Meras raginamas kontroliuoti administracijos direktoriaus darbą

Klaipėdos savivaldybės merui Rimantui Taraškevičiui pateiktas reikalavimas kontroliuoti Savivaldybės administracijos direktoriaus Aloyzo Každailevičiaus veiklą.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje Kristina Vintilaitė tvirtina, jog  direktorius nevykdo arba nepakankamai atsakingai vykdo administracijos darbo organizavimą, nes nepagrįstai ilgą laiką yra vilkinamas savivaldybės Tarybos sprendimų projektų  rengimas, o tuo pačiu ir atitinkamų įstatymų reikalavimų įgyvendinimas.

K.Vintilaitei užkliuvo tai, jog daugiau nei metus nepatvirtinamos  taisykles, numatančias žmonių gyvybės apsaugą vandens telkiniuose ir triukšmo prevenciją viešose vietose.

„Atkreiptinas dėmesys į tai, kad nuo Vyriausybės atstovo reikalavimų pateikimo praėjo daugiau nei metai, tačiau iki šiol tai nėra padaryta, nors buvo pakankamai laiko minėtoms taisyklėms parengti ir patvirtinti. Už savivaldybės administracijos darbo organizavimą yra atsakingas savivaldybės administracijos direktorius. Tai yra būtent savivaldybės administracijos direktoriui tenka atsakomybė už tinkamą ir savalaikį savivaldybės tarybos sprendimų, kuriais būtų įgyvendinti atitinkami įstatymų reikalavimai,  parengimą ir pateikimą svarstyti savivaldybės tarybai“, - rašoma K.Vintilaitės rašte merui.

K.Vintilaitės teigimu, prieš tai nurodyti pavyzdžiai leidžia daryti pagrįstą išvadą apie tai, kad Administracijos direktorius nevykdo arba nepakankamai atsakingai vykdo savo pareigą dėl savivaldybės administracijos darbo organizavimo, kadangi nepagrįstai ilgą laiką yra vilkinamas savivaldybės Tarybos sprendimų, reikalingų įstatymų nuostatų įgyvendinimui užtikrinti, projektų  rengimas, o tuo pačių ir atitinkamų įstatymų reikalavimų įgyvendinimas.

Tiek triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklės, tiek žmonių gyvybės apsaugą vandens telkiniuose numatančios taisyklės yra labai svarbūs administraciniai aktai, užtikrinantys miesto gyventojų, o kurortinio sezono metu ir svečių gyvenimo kokybę bei saugų poilsį prie Savivaldybės teritorijoje esančių vandens telkinių.

Kitos Klaipėdos apskrities savivaldybės jau seniai yra pasitvirtinusios minėtas taisykles, todėl nėra pagrindo manyti, jog šios taisyklės yra labai sudėtingos ir jų parengimas reikalauja didelių darbo bei laiko sąnaudų. Be to, visada yra galimybė pasinaudoti  kitų savivaldybių patirtimi.

„Susiklosčiusi su Savivaldybės administracija bendradarbiavimo kontroliuojant Vyriausybės atstovo teikimų ir reikalavimų įgyvendinimo praktika leidžia daryti išvadą, kad Savivaldybės administracijoje piktnaudžiaujama galimybe prasitęsti Vyriausybės atstovo reikalavimo (teikimo) įvykdymo terminą ir tokiu būdu Jums teikiami pasirašyti raštų projektai dėl pernelyg užsitęsusių reikalavimų, teikimų įvykdymo terminų. Primenu Jums apie tai, kad nurodytų triukšmo prevencijos viešose vietose taisyklių bei žmonių gyvybės apsaugą vandens telkiniuose numatančias taisyklių patvirtinimo terminai yra atidėti iki 2009 m. balandžio 1 d. ir toliau pratęsinėjami nebus“, - teigiama rašte.

Vyriausybės atstovė Klaipėdos apskrityje reikalauja mero kontroliuoti ir prižiūrėti Savivaldybės administracijos direktoriaus veiklą, kaip jis įgyvendina įgaliojimus organizuoti savivaldybės administracijos darbą, kad savivaldybės administracija tinkamai vykdytų nustatytą pareigą rengti savivaldybės tarybos sprendimų projektus.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių