Želdinių prižiūrėtojai ruošiasi rudeniniam gėlių sodinimui. Miesto gėlynai tradiciškai pasipuoš įvairiaspalvėmis našlaitėmis. Gėlės į uostamiestį turėtų būti pristatytos po dviejų savaičių.
Našlaitėmis tradiciškai bus užsodintos klombos ir gėlynai, esantys prie paminklo "Arka" bei Atgimimo aikštėje. Dar tebežydinčių vasarinių gėlių neskubama rauti.
"Nenorime, kad gėlynai liktų tušti, kol atveš naujų sodinukų. Laukiame ir savivaldybės nurodymo pradėti darbus", – tvirtino miesto želdiniais besirūpinančios įmonės direktorius Gediminas Valašinas.
Pasak vadovo, vienmetes vasarines gėles tenka išrauti ir dar žydinčias.
"Būna gaila tai daryti, bet esame priversti. Per vėlai pasodintos našlaitės gali neprigyti iki pirmųjų šalnų", – aiškino direktorius.
Išrautos gėlės yra vežamos į sąvartyną. Dauguma jų yra vienmetės. Sodinti kitais metais galima nebent pelargonijas. Tačiau, anot G.Valašino, jos nebūtų tokios išvaizdžios ir nepuoštų miesto. Be to, nėra vietos ir šioms gėlėms saugoti.
"Kai kurie žmonės prašo išrautų pelargonijų. Leidžiame jas pasiimti", – pasakojo vadovas.
Našlaitės rudeniniam gėlynų apsodinimui pasirenkamos neatsitiktinai. Jos yra atsparios šalnoms ir žydi iki lapkričio pabaigos.
Rudenį bus sodinamos ir tulpės, tačiau jos visais savo žiedais džiugins tik pavasarį. Šios gėlės taip pat bus sodinamos populiariausiose ir labiausiai matomose miesto vietose.
Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjo pavaduotoja Irena Nachčiunova pasakojo, kad našlaitėms šiemet planuojama išleisti 20 tūkst., o tulpių svogūnėliams – 5 tūkst. litų.
"Sodinti gėlių naujose vietose nėra numatoma, nes finansavimas skiriamas toks pat", – tvirtino pavaduotoja.
Anot G.Valašino, vasaros sezono metu miesto gėlynams teko didelis išbandymas – atlaikyti didelius karščius. Išsaugoti augalus padėjo nuolatinis laistymas.
"Gal aplinkiniams gyventojams ir buvo pikta, kad naktimis burzgia mūsų technika, bet neturėjome kito pasirinkimo. Laistyti gėlynų dieną, kai karšta, negalima. Tai reikia daryti vakare, kai atvėsta, ar paryčiais. Gėlės karščius atlaikė tik todėl, kad buvo gausiai liejamos vandeniu", – tvirtino vadovas.
Naujausi komentarai