ir ligoninės priėmimo skyriuje buvo patvirtinta ta pati diagnozė – girtumas.
"Moteris per naktį išmiegojo, iš ryto pasirašė dokumentus, kad palieka ligoninę savo noru. Ji neturi jokio pagrindo skųstis, tai mes galime skųstis. Greitoji pagalba nėra taksi, kad visus girtus vežiotų ten, kur jie nori. Jei imtumėmės šeštadienio vakarą visus girtus vežioti, tai reikėtų 500 brigadų", – samprotavo pašnekovas.
Jam pikčiausia šioje situacijoje buvo ne tik dėl neva nepagrįstų kaltinimų, jog medikai netinkamai atliko savo darbą, bet ir dėl to, kad, V.Budanovo žodžiais tariant, aptarnauti vieną girtą moterį kainavo nemažai mokesčių mokėtojų pinigų.
"Užsienyje ji būtų gavusi tokią sąskaitą, kad praeitų noras gerti. Tačiau čia – Lietuva. Todėl norėtųsi dar kartą visiems priminti, kad alkoholį vartotų saikingiau, atsakingiau, tada ir nekiltų tokių problemų, žmonės neprarastų proto. Mes padarėme viską, kas priklauso, o jei pageidavo masažų ar to, kad pakasytume pėdas, tai jau ne mūsų problemos", – teigė V.Budanovas.
Naujausi komentarai