Penktadienį klaipėdiečiai rinkosi rašyti jau dešimtą kartą organizuojamos Nacionalinio diktanto.
Paprastai gana aktyviai diktanto rašyti atskubėdavę uostamiesčio gyventojai šiemet Klaipėdos savivaldybėje ir Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje rinkosi pasyviau.
Uostamiesčio savivaldybės 3 aukšto posėdžių salėje virš popieriaus lapų palinko 17 gyventojų, o pernai diktantą rašė 56 klaipėdiečiai.
Tarp šiemet diktantą rašiusiųjų – ir trys policijos pareigūnės.
„Tikėtina, kad žmonės jau priprato, kad diktantą galima rašyti ne tik savivaldybėje. Jį galima rašyti ir mokyklose, ir bibliotekose, ir darbovietėse. Galbūt žmonės pasirinko vietą, kuri jiems yra artimesnė, patogesnė“, – aiškino Klaipėdos savivaldybės Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė Silvija Mockuvienė.
Pašnekovė taip pat pastebėjo, kad šiemet pirmą kartą diktantas buvo organizuojamas penktadienį, o ne šeštadienį, todėl tikėtina, jog ne visiems, norėjusiems pasitikrinti savo lietuvių kalbos žinias ši diena buvo patogi.
Nuomonės, jog mažesnį rašiusiųjų skaičių lėmė pasikeitusi diktanto diena, laikėsi ir Klaipėdos apskrities viešosios I.Simonaitytės bibliotekos Skaityklų skyriaus vedėja Rasa Skudikė.
Mažiau žmonių rašyti diktanto atskubėjo ir į biblioteką. Praėjusiais metais sulaukta 41 žmogaus, o šiemet – 31.
Tiesa, tikimasi, kad nemažai žmonių diktantus rašė savo darbovietėse.
Šiemet Nacionalinio diktanto dalyviams buvo diktuojamas Alvydo Šlepiko „Bedugnė“.
Po diktanto atsiliepimais dalijęsi klaipėdiečiai pastebėjo, jog rašant teko pasukti galvą dėl teksto skyrybos. Kiti teigė, jog šiemet tekstas buvo lengvesnis nei pernai.
Tradicija rašyti Nacionalinį diktantą jau tampa ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje. Šįkart pasitikrinti savo raštingumą susirinko daugiau kaip 20 direkcijos darbuotojų.
Naujausi komentarai