Kiek nurimęs vėjas vis dar nepalankus laivybai

Sekmadienio vakarą Klaipėdos uoste laivyba kol kas neatnaujinama. Vėjas vis dar siekia pavojingą ribą.

Sekmadienį iš uosto taip ir neišplaukė su keltai į Vokietiją ir Švediją taip pat nebuvo ir įplaukusių per uosto vartus.

Vis dėlto vėjas po truputį silpsta, todėl nuo suskystintųjų gamtinių dujų laivo-saugyklos "Independence" paleistas vienas vilkikas.

Nors uostamiestyje šėlo itin smarki audra, uoste incidentų išvengta.

Meteorologų teigimu, Feliksas susilpnėti turėtų sekmadienio vakarą ar naktį.

Be elektros energijos Klaipėdos regione yra apie 13 tūkst. vartotojų. Tiekimo gedimus stengiamasi šalinti kuo operatyviau.

Kentėjo ir Kuršių nerija

Audra smarkiai pasidarbavo ne tik Klaipėdoje. Nuostoliai skaičiuoti ir Kuršių nerijoje.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcijos direktorė Aušra Feser informavo, jog Feliksas Nidoje buvo gana ramus ir didesnių nuostolių paplūdimiams nepadarė. Nidoje stipraus vėjo neatlaikė tik miesto eglė, nulaužta jos viršūnė.

Į pajūrį plūsta minios

Nesibaimindami nei stipraus vėjo, nei realaus pavojaus klaipėdiečiai būriais plūsta į pajūrį. Paplūdimių prieigose jau susidarė spūstys.

"Situacija tokia, kaip vasarą. Žmonių labai daug, spūstys susidarė prie visų paplūdimių", - pasakojo įstaigos "Klaipėdos paplūdimiai" direktoriaus pavaduotojas Aleksandrias Siakki.

Pašnekovo teigimu, jau dabar matoma, kad šėlstanti jūra pridarė nemažai žalos ne tik Smiltynėje, bet ir Klaipėdoje. Vanduo apgadino daugumą žiemai pajūryje paliktų vasaros kavinių paviljonų, paplovė kopas, vandens nesulaikė ir smėlį nuo vandens apsaugoti sudėtos šakos.

"Visur pajūryje tiesiog nuklota kavinių lentomis ir šakomis. Audra vis nerimsta ir daro daugiau nuostolių", - konstatavo A.Siakki.

Stiprus vėjas krečia išdaigas

Stiprus vėjas uostamiestyje ir toliau krečia išdaigas.

"Važiuojame ir važiuojame. Neturime kada sustoti", - pasakojo Klaipėdos ugniagesiai.

Priešpiet smarkus vėjas nuo Pilies tilto nuplėšė pontoninę pakyla. Ji buvo sumontuota tilto remonto metu. Minėta tilto dalis blaškėsi po Danę.

Apie nesklandumus ugniagesiai nedelsiant informavo Klaipėdos savivaldybę. Atitrūkusią dalį suskubta nedelsiant tvirtinti atgal.

Vėliau ugniagesiai skubėjo į Girulius. Čia prie darželio "Giliukas" vėjas išvertė medžius, kurie paskui save nusitraukė du elektros stulpus. Laimei, įvykio vietoje žmonių nebuvo, niekas nenukentėjo.

Pažėrė staigmenų

Šėlstantis uraganas Feliksas žeria staigmenas. Melnragėje netoli šiaurinio molo klaipėdiečius išgąsdino netikėti radiniai. Audringa jūra į krantą išmetė 11 Antrojo pasaulinio karo sprogmenų. Čia sugužėjo išminuotojai, policija saugo paplūdimių prieigas.

Naktį Klaipėdoje siautė uraganas

Kaip ir tikėtasi, visą savo jėgą audra Feliksas parodė naktį. Jau šeštadienio vakarą dėl stipraus vakarinių krypčių vėjo Klaipėdos uoste sustabdyta laivyba, naktį vėjas vartė medžius, nemažai gyventojų paliko be elektros. Prognozuojama, kad stichinis reiškinys nesitrauks iki pavakarės.

Uostamiestyje jau nuo pat šeštadienio vakaro siaučia audra. 20 val. Klaipėdos uoste nuspręsta riboti laivybą – stojo Senosios Smiltynės perkėlos darbas, į Vokietiją ir į Švediją neišplaukė didieji jūriniai keltai.

Įplaukti į uostą laukia 9 laivai, iš jų du tanklaiviai.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinio direktoriaus padėjėjos ryšiams su visuomene Dovilės Ringis teigimu, didžiausias vėjo greitis uoste užfiksuotas šiandien 5 val. ryte. Uraganas buvo įsismarkavęs iki 34,8 m/s.

Papildomų saugumo priemonių imtasi ir dėl suskystintųjų gamtinių dujų laivo-saugyklos „Independence“. Prie jo budi du vilkikai.

Vis dėlto smarkiau sutrikdyti uosto darbą ar pridaryti didesnių bėdų Feliksas nepajėgė.

Ryte vėjas vis dar siekė 30m/s, prognozuojama, kad audra uostamiestyje išsilaikys iki sekmadienio vakaro.

Įsisiautėjęs vėjas smarkiai įsiūbavo Baltijos jūrą. Nemažai nuostolių padaryta Smiltynės paplūdimyje. Vos kilus audrai didelės bangos ritosi iki pat Smiltynės gelbėjimo stoties.

„Paplovė kaip reikiant“,  - patikino įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Įsisiautėjusi jūra smarkiai apgadino gelbėjimo stotį. Kol kas nežinoma, kokie tiksliai padaryti nuostoliai.

„Bangos dar vis labai didelės, todėl kažką daryti kol kas anksti. Lauksime kol audra bent kiek susilpnės“, - paaiškino pašnekovas.

Be elktros liko tūkstančiai gyventojų

Visoje šalyje be elektros liko apie 10 tūkst. vartotojų. Didžioji dalis – Klaipėdos regione, čia elektros neturi apie 8 tūkst. vartotojų. Daugiausia gedimų užfiksuota Tauragėje, Gargžduose ir Kretingoje.

2 tūkst. vartotojų elektros neturėjo Kauno regione.

Bendrovės „Lesto“ atstovo Martyno Burbos teigimu, dažniausiai nutrūkęs elektros energijos tiekimas – smarkaus vėjo padariniai: nutrauktos oro linijos, ant jų užvirtę medžiai.

„Šiai gamtos stichijai ruošiamės jau penktadienį. Mūsų darbuotojai buvo informuoti. Šiuo metu šalinant gedimus dirba maksimalios pajėgos“, – patikino M.Burba.

Darbo sekmadienio naktį netrūko ir ugniagesiams. Uostamiesčio gaisrininkai nuo šeštadienio 23 val. plušėjo iš peties. Iki 8 val. ryto juos pasiekė 18 pagalbos prašymų, iš jų 13 kartų teko šalinti ant kelio nuvirtusius medžius.

Minijos g. naktį nuvirtęs medis nestipriai apgadino tris automobilius, o viename iš Sportininkų g. esančių namų stiprus vėjas nuvertė kaminą.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ocho

Ocho portretas
net kelis medžius išvertė.Sveikus.Dabar valašinai, berankienės-šakalienės po ta priežastim visa miesta iškirs:DDDDDDDD

sima

sima portretas
teisingai,upe Dange,taip buvo nuo vaikystes,taip ji vadinosi.tik paskui,kazkam ji uzkliuvo,tai pervadino,bet ji man taip ir isliko DANGE,

sima

sima portretas
teisingai,upe Dange,taip buvo nuo vaikystes,taip ji vadinosi.tik paskui,kazkam ji uzkliuvo,tai pervadino,bet ji man taip ir isliko DANGE,
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių