Meška ir toliau klaidžioja Klaipėdos apskrities miškuose

Prieš kelias savaites Švėkšnos apylinkėse pastebėta meška iš Klaipėdos apskrities miškų trauktis nežada. Šį kartą žvėrį medžiotojai užfiksavo Judrėnų miškų masyve, prie sankirtos su Kvėdarnos seniūnijos riba.

Medžiotojų būrelio „Judrės“ nariai biologinės įvairovės duomenų registrui skirtame tinklalapyje skelbia, kad žvėrį išvydo medžioklės metu.

„Sėdėdami medžioklės bokštelyje apie 23 val. pro termovizorių už 300 m pamatėme mešką. Buvo sunku patikėti. Stebėjome apie valandą, po to ėjome mašinos link, meška pasitraukė“, – rašė medžiotojai.

Kur pasuks gyvūnas, sunku nuspėti, tačiau kol kas jis klaidžioja miškingomis vietovėmis.

Šilutės rajone gegužės pabaigoje mešką užfiksavo medžiotojų klubo „Ąžuolas“ nario Vido Maurico įranga.

Žvėris miško laukymėje pasirodė 23 val. Meška pastebėta Švėkšnos apylinkių miškuose tarp Vilkų Kampo ir Bliūdsukių kaimų.

Klaipėdos rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Algirdas Skuodas džiaugėsi tokiomis žiniomis.

„Šis gyvūnas buvo visiškai išnykęs mūsų miškuose. Panašu, kad tai jaunas lokys, ieškantis savų teritorijų. Gyvūnas yra retas ir mūsų šalies miškuose tik pasisvečiuodavo“, – mano A.Skuodas.

Jis abejoja, ar meška pasiliks žiemoti Klaipėdos apskrities miškuose.

Vis dėlto meškų pasirodymas apskrityje kelia nerimą gyventojams.

„Nereikia baimintis, kas norės, ras kur pagrybauti. Reikia elgtis apdairiai ir protingai. Išlipus iš automobilio vertėtų po kojomis ne tik grybų dairytis. Radus meškos pėdą, reikia įvertinti, ar tai šviežias pėdsakas, ar įspaudas jau senas. Jei žvėris lankėsi anksčiau, gali būti, jis seniausiai kituose miškuose“, – patarė medžiotojas.

O jei gyventojui būtų lemta stoti į akistatą su lokiu, medžiotojas patarė laikykis kuo ramiau.

„Ne, sumuštinio jam mesti nereikėtų. Ir garsiai šūkauti taip pat nepatarčiau. Vertėtų kuo ramiau atsitraukti. Lokys nepuls žmogaus, bet jo ir erzinti nereikėtų. Geriau lėtu žingsniu trauktis, žvėris pasuks savais keliais. Žvėris yra miško karalius, ne mes“, – įspėjo A.Skuodas.

Bailiausiems grybautojams A.Skuodas patarė rinktis gerai pažįstamas vietoves.

„Jei jau taip neramu, na, galima pasiimti žvėrims skirtų dujų balionėlį. Bet esu įsitikinęs, kad neteks jo panaudoti. Žvėris jaučia žmogaus kvapą iš toli. Vizualiai tikrai sudėtinga žvėrį pamatyti, nes jis pasitraukia anksčiau, nei žmogus jį išvysta“, – patikino A.Skuodas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Čia Putinas specialiai paleido....

Θ

Θ portretas
Atvažiavo meška, su alučio bačka

Bliūdas to Bliudsukiu kaimas...

Bliūdas to Bliudsukiu kaimas... portretas
Taip labai pavojinga...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių