Mokytis buriuoti Klaipėdoje nėra vietos

Klaipėda yra prie didžiausių vandens telkinių – Baltijos jūros ir Kuršių marių, tačiau buriuoti vaikams čia nėra kur.

Uoste buriuoti nesaugu

Jau ne pirmą kartą siekiama sugrąžinti vaikų buriavimą iš Drevernos į Klaipėdą. Tai darė ir Jūrinės kultūros koordinacinė taryba.

Kaskart iškyla į tas pats klausimas – o kur Klaipėdoje galėtų buriuoti vaikai? Grupelė jūrinės kultūros entuziastų vaikų buriavimą iš Drevernos nori perkelti į Smiltynės jachtklubą.

Šio jachtklubo atstovas Paulius Šiauka teigė, kad sutiktų jachtklube priimti buriuoti vaikus, jei tai būtų ne vienų metų projektas, skirtų jiems patalpas. Tačiau neaišku – kas rūpintųsi sauga, koks būtų jos modelis?

Uoste vaikams mokytis buriuoti yra nesaugu – jiems reikalinga saugi akvatorija, kad suprastų, iš kur pučia vėjas, kaip valdyti laivelį.

Jau ir seniau teigta, kad vaikai galėtų buriuoti šalia jachtklubo prie Klaipėdos uosto laivybos kanalo. Ar yra garantijų, kad nedaug buriavimo patirties turintys vaikai su mažomis jachtukėmis neatsidurs priešais didžiulį laivą?

Klaipėdos krašto buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ direktorė Agnė Dalangauskienė teigė, kad uoste mokytis buriuoti yra nesaugu. Vaikams reikalinga saugi akvatorija, kad jie suprastų, iš kur pučia vėjas, kaip valdyti laivelį.

Kaip šalia laivybos kanalo galėtų buriuoti mokyklos auklėtiniai, teigė neįsivaizduojanti ir „Žiemio“ mokyklos valdybos narė Agnė Bukartaitė.

Vizija: šis uostelis už Kiaulės Nugaros kol kas egzistuoja tik popieriuje.

Vertintos įvairios vietos

Jūrinės kultūros koordinacinės tarybos pirmininkas Petras Bekėža svarstė, gal buriavimo bazė galėtų būti Smiltynės jachtklube, o vaikai iš jos plauktų buriuoti už Kiaulės Nugaros į Kuršių marias, o didesnio meistriškumo – net į Baltijos jūrą.

„Klaipėda be burių yra kaip Lietuva be suvereniteto“, – kalbėjo Klaipėdos miesto vicemeras Arvydas Cesiulis. Anot jo, daug metų kalbama apie vaikų buriavimą, bet reikalai nejuda, nes ne pinigai čia svarbiausia, o vieta. Jos Klaipėdoje nėra, nes buriuoti šalia uosto nesaugu.

Anot A.Cesiulio, buvo svarstytos įvairios vietos – ir jūra prie Melnragės, ir akvatorija už Kiaulės Nugaros, ir laivų kapinių įlankėlė, ir Smiltynės jachtklubas. Net analizuota, ar nevertėtų turėti Klaipėdos miesto buriavimo bazės prie Šventosios. Visos tos vietos turi daug minusų.

Vienos dėl saugumo, kitos dėl techninių sąlygų, susisiekimo. Tinkamas atrodytų Kuršių marių kampelis už Kiaulės Nugaros su laikinais konteineriais prie marių. Teritorija priklauso uostui. Galima būtų susitarti ir kaip bazę įrengti konteinerius. Tai būtų laikina, nes toje vietoje Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija statys pietinius uosto vartus ir mažųjų laivų prieplauką. Buriavimo mokyklai tektų išsikraustyti.

Agnė Bukartaitė / Redakcijos archyvo nuotr.

Šiuo metu ten buriavimas būtų sudėtingas, nes yra ir daug seklių vietų.

Smiltynės jachtklubas galėtų būti vaikų buriavimo baze, tačiau prie jo buriuoti nesaugu. Iki Kuršių marių yra 4 kilometrai, panašiai ir iki jūros. Klaipėdos uosto kapitonas nepageidavo, kad buriavimo mokymas vyktų jūroje šalia įplaukos į uostą.

Vieta laivų kapinėse vaikų buriavimui panaši kaip ir Smiltynės jachtklube, tik ji neįrengta.

Dreverna – laikinas sprendimas

Belieka laukti, kada Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija už Kiaulės Nugaros ir Smeltės pusiasalio įrengs mažųjų laivų prieplauką, pagilins akvatoriją.

Klaipėdos miesto vicemeras Arūnas Barbšys teigė, jog kreipėsi į susisiekimo ministrą Marių Skuodį. Siekiama aptarti mažųjų laivų prieplaukos statybos terminus. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto atstovai yra teigę, kad pagal jų planus tokia prieplauka galėtų būti pradėta statyti ne anksčiau kaip po 2028 m. Šiuo metu yra atliekama pietinės uosto dalies infrastruktūros išvystymo su mažųjų laivų prieplauka studija.

Kol kas ir pačios buriavimo sporto mokyklos „Žiemys“ atstovų nuomone, geriausia vieta Klaipėdos vaikams buriuoti yra Drevernoje. Ten iškyla tam tikrų niuansų.

Vaikams, apie 30 klaipėdiečių, nepatogu nuvažiuoti į Dreverną. Būtų gerai, jei vasarą iš Klaipėdos į Dreverną kursuotų maršrutiniai autobusai.

Iki šiol vaikus į Dreverną veždavo treneriai. Vaikai buriuoja skirtingu laiku, todėl dalis turėdavo ilgokai laukti, kol kiti buriuoja.

Šių metų pabaigoje baigiasi dėl vaikų buriavimo su Klaipėdos rajono savivaldybe pasirašyta dalinio finansavimo sutartis.

Ši savivaldybė nori buriavimo reikalus perduoti privačiai kompanijai.

Buriavimo mokykla per metus negautų 16 tūkst. eurų paramos ir dar turėtų mokėti apie 14 tūkst. eurų už Drevernos uostelio infrastruktūros nuomą.

Drevernoje yra apribotas ir buriuojančių vaikų skaičius.

Mokykla ten neturi galimybių plėstis.

Buriavimo sporto mokykla „Žiemys“ norėtų buriavimo bazės Klaipėdoje su štangų, treniruoklių sale, kur vaikai galėtų sportuoti. Pageidaujama, kad tokia vieta būtų ne futbolo stadione, kur buvo siūlyta, o arčiau vandens.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jablonskis

Jablonskis portretas
Kas gali paaiškinti kaip reikia suprasti "Pietiniai uosto vartai" kur jie ves , negi perkas Neringa? ir vis tik reikia sugrįžti prie Tilto į Neringą statybos , nebereiketu jokiu keltu , netrukdytų laivybai uoste ir buriavimo klubą įrengti šalia, bet va, pirma įrengė pavojingų atliekų savartyną, pavadino laikinu, o kada likviduos ? Ten ir molai yra ir apleisti pastatai buriuotoju bazei įrengti , bet ar pas mus valdžios Vyrai turi galvas ? kartais atrodo ,kad jie galvoja su ta vieta ant kurios sėdi.

spinakeris

spinakeris portretas
Kam jums buriuot viska prasikot prisiminkit prosenelius ju nieks nemoke su kurenais lakstyt

Susimąstykite

Susimąstykite portretas
Tai Jūs klaipėdiečiai metai iš metų renkate mieste tuos pačius - liberalus. Jie taip iškrypo, kad į viską nusispjaut. Groja triūbomis ir šventėje, ir šeimyniniuose festivaliuose. Jūs, klaipėdiečiai esate nulis - priedanga tiems ponams.
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių