Menas – už solidžią sumą

Uostamiesčio kultūrinė bendruomenė ūžia iš pasipiktinimo. Antrus metus iš eilės solidžią – net 180 tūkst. litų savivaldybės paramą gavo Valentino Masalskio vadovaujamas Klaipėdos jaunimo teatras. Neslepiama, kad konkurso sąlygos parengtos šiam konkrečiam teatrui.

Uostamiesčio kultūrinė bendruomenė ūžia iš pasipiktinimo. Antrus metus iš eilės solidžią – net 180 tūkst. litų savivaldybės paramą gavo Valentino Masalskio vadovaujamas Klaipėdos jaunimo teatras. Neslepiama, kad konkurso sąlygos parengtos šiam konkrečiam teatrui.

Viskas oficialu

Prieš keletą metų į Klaipėdos universiteto Menų fakultetą dirbti atvyko garsus šalies kino ir teatro aktorius bei režisierius V.Masalskis, kuris netruko įgyti miesto valdžios prielankumą ir iškart "griebė jautį už ragų".

"Tai buvo politinis sprendimas, kad Klaipėdoje atsirastų alternatyva Dramos teatrui. Atvažiavome į savivaldybę, pasiūlėme miestui teikti savo teatro paslaugas. Tada buvo priimtas sprendimas paremti tą mūsų teatrinį judesį", – dėstė V.Masalskis.

"Teatrinis judesys" jau antrus metus iš eilės įgauna 180 tūkst. litų paramą. Viskas – oficialu, miestas skelbia Jaunimo teatrinės veiklos konkursą, o V.Masalskio vadovaujamas teatras jį laimi.

Maestro neslėpė žinantis, kad kiti uostamiesčio menininkai tokiu dosnumu vienam teatrui labai nepatenkinti.

V.Masalskio teigimu, jis supranta jų pavydą, tačiau pabrėžia, kad dėl pinigų jis asmeniškai ėjo tartis pas miesto valdžią ir esą nesitikėjo, kad juos gaus taip greitai, o už tai jis yra labai dėkingas.

"Negaliu girtis, bet aktoriai itin daug dirba Klaipėdos miestui. Jeigu mes jų neparemsime, jie išvažiuos į Vilnių. Mes siekiame, kad jie liktų čia, kurtų šeimas, kad atsirastų teatrų tarpusavio kūrybinė konkurencija. Jei miesto paramos nebūtų, mūsų teatras išsiskirstytų. O aš noriu, kad šitas teatras tarnautų Klaipėdos publikai", – tvirtino V.Masalskis.

Taisyklės konkrečiam žaidėjui?

Taigi liūto dalis – iš 240 tūkst. litų, numatytų finansuoti kultūrines programas mieste, 180 tūkst. nuspręsta skirti Klaipėdos jaunimo teatrui.

Tarybos posėdyje politikams buvo pateikta finansavimo programa, tai yra konkurso nuostatos, kurios stulbinamai sutapo su V.Masalskio vadovaujamo teatro galimybėmis.
Pagal šias nuostatas konkurse gali dalyvauti įstaiga – juridinis asmuo, kuris veikia Klaipėdoje ir valstybės įgaliota institucija ją pripažino teatru.

Ne mažiau kaip 2/3 teatro trupės turi sudaryti jaunimas, kuris per metus parengia ne mažiau kaip 4 naujus teatro pastatymus; surengia ne mažiau kaip 20 spektaklių, pasirodymų Klaipėdoje (uždarose ir atvirose erdvėse, mokamų ir nemokamų), o juose apsilanko ne mažiau kaip tūkstantis lankytojų; reprezentuoja Klaipėdos teatro meną ne mažiau kaip keturiuose šalies ir užsienio teatrų festivaliuose.

Klaipėdos jaunimo teatras šias nuostatas atitiko idealiai.
Vis dėlto miesto kultūrinė bendruomenė V.Masalskio sugebėjimą jo vadovaujamam teatrui gauti miesto finansinę paramą įvertino kaip įžūlius lobistinius žaidimus.

Globėjo neatskleidė

Konkurso sąlygas parengė Kultūros skyriaus vyriausiasis specialistas Vidas Pakalniškis. Tačiau kieno nurodymu jis tai padarė, atskleisti nepanoro, nors neslėpė, kad žinojo, jog konkurso nuostatus rengia konkrečiam ir iš anksto žinomam laimėtojui.

"Konkrečiam teatrui atsiradus, kilo poreikis finansuoti tokią programą. Kito būdo tiesiog imti ir skirti pinigus kažkam nėra. Todėl buvo suformuluoti reikalavimai tokiai programai. Bet tas sprendimas buvo svarstomas viešai ir publikuojamas, o politikai tarybos posėdyje beveik vienbalsiai šioms nuostatoms pritarė", – tikino V.Pakalniškis.

Paaiškinamajame rašte nurodoma, kad šios programos tikslas – "išlaikyti Klaipėdoje kuriančius jaunus menininkus teatralus, sudarant sąlygas jų profesinei veiklai, galinčiai svariai prisidėti prie miesto teatrinės ir bendrosios kultūros vystymo, jos lygio kėlimo, vaikų ir jaunimo meninio ugdymo, Klaipėdos kultūrinio įvaizdžio gerinimo".

Visi oficialūs veiksmai atlikti tiksliai pagal protokolą, formaliai nenusižengiant įstatymams.
Vis dėlto kitus miesto menininkus įsiutino toks rafinuotas piktnaudžiavimas valdžia, prisidengus "šventa kultūros vėliava".

Ar einate į teatrą?

Iš viso balsų: 255
Savaitės apklausa: 
0


NAUJAUSI KOMENTARAI

Harmony Belt

Harmony Belt portretas
Greetings! This is my first visit to your blog! We are a team of volunteers and starting a new initiative in a community in the same niche. Your blog provided us useful information to work on. You have done a marvellous job! Harmony Belt http://www.316electrical.com/harmony-belt-p-348.html

Nike Air Max 1 Blanc Rouge Homme En Ligne

Nike Air Max 1 Blanc Rouge Homme En Ligne portretas
Superb post however , I was wanting to know if you could write a litte more on this subject? I'd be very thankful if you could elaborate a little bit further. Appreciate it! Nike Air Max 1 Blanc Rouge Homme En Ligne http://www.caylascakesandbakes.com/nike-air-max-1-blanc-rouge-homme-en-ligne-p-1817.html

2015 Nike Homme Air Jordan 4 Noir Gris Blanc

2015 Nike Homme Air Jordan 4 Noir Gris Blanc portretas
Amazing! This blog looks just like my old one! It's on a entirely different topic but it has pretty much the same layout and design. Outstanding choice of colors! 2015 Nike Homme Air Jordan 4 Noir Gris Blanc http://www.trendbent.com/2015-nike-homme-air-jordan-4-noir-gris-blanc-p-1930.html
VISI KOMENTARAI 61
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių