Miestas bandys atsikratyti nemielo titulo Pereiti į pagrindinį turinį

Miestas bandys atsikratyti nemielo titulo

2017-12-28 10:00

Triukšmadariams mieste bus taikomi griežtesni reikalavimai. Tikimasi, kad nauja tvarka Klaipėdai padės atsikratyti vieno triukšmingiausių miestų Europoje titulo.

Miestas bandys atsikratyti nemielo titulo
Miestas bandys atsikratyti nemielo titulo / Vytauto Petriko nuotr.

Klaipėdos miesto taryba naujas Triukšmo prevencijos viešosiose vietose taisykles, kurios buvo parengtos, atsižvelgiant į pasikeitusius šalies teisės aktus, patvirtino tik iš antro karto.

Prieš du mėnesius šis klausimas iš posėdžio darbotvarkės buvo išbrauktas. Nurodyta, kad taisyklės parengtos netinkamai, pastebėta daug perteklinių reikalavimų, kai kurie esą nėra aiškūs.

Tad teisės aktą paprašyta pakoreguoti. Klaipėdos savivaldybės administracija atsižvelgė į miesto tarybos prašymą ir peržiūrėjo taisykles bei vėl pateikė svarstyti.

Buvo išbraukti pertekliniai reikalavimai ir įvesti nauji, patikslinti esami draudimai ir numatyti nauji.

Svarstant taisykles, tarybos nariai domėjosi, ar jos tikrai padės sumažinti triukšmą mieste.

"Klaipėda Europos mastu pagal triukšmingumą dabar užima negarbingą antrą vietą ir smukdo visos šalies reitingus. Ar šios taisyklės padės Klaipėdai prarasti vieno triukšmingiausių miestų Europoje statusą? Ar padės spręsti geležinkelio, uosto įmonių keliamo triukšmo problemas?" – klausė tarybos narė Nina Puteikienė.

Klaipėdos savivaldybės Sveikatos apsaugos skyriaus vedėja Janina Asadauskienė vylėsi, kad pavyks atsikratyti negarbingo titulo.

"Patvirtinus prevencijos zoną, visos pramonės įmonės privalės rengti triukšmo mažinimo priemonių planus, juos įgyvendinti. Vis dėlto didžiausią triukšmą kelia transportas. Tikimės, kad naujesnės transporto priemonės, suremontuotos gatvės padės jį mažinti", – tvirtino vedėja.

Tarybos narys Arūnas Barbšys atkreipė dėmesį, kad pramonės įmonės triukšmauja labai anksti. Domėjosi, ar tai bus suvaldyta.

J.Asadauskienė sakė, kad taisyklėse yra apribotas laikas, kada galima atlikti triukšmingus darbus: nuo 7 val. iki 22 val., tačiau triukšmas negali viršyti normų, trikdyti asmenų ramybės, poilsio ar darbo.

Tarybos narys Tomas Meškinis domėjosi, kokios sankcijos bus taikomos tvarkos pažeidėjams.

J.Asadauskienė tvirtino, kad Administracinių teisės pažeidimų kodekse už pramoninį, komercinį triukšmą numatytos baudos nuo 50 iki 300 eurų. Tai kontroliuoja Nacionalinis sveikatos priežiūros centras.

Taisyklėse triukšmas išskirtas pagal paros laiką: dienos – nuo 7 iki 19 val., vakaro – nuo 19 iki 22 val., nakties – nuo 22 iki 7 val.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų